Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) на...

Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Податок з доходів фізичних осіб » Оподаткування операцій з продажу або обміну об’єктів нерухомого майна

Бібліотека Бухгалтерського ОблікуДіє до 01.01.2011 Яку оціночну вартість нерухомого майна, що продається (обмінюється), слід застосовувати при розрахунку податку з одержуваного доходу?

25.08.2011

Дохід від продажу об'єкта нерухомого майна визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об'єкта нерухомого майна, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до законодавства. При нарахуванні податку слід виходити з ціни, зазначеної у договорі купівлі продажу (міни), але не нижче оціночної майна, визначеної у довідці бюро технічної інвентаризації. Оцінка ґрунтується на засадах національних стандартів оцінки майна та відповідно до вимог нормативно-правових актів з оцінки майна. При здійсненні цивільно-правових угод щодо земельних ділянок використовується експертна грошова оцінка. Згідно Закону України "Про плату за землю" грошова оцінка земельної ділянки проводиться Державним агентством земельних ресурсів України.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яка вартість нерухомого майна є базою для визначення суми ПДФО?

25.08.2011

Дохід від продажу об'єкта нерухомого майна визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого нерухомого майна, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до законодавства. До визначення органу, уповноваженого здійснювати таку оцінку, при нарахуванні податку слід виходити з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче вартості такого майна, яка міститься у довідках, які видаються бюро технічної інвентаризації. Оцінка ґрунтується на засадах національних стандартів оцінки майна та відповідно до вимог нормативно-правових актів з оцінки майна.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ФО продає нерухомість нежитлового призначення. За якою ставкою сплачується податок з продажу такої нерухомості?

25.08.2011

Дохід, отриманий від операцій з продажу нерухомого майна нежитлового призначення, підлягає оподаткуванню за ставкою 5 відсотків.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ФО продає житловий будинок площею до 100 квадратних метрів, розташований на земельній ділянці. Купівля – продаж здійснюється за двома договорами (на землю і будинок). Яким чином визначається об`єкт оподаткування?

25.08.2011

Для цілей оподаткування одним об`єктом продажу вважатиметься житловий будинок з земельною ділянкою, незалежно від кількості договорів (два чи один), яким оформлено купівлю-продаж такого будинку із земельною ділянкою, на якій він розташований.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Хто повинен визначати черговість продажу, що здійснюється протягом року: нотаріуси, продавці чи податківці?

25.08.2011

Громадянин при нотаріальному посвідченні договору купівлі-продажу нерухомості має повідомити про черговість продажу. Крім того, існує Державний реєстр нерухомого майна, до якого нотаріус обов’язково звертається при оформленні договору з метою перевірки черговості продажу.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Я планую продати свій будинок, яким чином я можу дізнатися про реквізити за якими необхідно буде перерахувати ПДФО?

25.08.2011

Вам необхідно звернутись до державної податкової інспекції за місцем знаходження державної нотаріальної контори, або робочого місця приватного нотаріуса, де ви плануєте здійснити операцію щодо продажу вашого будинку, або безпосередньо до державного або приватного нотаріуса, який буде засвідчувати відповідний договір купівлі-продажу.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок оподаткування доходів отриманих від продажу земельних ділянок, якщо на протязі року продано дві ділянки?

25.08.2011

Дохід, отриманий платником податку від продажу земельних ділянок, які не були отримані ним у процесі приватизації, підлягають оподаткуванню за ставкою 5%. Не включається до складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу сума доходу, отриманого платником податку внаслідок відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв), майнових паїв, безпосередньо отриманих ним у власність у процесі приватизації згідно з нормами земельного законодавства.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ФО в звітному році продає ? квартири (? квартири належить сестрі), яка належить їй на праві власності. Загальна площа квартири 54 м2. Який порядок оподаткування доходів від продажу ? квартири?

25.08.2011

Дохід, отриманий платником податку від продажу не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або частини квартири, не оподатковуються, якщо загальна площа частини квартири, кімнати, не перевищує 100 м2.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 У першому кварталі 2005 року нотаріально посвідчений договір купівлі-продажу квартири, за яким було сплачено ПДФО. Чи підлягає поверненню з бюджету такий сплачений податок?

