Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) на...

Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Податок з доходів фізичних осіб » Порядок заповнення та подання річної декларації про майновий стан і доходи

Бібліотека Бухгалтерського ОблікуДіє до 01.01.2011 У яких випадках платник податку звільняється від обов'язкового подання декларації, незалежно від видів отриманих доходів?

25.08.2011

Платники податку звільняються від обов'язку подання декларації у наступних випадках: - у разі отримання доходів виключно від податкових агентів; - якщо вони станом на кінець звітного податкового року є неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб або держави; - перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув'язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації; - перебувають у розшуку; - перебувають на строковій військовій службі.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 В якому випадку платник податку повинен надати до податкового органу декларацію про доходи, якщо протягом звітного року отримував нецільову благодійну допомогу від ФО?

25.08.2011

При отриманні нецільової благодійної допомоги від благодійника - фізичної особи платник податку зобов'язаний подати річну податкову декларацію із зазначенням її сум у разі, якщо: а) загальна сума отриманої нецільової благодійної допомоги протягом звітного податкового року перевищує її граничний розмір, тобто у 2010 році – 1220 грн., у 2009 році – 940 грн.; б) платник податку не має права на отримання податкової соціальної пільги.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 В якому випадку обов’язок платника податку буде вважатися виконаним щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи?

25.08.2011

Згідно із п.18.2 ст.18 Закону України від 22 травня 2003 року № 889-IV “Про податок доходів з фізичних осіб” із змінами та доповненнями, обов`язок платника податку з подання річної декларації про майновий стан і доходи вважається виконаним, якщо він отримував доходи виключно від податкових агенті...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи повинен платник податку включити до складу річного оподатковуваного доходу та відобразити у річній декларації про доходи суму отриманого страхового відшкодування (втрата рухомого майна), яка протягом визначеного терміну не була викори

25.08.2011

Так, повинні. Враховуючи, що протягом календарного року, наступного за роком, у якому відбулася страхова подія сума отриманого страхового відшкодування не була викорстана, то вона включається до складу річного оподатковуваного доходу за звітний рік та відображається у річній декларації про майновий стан ї доходи з доходів.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Хто повинен подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за платника податків, який протягом звітного року отримував доходи, що підлягають оподаткуванню, але помер у звітному року?

25.08.2011

Згідно із абз. „б” пп. 18.5.1 п. 18.5 ст. 18 Закону України від 22 травня 2003 року № 889-IV “Про податок з доходів фізичних осіб” із змінами та доповненнями, зобов`язання щодо заповнення та подання декларації від імені платника податку покладається на спадкоємців, стосовно доходів, отриманих ...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право платник податку звернутись до податкової інспекції з проханням заповнити річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за звітний рік, якщо не може самостійно її заповнити?

25.08.2011

Так, платник податку маєте право до 1 березня 2008 року звернутись із запитом до відповідної податкової інспекції з проханням заповнити річну податкову декларацію, а податковий орган зобов`язаний надати безоплатні послуги із такого заповнення.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи можна подати до податкової інспекції декларацію для нарахування податкового кредиту після 1 квітня поточного року? Чи буде це розцінюватися як несвоєчасна подача декларації?

25.08.2011

Так, можна. Подання декларації з метою отримання податкового кредиту – це право платника податку, а не його обов’язок. Тому, якщо платник податку подасть декларацію після 1 квітня, штрафні санкції до нього не застосовуватимуться.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Моя робота пов‘язана з постійними відрядженнями. Чи маю я право надати декларацію про доходи за звітний рік після 1 квітня або надіслати поштою?

25.08.2011

Маєте право. Граничні строки для подання податкової декларації підлягають продовженню керівником податкового органу (його заступником) за письмовим запитом платника податків, якщо такий платник податків протягом зазначених строків, зокрема, перебував за межами України; перебував у плаванні на морських судах за кордоном України у складі команди (екіпажу) таких суден. Також декларація може бути надіслана поштою з повідомленням про вручення.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи може за платника податку заповнити декларацію про майновий стан і доходи інша особа?

