Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) на...

Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Податок з доходів фізичних осіб » Податковий кредит за навчання

Бібліотека Бухгалтерського ОблікуДіє до 01.01.2011 Хто з батьків може скористатись правом на податковий кредит за навчання дитини, якщо квитанції на оплату оформлені частково на матір та батька?

25.08.2011

Якщо плату за навчання дитини протягом звітного року здійснювали обидва батьки та в квитанціях зазначені їх дані, то з метою застосування норм Закону такі квитанції є підтвердженням факту понесених витрат та кожен з них має право на податковий кредит за навчання дитини, але тільки в межах понесених окремо кожних з них витрат.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи може звернутись за податковим кредитом за навчання студента його вітчим?

25.08.2011

Так, оскільки вітчим відноситься до членів сім'ї платника податку (студента) першого ступеня споріднення.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яку кількість місяців навчання у звітному податковому році потрібно враховувати при розрахунку податкового кредиту студентам заочної форми навчання?

25.08.2011

12 місяців

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Батьки розлучені, дитина проживає з матір'ю, а навчання цієї дитини оплачує батько. Чи має право батько одержати податковий кредит на навчання своєї дитини?

25.08.2011

Якщо батька не позбавлено батьківських прав та його дитину не всиновлено іншим платником податку (наприклад, новим чоловіком колишньої дружини), то згідно з нормами цивільного законодавства батько є членом сім'ї своєї дитини першого ступеня споріднення і має право на нарахування податкового кредиту, сплаченого за навчання дитини.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Договір на навчання укладено між ВУЗом та одним з батьків студента, а квитанції на оплату оформлені на ім'я студента, який не має самостійних джерел доходу. Чи є у такому випадку у одного з батьків право на податковий кредит?

25.08.2011

Враховуючи норми Сімейного та Цивільного кодексів України платник податку – батько може скористатися правом на податковий кредит на навчання своєї дитини, якщо у якості підтверджуючих документів він пред’явить квитанції оплати навчання згідно з укладеним договором, оформлені на ім’я дитини-студента, який не має самостійних джерел доходу.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право на податковий кредит за навчання дитини ФОП, якщо він одночасно з отриманням доходів від підприємницької діяльності отримує заробітну плату?

25.08.2011

Фізична особа – підприємець, яка сплачувала за навчання дитини та одночасно отримувала заробітну плату має право на податковий кредит за наслідками звітного податкового року лише в межах одержаної, протягом року, заробітної плати.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи може скористатися правом на податковий кредит платник податку, який протягом минулого року отримував дохід у вигляді заробітної плати та сплачував за навчання свого не працюючого сина та сестри?

25.08.2011

Так, але лише у частині сплати за навчання сина. Сестра не є членом сім’ї першого ступеня споріднення, тому платежі за її навчання не можуть бути включені до складу податкового кредиту такого платника податку.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право платник податку на податковий кредит за навчання, якщо він навчається в аспірантурі державного вищого навчального закладу?

25.08.2011

Навчання в аспірантурі не відносяться до одержання вищої освіти, тому оплата за навчання в аспірантурі не включається до складу податкового кредиту платника податку.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи мають право на податковий кредит бабця (дід), сестра (брат), тітка (дядько) або інші особи, які оплачували навчання студента у вузі?

25.08.2011

Якщо навчання свого родича оплачували особи, які не є його членами сім'ї першого ступеня споріднення, то вони не мають права на податковий кредит.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Підприємство перерахувало до вищого учбового закладу кошти, за навчання дітей свого працівника. Чи може працівник скористатись правом на отримання податкового кредиту за навчання своїх дітей?

25.08.2011

До складу податкового кредиту відносяться витрати, які понесені безпосередньо платником податку. Таким чином, працівник не має право скористатися податковим кредитом на навчання своєї дитини так як витрати понесені його працедавцем, а не ним особисто.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право на податковий кредит приватний нотаріус?

25.08.2011

Загальна сума нарахованого податкового кредиту не може перевищувати суми загального оподатковуваного доходу платника податку, одержаного протягом звітного року як заробітна плата. Оскільки приватний нотаріус не є найманою особою і не отримує заробітну плату в розумінні вищеназваного Закону, наявність якої (заробітної плати) є необхідною умовою для отримання податкового кредиту, безпосередньо до доходів приватного нотаріуса податковий кредит не застосовується.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право платник податку на податковий кредит у разі навчання у магістратурі вищих медичних та фармацевтичних навчальних закладів ?

25.08.2011

Суми коштів, сплачені платником податку на користь вищих медичних та фармацевтичних навчальних закладів для компенсації вартості навчання такого платника , іншого члена його сім‘ї першого ступеня споріднення в магістратурі можуть включатися до податкового кредиту такого платника податку за звітний рік.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи включається до податкового кредиту плата за навчання на військовій кафедрі, що сплачується згідно окремого контракту?

25.08.2011

Витрати, які понесені на навчання на військовій кафедрі не включаються до податкового кредиту.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право на податковий кредит студент-заочник, який працює, якщо оплату навчання він провадив за рахунок кредиту, одержаного безпосередньо на такі цілі й розміщено на депозитному рахунку в банку?

25.08.2011

Так, має право.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право чоловік на податковий кредит, якщо він укладав договір з університетом на навчання дружини, яка знаходиться у декретній відпустці?

25.08.2011

Якщо дружина знаходилась протягом року у декретній відпустці і не отримувала заробітної плати, то правом на податковий кредит може скористатися чоловік, який здійснював витрати на навчання члена сім’ї першого ступеня споріднення.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право на податковий кредит батько студента, який фактично здійснював оплату за навчання, якщо студент працював і отримував заробітну плату?

