Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Податок з доходів фізичних осіб » Податковий кредит при іпотечному житловому кредитуванні »

Діє до 01.01.2011 Чи має право платник податку на податковий кредит за іпотекою при умові повернення такого кредиту ануїтетними платежами?

Надрукувати документ
25.08.2011

Згідно із ст. 5 Закону України від 22 травня 2003 року № 889-IV "Про податок з доходів фізичних осіб" із змінами та доповненнями (далі - Закон) до складу податкового кредиту включаються фактично понесені витрати, підтверджені платником податку документально, а саме: фіскальним або товарним чеком, касовим ордером, товарною накладною, іншими розрахунковими документами або договором, які ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) та визначають суму таких витрат. При цьому Закон не визначає як підтверджуючі документи для застосування податкового кредиту будь-які довідки, зокрема, довідки чи виписки з рахунків позичальника кредиту в банку. Також, відповідно до Інструкції про податковий кредит, затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 22 вересня 2003 року N 442 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 1 жовтня 2003 р. за N 879/8200, сума фактично сплачених процентів за іпотечним кредитом повинна бути документально підтверджена платником податку наявністю договору про іпотечний кредит та платіжних документів, які свідчать про перерахування ним коштів у рахунок погашення, саме процентів за кредитом протягом звітного податкового року (рахунок з відбитком каси про перерахування коштів. платіжне доручення банку з відміткою про перерахування коштів). При додержанні вищевказаних умов платник податку має підстави на податковий кредит, передбачений пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону. Відповідно до Стандартов надання, рефінансування та обслуговування іпотечних житлових кредитов, затверджені протоколом засідання Наглядової ради Державної іпотечної установи від 11 вересня 2008 р. N 31, ануїтетні платежі – це регулярні рівні щомісячні або щоквартальні платежі, що направляються на погашення іпотечного житлового кредиту, а саме, основного боргу і процентів, що розраховуються таким чином, що в кінці терміну кредитного договору за умови виконання зобов'язання Позичальником заборгованість повністю погашається. Роз’яснення з даного питання надано листом ДПА України від 12.11.08 № 23202/7/17-0717.


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.