Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Официальный перевод международных стандартов финансовой...

Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Податок з доходів фізичних осіб » Оподаткування доходу від надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм)

Бібліотека Бухгалтерського Обліку



Діє до 01.01.2011 Чи необхідно ФО, яка здає в оренду особисте майно, реєструватись ФОП?

25.08.2011

Відповідно до статей 319 та 320 Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ) власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд, у тому числі для здійснення підприємницької діяльності. Тому здавання в оренду власної нерухомості може здійснюватися фізичними особами як у межа...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок оподаткування ПДФО, доходів одержаних від наданої в оренду земельної ділянки (успадкованого земельного паю)?

25.08.2011

У разі виплати орендарем доходу - орендної плати фізичній особі від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю, орендар як податковий агент зобов'язаний нарахувати, утримати, перерахувати податок до бюджету і повідомити податковий орган про виплачені суми доходу і утриманий податок за ф. N 1ДФ.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яким чином проводиться сплата ПДФО при наданні в оренду нерухомості, що належить ФО або ЮО - нерезиденту?

25.08.2011

Відповідно до п.9.1.3 п.9.1 ст 9.Закону України від 22 травня 2003 року № 889-IV "Про податок з доходів фізичних осіб" (із змінами та доповненнями) надання в оренду нерухомості, що належить юридичній або фізичній особі - нерезиденту, здійснюється виключно через засноване ним постійне представницт...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок сплати ПДФО, одержаних ФО від надання нерухомості в оренду ФО, яка не є СПД?

25.08.2011

Якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом підприємницької діяльності, то особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку - орендодавець. При цьому: а) такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету; б) договір оренди нерухомого майна підлягає нотаріальному посвідченню у випадках, передбачених законом.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок сплатиПДФО, одержаних ФО від надання нерухомості в оренду ЮО?

25.08.2011

Об'єктом оподаткування у резидентів є будь-який дохід з джерелом його походження з України, у тому числі дохід від надання майна в оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування). Податковим агентом платника податку – орендодавця при нарахуванні доходу від надання в оренду нерухомого майна іншого, ніж земельна ділянка є орендар. Отже, у разі виплати орендарем – юридичною особою доходу у вигляді орендної плати він як податковий агент зобов’язаний нарахувати, утримати, перерахувати податок до бюджету і повідомити податковий орган про виплачені суми доходу та утриманий податок за ф.№ 1ДФ.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Хто є відповідальним за утримання та перерахування ПДФО до бюджету за умови, що орендодавець здає в оренду (найм) квартиру ЮО через довірену особу?

25.08.2011

Нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) податок з доходів від надання в оренду квартири зобов’язана юридична особа - орендар.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи може ЮО у договорі оренди з ФО щодо оренди житлового приміщення для використання у невиробничій діяльності визначати розмір орендного платежу згідно ст.95 Житлового кодексу УРСР?

25.08.2011

В зв’язку з не встановленням та не оприлюдненням до початку звітного податкового року органом місцевого самоврядування села, селища, міста, на території яких розташована така нерухомість, мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомості, то сума орендної плати встановлюється на рівні, визначеному в договорі оренди без врахування вимог Житлового кодексу Української РСР. При цьому для використання житлового приміщення у невиробничій діяльності необхідно таке житлове приміщення перевести до нежитлового фонду згідно з нормами Житлового кодексу Української РСР.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок сплати податку за одержаний дохід від здавання в оренду власної квартири? Чи є пільги по податках у пенсіонера-орендодавця?

25.08.2011

Якщо орендодавець – фізична особа здає власну нерухомість юридичній особі або суб’єкту підприємницької діяльності – фізичній особі, то податковими агентами в даному випадку будуть виступати юридична особа та фізична особа - підприємець. У разі, надання нерухомості фізичній особі, то орендодавець повинен самостійно нарахувати та сплатити податок до бюджету протягом 40 календарних днів по закінченню звітного кварталу. Договір оренди нерухомого майна підлягає нотаріальному посвідченню, Що стосується пільг з податку на доходи фізичних осіб, то орендодавець-пенсіонер їх не має.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи може ФОП здавати в оренду власну квартиру іншій ФО, як ФО й залишатися при цьому ФОП?

25.08.2011

Згідно з Конституцією України, Цивільним та Господарським кодексами фізична особа самостійно має право обрати спосіб реалізації своєї діяльності, у тому числі шляхом здійснення підприємницької діяльності. Підприємець має право без обмежень самостійно здійснювати будь-яку підприємницьку діяльність, не заборонену законом, у тому числі здавання в оренду власного майна. Таким чином, оподаткування доходів від здавання в оренду власної нерухомості може здійснюватися фізичними особами як з виконанням норм Декрету № 13-92, так і шляхом виконання норм Закону України “Про оподаткування доходів фізичних осіб.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ФО планує здати в оренду нерухоме майно. Чи потрібно сплачувати податок з отриманого доходу та чи можливо до цього доходу застосовувати ПСП?

25.08.2011

Доходи, одержані від надання власної нерухомості в оренду (житловий найм), підлягають оподаткуванню при їх виплаті за ставкою15 % Враховуючи те, що доходи від надання в оренду нерухомості не є заробітною платою, податкова соціальна пільга до них не застосовується.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право платник податку передати члену сім’ї першого ступеня споріднення в безоплатне користування нерухоме майно для ведення підприємницької діяльності?

25.08.2011

Платник податку, який має нерухоме майно, що належить йому на праві власності, має право передати його у безоплатне користування іншій особі, незалежно від ступеня споріднення.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи необхідно здійснювати державну реєстрацію договору оренди нерухомого майна, який укладений між двома фізичними особами, у реєстраторів Бюро технічної інвентаризації?

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 Для отримання кваліфікованої та вичерпної відповіді щодо державної реєстрації договорів оренди нерухомого майна Вам необхідно звернутися до Бюро технічної інвентаризації за місцем знаходження нерухомого майна.

Читати далі »