25.08.2011

Ні, не має право на отримання податкового кредиту.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право ФО на податковий кредит, якщо квитанція про сплату втрачена, але надана довідка з ВУЗу?

25.08.2011

Ні, оскільки довідка з вузу не є платіжними документом і вона не підтверджує право на нарахування податкового кредиту.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи може включатися до податкового кредиту оплата за навчання на підготовчих курсах?

25.08.2011

Ні, не може.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи мають право батьки скористатися податковим кредитом на навчання, якщо студент отримував доходи по цивільно-правовому договору?

25.08.2011

Якщо, студент працював та отримував доходи, відмінні від заробітної плати, то батьки мають право на податковий кредит.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право на податковий кредит один з батьків, що сплачує кошти за навчання дитини, якій більше 23 років, що навчається на денній формі навчання та не працює ?

25.08.2011

Коли платником податку є один з батьків, і в квитанціях на оплату навчання зазначено дані одного з батьків, то з метою застосування норм Закону, такі квитанції є підтвердженням факту здійснення витрат безпосередньо батьками при умові, що дитина навчається на денній формі навчання та не працює, незалежно від віку дитини. При цьому, якщо в квитанціях на оплату навчання зазначено дані дитини, то такі квитанції не є підтвердженням факту здійснення витрат безпосередньо батьком і він втрачає право на податковий кредит за навчання дитини..

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право платник податку на податковий кредит за навчання, якщо освіта отримується в двох навчальних закладах (у т. ч за кордоном)?

25.08.2011

Платник податку, який навчається в декількох навчальних закладах України має право скористатися податковим кредитом на навчання за умови виконання всіх передбачених обмежень за виключенням навчання за кордоном, оскільки норми Закону поширюються лише на вітчизняні навчальні заклади.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Які документи необхідно подати платнику органу ДПС при поданні декларації для реалізації права на податковий кредит за навчання?

25.08.2011

Підставою для включення платником податку до податкового кредиту сум коштів, сплачених за навчання, є наявність у нього відповідних документів, що підтверджують сплату ним цих сум. Документи не надсилаються податковому органу, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку, достатнього для проведення податковим органом податкової перевірки стосовно нарахування такого податкового кредиту. Якщо форма навчання заочна, вечірня, дистанційна, інш., то для розрахунку податкового кредиту враховується 12 місяців, на денній формі навчання - 10 місяців, без надання до податкового органу довідки про тривалість семестрів. В інших випадках, а саме при вступі до закладу освіти або закінченні навчання, платник податку, який реалізовує право на податковий кредит, повинен пред'явити довідку з такого навчального закладу щодо кількості місяців навчання (тривалість семестрів) у звітному податковому періоді (році).

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Як розрахувати податковий кредит за навчання платника податку, якщо проплата здійснювалась в іноземній валюті?

25.08.2011

Якщо проплата за навчання була здійснена в іноземній валюті, гранична сума, яку платник податків може включати до складу податкового кредиту, не повинна перевищувати суму в розмірі 1220 грн. у 2010 р. (940,00 грн. - в 2009 році) у розрахунку за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року. Перерахунок з іноземної валюти здійснюється за офіційним валютним (обмінним) курсом Національного банку України, що діяв на дату проведення проплати.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи включається до складу податкового кредиту за навчання сума коштів, яка сплачена у звітному податковому році, але за семестри наступного року, якщо дані семестри складають один навчальний рік?

25.08.2011

Сума, яка сплачена у звітному податковому році за періоди навчання наступного року, тобто за семестри, які складають один навчальний рік, може бути включена до податкового кредиту за підсумками наступного року при умові, що така сума зазначена у платіжному документі відокремлено.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право на податковий кредит працівник, якщо за його дорученням підприємство здійснювало перерахування сум коштів із одержуваного ним доходу на навчання його дитини, але у платіжному дорученні як „Платник” вказано підприємство, а в

25.08.2011

Довідка від працедавця, який за дорученням платника податку здійснював перерахування сум коштів із одержуваного ним доходу на його навчання чи навчання інших членів його сім’ї першого ступеня споріднення до навчальних закладів є підставою для отримання платником податку податкового кредиту за навчання своєї дитини.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право платник податку або член його сім’ї першого ступеня споріднення на податковий кредит, у разі навчання у магістратурі вищого навчального закладу?

25.08.2011

Суми коштів, сплачені платником податку на користь вищих навчальних закладів освіти для компенсації вартості навчання такого платника податку, іншого члена його сім'ї першого ступеня споріднення, у магістратурі, при додержанні всіх норм ст. 5 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб", можуть прийматися у розрахунок податкового кредиту такого платника податку за звітний рік.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право скористатись правом на податковий кредит на навчання один з батьків студентки, яка не досягла 23 років, вийшла заміж, змінила прізвище та квитанції оформленні саме на студентку?

25.08.2011

При бажанні платника податку використати право на податковий кредит за навчання непрацюючого члена його сім'ї першого ступеня споріднення (в даному випадку доньки, яка одружилась) за умови, що в квитанції вказано прізвище такого члена його сім'ї, платник податку має підтвердити це копією укладеного договору про навчання та документально підтвердити родинні стосунки (ступінь споріднення) з такою особою. При цьому, якщо член сім’ї першого ступеня споріднення після реєстрації шлюбу змінює прізвище та в квитанціях зазначене нове прізвище, то потрібно надати ще і копію Свідоцтва про шлюб.

Читати далі »