25.08.2011

Ні, не підлягає.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ФО протягом року продала один об’єкт нерухомого майна, зазначеного у п.п.11.1.1 п.11.1 ст.11 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб", у цьому ж році планує здійснити обмін одного об’єкта нерухомості на інший. Чи буде такий

25.08.2011

Дохід отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року більш ніж одного з об’єктів нерухомості, підлягає оподаткуванню за ставкою 5%.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок оподаткування доходу, отриманого резидентом від продажу нерухомості у поточному році?

25.08.2011

Дохід, отриманий платником податку від продажу не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, садового будинку або їх частин не оподатковується, якщо загальна площа не перевищує 100 кв. м. У разі перевищення площі саме такого майна частина доходу, пропорційна сумі такого перевищення, підлягає оподаткуванню за ставкою в розмірі 1 відсотка від вартості такого об'єкта нерухомого майна. Дохід отриманий від продажу квартири, будинку або кімнати більше одного разу протягом звітного року або іншого майна підлягає оподаткуванню за ставка податку – 5%.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Як оподатковується дохід, одержаний від продажу будинку разом із земельною ділянкою, на якій його розташовано?

25.08.2011

Для цілей оподаткування, житловий або садовий будинок разом з земельною ділянкою (її загальною площею), на якій його розташовано, вважається одним об‘єктом продажу (садибою). У разі, якщо площа такого об’єкта (житлового або садового будинк не перевищує 100 кв.м., то дохід, отриманий від продажу не оподатковується. У разі перевищення площі, то частина доходу, пропорційна сумі такого перевищення, підлягає оподаткуванню за ставкою в розмірі 1 відсотка від вартості такого об'єкта нерухомого майна. Дохід отриманий від продажу квартири, будинку або кімнати більше одного разу протягом звітного року або іншого майна підлягає опоадткуванню за ставкою податку – 5%.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яким чином у 2006 році оподатковувались доходи, які отримані від продажу об'єктів нерухомого майна ?

25.08.2011

Доходи, які отримані від продажу нерухомості у 2006 році не підлягали оподаткуванню.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи діють норми статті 11 Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб” щодо доходів, отриманих платником податку від продажу нерухомого майна у 2008 році?

25.08.2011

Порядок оподаткування доходу, отриманого платником податку від продажу нерухомого майна залишились діючими і на 2008 рік.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи враховуються витрати на придбання об’єкта нерухомості при визначенні доходу у разі продажу цього об’єкта нерухомості?

25.08.2011

Законом України “Про податок з доходів фізичних осіб” не передбачено зменшення одержаного від продажу нерухомого майна доходу на суму витрат, пов’язаних з попереднім придбанням цього майна.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи оподатковується ПДФО обмін садового будинку на інший будинок?

25.08.2011

Якщо один об'єкт нерухомого майна обмінюється на інший об'єкт нерухомого майна, то кожна із сторін договору міни сплачує 50 відсотків від суми податку, що визначається до вартості майна, яке відчужується кожною з сторін.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яким чином необхідно повернути надміру сплачену суму ПДФО при продажу нерухомості?

25.08.2011

Надміру сплачена сума податку з доходів фізичних осіб підлягає поверненню платнику податку протягом 60 календарних днів від дня отримання органом державної податкової служби податкової декларації на банківський рахунок, вказаний у податковій декларації, у разі його наявності у платника податку, або на рахунок установи банку, який здійснюватиме виплату коштів готівкою, або на рахунок підприємства поштового зв'язку за податковою адресою платника податку, зазначеною в податковій декларації.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яким чином сплачується ПДФО при нотаріальному посвідченні договору міни земельної ділянки з розташованим на ній житловим будинком (до 100 кв. м.) на земельну ділянку?

25.08.2011

При нотаріальному посвідченні договору міни земельної ділянки з розташованим на ній житловим будинком (до 100 кв. м.) на земельну ділянку продавець земельної ділянки сплачує податок з доходів фізичних осіб у розмірі 50 відсотків від суми податку розрахованої згідно Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб", а дохід власника житлового будинку, що розташований на земельній ділянці, не оподатковується податком з доходів фізичних осіб.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право ФО на повернення сплаченої суми податку, якщо договір купівлі-продажу нерухомого майна нотаріально посвідчений, але через деякий час розірваний?

25.08.2011

Нормами Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб” не передбачено повернення податку, який сплачений під час нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу нерухомого майна, у разі розірвання даного договору.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи повинен платник ЄП (ФО) сплатити ПДФО при продажу власної нерухомості?