25.08.2011

Декларація за платника податку може заповнюватися іншою особою, нотаріально уповноваженою таким платником податку здійснювати таке заповнення. У разі коли така уповноважена особа заповнює декларацію за винагороду або зобов'язана здійснювати таке заповнення, то вона несе відповідальність за порушення порядку заповнення або подання такої декларації на рівні відповідальності, визначеної законом для платника податку, а такий платник податку звільняється від зазначеної відповідальності. При цьому у разі заповнення декларації іншою особою така декларація має містити інформацію про таку іншу особу на рівні інформації про платника податку.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Де можна отримати офіційну інформацію про отримані доходи та сплачені податки (декларації про доходи) державних службовців та політиків, які мають подавати декларації про доходи та майно згідно до ст. 25 Закону України „Про статус народн

25.08.2011

Згідно із Положенням про податкову інформацію в державній податковій службі органи ДПС України можуть надавати інформацію про платників податків, в т.ч. про подання ними декларації та про одержані доходи, у порядку та випадках, передбачених чинним законодавством, а також за згодою самих платників податків. В інших випадках передача іншим громадянам або юридичним особам інформації про платників податків, обсяги їх податкових зобов'язань тощо забороняється.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи повинна подавати декларацію про майновий стан і доходи ФО у разі отримання протягом звітного року дивіденди?

25.08.2011

Ні, не повинна, так як податковим агентом при виплаті дивідендів є будь-який резидент, який нараховує дивіденди, включаючи того, що сплачує податок на прибуток підприємств у спосіб, відмінний від загального (є суб'єктом спрощених систем оподаткування), або є звільненим від сплати такого податку з будь-яких підстав. Дивіденди, які нараховані платнику податку емітентом корпоративних прав - резидентом, що є юридичною особою, підлягають оподаткуванню за ставкою 15 % і відповідальним за перерахування податку до бюджету є податковий агент.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи потрібно відображати в декларації про доходи громадян суми страхового відшкодування за ремонт пошкодженого рухомого майна, якщо вони частково не були використані?

25.08.2011

В декларації про доходи громадян необхідно відображати лише невитрачені до кінця календарного року, наступного за роком, в якому відбулася страхова подія, суми страхового відшкодування.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи потрібно подавати річну податкову декларацію пенсіонеру, який здає в оренду свій земельний пай ЮО?

25.08.2011

Ні , непотрібно. Якщо фізична особа – орендодавець отримала дохід за надану в оренду земельну ділянку сільськогосподарського призначення, земельну частку (пай), майновий пай від орендаря – юридичної особи, то вона щодо такого доходу подавати податкову декларацію не зобов’язана.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок подання декларації про майновий стан і доходи ФО при отриманні іноземних доходів?

25.08.2011

Порядок надання річної декларації про майновий стан і доходи регулюється ст. 18 Закону України від 22 травня 2003 року № 889-IV "Про податок з доходів фізичних осіб" із змінами та доповненнями (далі - Закон). Відповідно до Закону обов'язок подачі декларації платника податку виникає у випадку од...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 При якому розмірі доходів, отриманих за звітний рік, можна не надавати декларацію про доходи?

25.08.2011

Такого розміру доходу законодавством не передбачено. Обов’язок платника податку з подання декларації вважається виконаним, якщо він отримував доходи виключно від податкових агентів.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи повинна ФО подавати річну декларацію про майновий стан і доходи в разі отримання коштів за договором довгострокового страхування життя?

25.08.2011

Ні, не повинна, так як податковим агентом платника податку - отримувача виплати чи викупної суми є страховик - резидент, який здійснює нарахування страхової виплати чи викупної суми за договором недержавного пенсійного забезпечення або довгострокового страхування життя.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 В яких випадках є обов’язковим для ФО подання декларації про доходи?

25.08.2011

Обов'язок подачі декларації платника податку виникає у випадку одержання їм протягом звітного року окремих видів оподатковуваних доходів (прибутків): оподатковуваних доходів (прибутків), з яких при нарахуванні чи виплаті податок не утримувався; у випадку одержання доходів від особи, що не є податковим агентом; у випадку одержання іноземних доходів.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок та терміни надання довідок ФO працівниками органів ДПС стосовно отриманих доходів за відповідні періоди, починаючи з 1994 року?

25.08.2011

Органи ДПС за заявою фізичної особи, зареєстрованої в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та інших обов‘язкових платежів, зобов‘язані згідно зі ст.31 Закону України „Про інформацію” надати наявні в Державному реєстрі відомості про доходи фізичної особи. Відомості про доходи фізичних осіб з Державного реєстру надаються поквартально за період, починаючи з 1-го кварталу 1998 року. Відомості з Державного реєстру видаються у десятиденний термін, скріплюються печаткою та підписом начальника органу державної податкової служби України. За інформацією про доходи фізичних осіб за період до 1998 р. в зв’язку з відсутністю зазначених даних в органах ДПС пропонуємо звернутися до податкового агента (юридичної особи або фізичної особи – підприємця), який виплачував доходи фізичним особам, а у разі його ліквідації - до державного архіву області (міста).