25.08.2011

Згідно із п. 9.12 ст. 9 Закону України від 22.05.03 N 889-IV "Про податок з доходів фізичних осіб" (далі - Закон) оподаткування доходів, отриманих фізичною особою від продажу нею товарів у межах її підприємницької діяльності без створення юридичної особи, здійснюється за правилами, встановленими ...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яким чином оподатковується дохід, отриманий від продажу житлового будинку, якщо на протязі звітного року відбувся продаж гаражу?

25.08.2011

У разі продажу платником податку з доходів фізичних осіб протягом звітного податкового року гаража та одного житлового будинку дохід, отриманий від продажу гаража, оподатковується за ставкою 5 %, а оподаткування доходу, отриманого від продажу житлового будинку буде залежати від розмірів площі даного будинку, тобто якщо до 100 кв. м. - не оподатковується, якщо більше 100 кв. м., то оподатковується частина доходу, пропорційно сумі такого перевищення за ставкою 1 %. При цьому, оподаткування доходу від продажу житлового будинку здійснюється за нормами пп. 11.1.1 п. 11.1 ст. 11 Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб” незалежно від того, що протягом звітного року відбувся продаж гаражу.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яким чином оподатковується операція з продажу земельної ділянки ФО ЮО, якщо до моменту укладання договору купівлі-продажу ФО вже сплатила ПДФО?

25.08.2011

Оскільки фізичною особою вже був сплачений податок з доходів фізичних осіб, то при посвідченні договору купівлі – продажу нерухомого майна нотаріус повинен перевірити правильність сплаченого податку та надати у строки, встановлені Законом для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) па користь платників податку, а також сум нарахованого (сплаченого) податку податковому органу за місцем розташування державної нотаріальної контори, робочого місця приватного нотаріуса.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи є об’єктом оподаткування ПДФО доплата ЮО ФО при укладанні договору міни одного об`єкта нерухомості на інший?

25.08.2011

Доплата юридичної особи фізичній особі при укладанні договору міни одного об`єкта нерухомості на інший є об`єктом оподаткування податком з доходів фізичних осіб і підлягає оподаткуванню за ставкою 15 відсотків.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 За якими ставками оподатковується одночасний продаж трьох будинків, що належать одному власнику та розташовані на одній земельній ділянці?

25.08.2011

Дохід, отриманий платником податку від продажу не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, садового будинку або їх частин не оподатковується, якщо загальна площа не перевищує 100 кв. м. У разі перевищення площі вищезазначеного майна частина доходу, пропорційна сумі такого перевищення, підлягає оподаткуванню за ставкою в розмірі 1 відсотка від вартості такого об'єкта нерухомого майна. Дохід, отриманий від продажу двох інших будинків підлягає оподаткуванню за ставкою податку – 5%.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яка ставка податку застосовується при обміні двох однокімнатних квартир, загальною площею 90 кв.м., на одну трикімнатну квартиру, площею до 100 кв. м., якщо нотаріально посвідчується один договір?

25.08.2011

Незалежно від того, що загальна площа двох об’єктів нерухомого майна (2-х однокімнатних квартир), які беруть участь в операції з обміну, не перевищує 100 кв. м., кожен з них буде вважатися окремим об’єктом. Таким чином, платник податку, який обмінює два об’єкта нерухомого майна на один, повинен включити до складу загального оподатковуваного доходу вартість одного з таких об’єктів та сплатити податок з доходів фізичних осіб за ставкою 5%, незалежно від кількості договорів (один чи два), якими оформлено (нотаріально посвідчено) обмін нерухомого майна. Слід зауважити, що нерухоме майно (трикімнатна квартира), площа якої не перевищує 100 кв. м. не підлягає оподаткуванню, за умови, що це перший продаж у поточному році.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи виникає об’єкт оподаткування у ФО, якщо банк здійснює продаж квартири, яка знаходиться у заставі, в зв’язку з невиконанням ФО умов договору кредиту?

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 Для відповіді на Ваше запитання Вам необхідно звернутися письмово до ДПА України.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 В звітному році ФО було продане нерухоме майно. В подальшому договір на продане нерухоме майно був анульований і це нерухоме майно було продане іншій ФО. Чи виникає об'єкт оподаткування у ФО при другому продажу цього нерухомого майна в

25.08.2011

Якщо фізичною особою було продано нерухоме майно, а в подальшому даний договір продажу анульовано та те ж саме нерухоме майно продано іншій особі, тобто здійснено продаж одного об’єкта, то оподаткування операцій з даного продажу регламентується п.п. 11.1.1 п.11.1 ст.11 Закону №889, тобто не оподатковується якщо загальна площа такого нерухомого майна не перевищує 100 квадратних метрів. У разі якщо площа такого об'єкта нерухомого майна перевищує 100 квадратних метрів, то частина доходу, пропорційна сумі такого перевищення, підлягає оподаткуванню за ставкою в розмірі 1 відсотка від вартості такого об'єкта нерухомого майна.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Як оподатковується продаж ФО за трьома договорами: будинку, земельної ділянки, на якій розташований будинок та окремої земельної ділянки з іншим кадастровим номером, призначеної для обслуговування цього будинку?

25.08.2011

Продаж будинку та земельної ділянки, на якій він розташований, не оподатковується, якщо загальна площа такого будинку не перевищує 100 квадратних метрів. Продаж окремої земельної ділянки з іншим кадастровим номером, призначеної для обслуговування цього будинку, оподатковується згідно з п.п.11.1.2 п.11.1 ст.11 Закону за ставкою 5%.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи оподатковується ПДФО дохід від продажу об’єкта незавершеного будівництва?

25.08.2011

У разі продажу об’єкта незавершеного будівництва, право власності на яке зареєстроване відповідно до норм п.3 ст.331 Цивільного кодексу України, оподаткування доходу, отриманого від зазначеної операції регламентується ст.11 Закону України від 22 травня 2003 року №889-IV "Про податок з доходів фізичних осіб" та оподатковується за ставкою 5%.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 За якою ставкою оподатковується дохід від продажу кіоску?

25.08.2011

У разі якщо право власності на малу архітектурну споруду (кіоск) зареєстровано в бюро технічної інвентаризації (далі – БТІ), то продаж зазначених кіосків, як іншої (нежитлової) нерухомості, що належить громадянам на праві власності, підлягає оподаткуванню за ставкою 5 %. Оподаткування операцій з продажу кіосків, права власності на які не зареєстровані в БТІ, визначено статтею 12 Закону "Про податок з доходів фізичних осіб" та оподатковується за ставкою 15%.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок оподаткування при продажу будинку більше 100 м.кв. разам з земельною ділянкою, якщо ділянка перевищує норми безоплатної приватизації?

25.08.2011

У разі продажу будинку більше 100 м. кв. разом із земельною ділянкою, якщо ділянка перевищує норми безоплатної приватизації, частина доходу, пропорційна сумі перевищення площі житлового будинку понад 100 м2, та дохід від продажу земельної ділянки (з урахуванням норм ст. 121 Земельного кодексу) оподатковується за ставкою в розмірі 1 % та, крім того, частина доходу від продажу земельної ділянки, яка перевищує норми, встановлені статтею 121 Земельного кодексу, оподатковується за ставкою 5 % пропорційно сумі такого перевищення.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яким чином оподатковується ПДФО дохід від продажу житлового будинку площею більше 100 квадратних метрів, що розташований на межі двох земельних ділянок (оформлених різними державними актами)?

25.08.2011

У разі продажу житлового будинку площею більше 100 квадратних метрів, що розташований на межі двох земельних ділянок (оформлених різними державними актами) частина доходу, пропорційна сумі перевищення площі житлового будинку понад 100 м?, та дохід від продажу земельної ділянки, з цілевим призначенням "Для будівництва та обслуговування житлових будинків", (з урахуванням норм статті 121 Земельного кодексу) підлягає оподаткуванню за ставкою в розмірі 1 %. Якщо площа даної відчужуваної земельної ділянки, перевищує норми, встановлені статтею 121 Земельного кодексу, частина доходу, пропорційна сумі такого перевищення, підлягає оподаткуванню за ставкою 5 %. Дохід від продажу іншої земельної ділянки, на якій розташовано цей будинок, оподатковується за ставкою 5%.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яким чином сплачується ПДФО при нотаріальному посвідченні договору міни квартир та місця для паркування, яке належить ФО, між ФО та ЮО за умови, що обмін відбувається в межах одного договору та є рівнозначним?