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 За якою формою подається громадянами декларація про доходи, отримані в звітному році?

25.08.2011

У 2009 році громадяни подають до органів ДПС декларації за формою, затвердженою наказом Головної ДПІ України від 21 квітня 1993 року №12 (додаток №1 до Інструкції про прибутковий податок з громадян).

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи повинна подавати декларацію про майновий стан і доходи неповнолітня дитина, якщо протягом звітного року отримувала доходи?

25.08.2011

Подати річну декларацію за неповнолітню та малолітню дитину і забезпечити сплату податку з доходів фізичних осіб відповідно до Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" мають батьки.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи зобов’язані ФО - виробники сільськогосподарської продукції подавати декларацію про доходи при отримані доходу від реалізації власної продукції?

25.08.2011

Оскільки не оподатковуються доходи фізичної особи від продажу сільськогосподарської продукції, вирощеної лише на зазначених земельних ділянках, то доходи, отримані від продажу с/г продукції, вирощеної на інших земельних ділянках, зокрема, переданих їм у власність за рахунок земельної частки (паю) або набутих ними на підставі цивільно-правових договорів, спадщини обкладаються податком з доходів фізичних осіб. Такі платники відповідно до ст.19 Закону №889-ІV зобов’язані вести облік доходів і витрат у обсягах, достатніх для визначення загального річного оподатковуваного доходу та подавати декларацію за встановленою формою у визначені строки.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи повинен подавати декларацію про майновий стан і доходи державний службовець у разі отримання доходу від викладацької діяльності?

25.08.2011

Дохід від викладацької роботи державному службовцю слід відобразити у декларації, яка подається за місцем служби.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи відображаються у декларації про доходи платника податків доходи, отримані у вигляді спадщини (подарунку), що оподатковуються за нульовою ставкою?

25.08.2011

Обов'язок з подання річної декларації про майновий стан та доходи (податкової декларації) фізичними особами - платниками податку вважається виконаним, якщо зазначені платники податку одержали дохід у вигляді спадщини (подарунку), який оподатковується за нульовою ставкою, за умови відсутності інших підстав для виконання такого обов'язку.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи повинен резидент України, який має намір виїхати за кордон на постійне місце проживання надавати до податкового органу декларацію про доходи та в який термін?

25.08.2011

Платники податку-резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання зобов’язані подати до податкового органу за місцем проживання декларацію про доходи не пізніше закінчення 60 календарного дня, що передує такому виїзду.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який термін зберігання річної декларації про майновий стан і доходи ФО у податковому органі?

25.08.2011

Термін зберігання річної декларації про майновий стан і доходи фізичної особи становить 5 років.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи повинна ФО подавати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи, у разі отримання нецільової благодійної допомоги з різних джерел?

25.08.2011

При отриманні нецільової благодійної допомоги від благодійника - фізичної особи платник податку зобов'язаний подати річну податкову декларацію із зазначенням її суми у разі, якщо: а) загальна сума отриманої нецільової благодійної допомоги протягом звітного податкового року перевищує її граничний розмір, установлений підпунктом 9.7.3 цього пункту, тобто у 2010 році - 1220 грн. (у 2009 році – 940 грн.); б) платник податку не має права на отримання податкової соціальної пільги згідно з підпунктом 6.5.1 пункту 6.5 статті 6 цього Закону. Крім того, якщо фізична особа протягом звітного податкового року отримує нецільову благодійну допомогу з різних джерел, тобто від декількох юридичних осіб, то платник податку повинен самостійно надати до податкового органу річну декларацію про майновий стан і доходи де зазначити суму благодійної допомоги, яка сукупно за рік перевищила у 2010 році - 1220 грн. ( у 2009 р. - 940 грн.).

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи видає орган ДПС довідку для фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування згідно Постанови КМУ "Про затвердження порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми" суб’єкту господарювання - ФО про те,

25.08.2011

Податковий орган може видати довідку про доходи на підставі інформації, зазначеної у декларації або звіті фізичної особи - підприємця.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яким чином ФО - резидент України може отримати довідку про сплату ПДФО або відсутність заборгованості з цього податку для виїзду за кордон на постійне місце проживання, у разі відсутності в паспортному документі місця реєстрації?