25.08.2011

Враховуючи, що в договорі обміну зазначаються два об’єкти нерухомого майна (квартира та місце для паркування), які належать фізичній особі на правах власності, але оформлені різними довідками БТІ, то дані об’єкти слід вважати, як два різні об’єкти нерухомості. Якщо такі два об’єкти нерухомості обмінюються на інший (інші) об’єкти нерухомості, то при розрахунку податку з доходів фізичних осіб фізична особа повинна сплатити 50 відсотків від суми податку, що визначається від вартості місця для паркування за ставкою оподаткування 5 % та 50% розміру податку від вартості квартири. При цьому, ставка оподаткування доходу при відчуженні (обміні) квартири буде залежати від розмірів площі квартири.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який чином оподатковується дохід, отриманий ФО при обміні об’єкта нерухомого майна на об’єкт рухомого майна?

25.08.2011

Оскільки до договору міни застосовуються загальні положення про купівлю-продаж і Закон України „Про податок з доходів фізичних осіб” не встановлює окремого порядку оподаткування доходів фізичних осіб у разі обміну об'єкта рухомого майна на об'єкт нерухомого майна, оподаткування таких операцій здійснюється за правилами, встановленими п. 11.1 та п. 11.2 ст. 11 та п. 12.1 ст. 12 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" (без врахування пп. 11.1.4 п. 11.1 ст. 11 та п. 12.4 ст. 12). Платниками податку з доходу згідно з Законом є тільки фізичні особи.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яким чином оподатковується дохід, отриманий від продажу земельної ділянки (отриманої в процесі безкоштовної приватизації) ФО-нерезидентом, яка на момент придбання даної ділянки мала статус резидента України?

25.08.2011

Згідно з п. 2.1 ст. 2 Закону України від 22 травня 2003 року № 889-IV „Про податок з доходів фізичних осіб” із змінами та доповненнями (далі – Закон), платниками податку є: резидент, який отримує як доходи з джерелом їх походження з території України, так і іноземні доходи та нерезидент, який отр...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок оподаткування доходу, отриманого від продажу нежитлового приміщення, що належало на правах власності ФОП – банкруту, якщо продаж здійснюється ФОП – ліквідатором іншій ФО?

25.08.2011

Вартість нежитлового приміщення фізичної особи, в т.ч. і підприємця - боржника, яке продається фізичною особою – підприємцем – ліквідатором іншій фізичній особі, є об’єктом оподаткування податком з доходів фізичних осіб на загальних підставах.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи оподатковується дохід, отриманий від продажу ФО житлового майна (площа до 100 кв. м.), якщо у поточному році даною ФО було передано інше житлове майно за договором довічного утримання?

25.08.2011

Відчуження нерухомого майна за договором довічного утримання не вважається продажем у розумінні вимог положень ст.11 Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб”, тому у разі продажу протягом звітного податкового року іншого житлового будинку (квартири), дохід, отриманий платником податку, не оподатковується, якщо загальна площа такого житлового будинку, садового будинку або їх частин не перевищує 100 квадратних метрів.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 І Яким чином оподатковується дохід, отриманий від продажу земельної ділянки, якщо житловий будинок (площа до 100 кв.м.), який знаходиться на даній ділянки, продано раніше ніж здійснено відчуження земельної ділянки ?

25.08.2011

Враховуючи те, що земельна ділянка, яка знаходиться під житловим будинком, відчужується через певний проміжок часу після фактичного продажу житлового будинку за окремим договором та під час продажу здійснюється переоформлення права власності, то дана земельна ділянка буде вважатися окремим об’єктом та дохід, отриманий від продажу, підлягає оподаткуванню за ставкою 5%.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ІІ Яким чином оподатковується дохід, отриманий від продажу земельної ділянки, якщо житловий будинок (площа до 100 кв.м.), який знаходиться на даній ділянки, продано раніше ніж здійснено відчуження земельної ділянки ?

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 Закінчення. Початок див. І. Пунктом 3 Порядку здійснення відмітки про перехід права власності на земельну ділянку, затвердженого постановою КМУ від 06.05.09 N 439 (далі - Порядок), нотаріус у разі посвідчення цивільно-правового договору про відчуження земельної ділянки, видачі ...

Читати далі »