25.08.2011

З метою отримання довідки про сплату податку з доходів фізичних осіб або про відсутність заборгованості з цього податку платник податків – фізична особа, зобов’язаний надати податкову декларацію про майновий стан та доходи до податкового органу за податковою адресою, яка визначена в паспортному документі.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 За якою податковою адресою, повинен подавати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи платник податку - ФО, якщо він зареєстрований (прописаний) в одному місці, а фактично проживає в іншому?

25.08.2011

Платник податків, який відповідно до норм чинного законодавства зобов’язаний (має право) надати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи, але на той час проживає не за місцем реєстрації (прописки), а в іншому місці, то він має подати декларацію до податкового органу за місцем реєстрації згідно з паспортними даними.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 У якому розділі річної декларації про майновий стан та доходи необхідно відображати інвестиційний прибуток?

25.08.2011

При заповненні річної декларації про майновий стан і доходи за звітний податковий період доходи, отримані від здійснення операцій з інвестиційними активами, тобто інвестиційний прибуток, відображається у п. 1.3 розділу 1 Декларації.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи потрібно відображати в річній декларації про майновий стан і доходи дохід, отриманий у вигляді процентів, які нараховані на депозитний банківський рахунок?

25.08.2011

Дохід, отриманий у вигляді процентів, які нараховані на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок, включається до складу загального місячного оподатковуваного доходу, але до 1 січня 2013 року не оподатковується та відображається платником податку у річній декларації про майновий стан і доходи.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 У які терміни видається довідка про доходи ФО, яка бажає придбати істотну участь у банку ?

25.08.2011

Довідка про доходи фізичної особи, яка бажає придбати істотну участь у банку, видається в десятиденний термін на підставі поданої заяви та декларації про доходи до органу державної податкової служби України за місцем проживання фізичної особи.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 У які строки працівники органів ДПС здійснюють перерахунок ПДФО за підсумками звітного року на підставі річної декларації про майновий стан і доходи?

25.08.2011

Нарахування (перерахунок) податку з доходів фізичних осіб за загальним річним оподатковуваним доходом громадян податкові органи ДПС проводять протягом двох календарних місяців, наступних за місяцем, у якому подана декларація.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 За якою податковою адресою необхідно подавати ФО річну податкову декларацію про майновий стан та доходи, якщо на момент подання декларації ФО знята з реєстрації за однією адресою та не зареєстрована за іншою?

25.08.2011

У разі якщо фізична особа знята з реєстрації за однією адресою та не зареєстрована за іншою, то такий платник податків має надати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи до податкового органу за попереднім місцезнаходженням.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 За якою податковою адресою необхідно звернутись ФО щодо отриманих доходів за відповідні періоди, якщо дана ФО зареєстрована (прописана) в одному місці, а фактично проживає та працює в іншому?

25.08.2011

Для отримання відомостей про доходи з інформаційного фонду ДРФО – фізичній особі, необхідно звернутись з заявою до органу ДПС за адресою, яка визначена в паспортному документі. Органи ДПС за заявою фізичної особи, зобов‘язані надати наявні в ДРФО відомості щодо доходів фізичної особи за період не раніше ніж з 1 кварталу 1998 року. Відомості з ДРФО видаються у десятиденний термін особисто фізичній особі платнику податків (за місцем проживання даної особи) за умови пред’явлення паспортного документа або іншій особі на підставі засвідченої у нотаріальному порядку довіреності та паспортного документа довіреної особи, скріплюються печаткою та підписом начальника органу державної податкової служби України.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи надається органами ДПС довідка про доходи або їх відсутність ФО, яка відмовилася від отримання ідентифікаційного номеру?

25.08.2011

Довідка про отримані доходи або їх відсутність формується згідно даних накопичених у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків та інших обов'язкових платежів. Оскільки відповідно до закону України „Про Державний реєстр фізичних осіб-платників податків та інших обов'язкових платежів” до Державного реєстру не вноситься інформація про осіб, які через свої релігійні або інші переконання відмовляються від прийняття ідентифікаційного номера та офіційно повідомляють про це відповідні державні органи, органи державної податкової служби не мають можливості надати означену довідку таким особам.

Читати далі »