Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) на...

Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Податок на доходи фізичних осіб » База оподаткування

Бібліотека Бухгалтерського ОблікуДіє до 20.04.2011 Чи оподатковується ПДФО сума безповоротної фінансової допомоги, яка надана ЮО ФО та чи буде ЮО виконувати функцію податкового агента?

25.08.2011

Сума безповоротної фінансової допомоги включається до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та відображається податковим агентом у податковому розрахунку суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку.

Читати далі »

Чи застосовується підвищуючий коефіцієнт до доходів у вигляді додаткового блага платника податку, які виплачені у негрошовій формі з 01.01.2011 року?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 У разі виплати платнику податку додаткового блага у негрошовій формі сума податку об’єкта оподаткування обчислюється із врахуванням коефіцієнту.

Читати далі »

Чи оподатковується сума страхових внесків, сплачених підприємством за страхування здоров’я (медичне страхування) своїх найманих працівників з 01.01.2011 року?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Сума страхових внесків, які сплачуються підприємством за медичне страхування своїх найманих працівників, вважається додатковим благом платника податку та підлягає оподаткуванню за ставкою 15 %. У разі якщо загальна сума заробітної плати у звітному податковому місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, ставка податку становить 17 відсотків суми перевищення з урахуванням податку, сплаченого за ставкою 15 відсотків.

Читати далі »

Який порядок оподаткування доходів у формі заробітної плати з 01.01.2011 року?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Доходи, одержанні, у тому числі, але не виключно у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються (надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами оподатковуються за ставкою 15 відсотків. У разі якщо загальна сума заробітної плати у звітному податковому місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, ставка податку становить 17 відсотків суми перевищення з урахуванням податку, сплаченого за ставкою 15 відсотків.

Читати далі »

Як у 2011 році буде оподатковуватись позитивна різниця між сумою коштів, отриманих платником податку внаслідок його відмови від участі в фонді фінансування будівництва та сумою коштів внесених до такого фонду?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011. Позитивна різниця між сумою коштів, отриманих платником податку від інших осіб внаслідок відступлення на їх користь права вимоги за договором про участь у фонді фінансування будівництва (у тому числі, якщо таке відступлення здійснено на підставі договору купівлі-продажу), та сумою коштів, внесених платником податку до такого фонду за цим договором оподатковуються за ставкою 15 відсотків. У разі якщо загальна сума заробітної плати у звітному податковому місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, ставка податку становить 17 відсотків суми перевищення.

Читати далі »

Діє до 22.04.11 Чи підлягає оподаткуванню ПДФО сума витрат, яка понесена працівником підчас відрядження та відшкодована ЮО, якщо аванс не отримувався та відсутні оригінали документів, які підтверджують понесені витрати з 01.01.2011 року?

25.08.2011

Якщо найманим працівником не надані оригінали документів, які підтверджують вартість понесених витрат під час відрядження, але за рішенням керівника юридичної особи були йому відшкодовані, то сума таких витрат буде вважатись додатковим благом та включатися до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, незалежно від того, чи надавався аванс на відрядження чи ні. Оподаткування додаткового блага здійснюється за ставкою, визначеною п. 167.1 ст. 167 Податковим кодексом України.

Читати далі »

Яким чином оподатковується ПДФО дохід ФО, отриманий ним від здавання (продажу) вторинної сировини та побутових відходів, в т.ч. від здавання брухту кольорових металів?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Дохід, отриманий платником податку від здачі (продажу) вторинної сировини та побутових відходів не оподатковується, а сума коштів, яка отримана від здавання брухту чорних та дорогоцінних металів підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб на загальних підставах.

Читати далі »

Чи оподатковується ПДФО дохід, отриманий ФО-набувачем, відповідно до умов договору довічного утримання, та який порядок сплати податку з 01.01.2011?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Вартість майна, яке відчужується фізичною особою – відчужувачем на підставі укладеного договору довічного утримання, підлягає оподаткуванню за правилами та ставками, які встановлені ст. 172 та ст. 173 Податкового кодексу України.

Читати далі »

Чи підлягає оподаткуванню ПДФО поворотна фінансова допомога, яка отримана ФО?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому або основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку. При цьому, слід зазначити, якщо сума поворотної фінансової допомоги не повертається у визначений у договорі термін, то вона включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та оподатковується за ставками, визначеними п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу України.

Читати далі »

Яким чином оподатковується ПДФО викупна сума при достроковому розірванні страхувальником договору довгострокового страхування життя?

25.08.2011

та

Читати далі »

Яким чином оподатковуються виплати пенсій з недержавного пенсійного фонду на користь ФО - учасника недержавного пенсійного фонду?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Адміністратор недержавних пенсійних фондів при виплаті пенсії учаснику фонду утримує податок на доходи фізичних осіб з 60 відсотків суми виплати пенсії.

Читати далі »

І Який алгоритм розрахунку ПДФО якщо сума доходу у вигляді заробітної плати значно перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Відповідно до пп. 164.2.1 п. 164.2 ст. 164 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-IV із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту)...

Читати далі »

ІІ Який алгоритм розрахунку ПДФО якщо сума доходу у вигляді заробітної плати значно перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року?

25.08.2011

Закінчення. Початок див. І. Наприклад, у разі якщо платник податку отримав місячний дохід у вигляді заробітної плати, що дорівнює 10 000 грн., то податковий агент повинен виконати наступний алгоритм оподаткування даного доходу: Спочатку треба визначити частини загального оподатковуваного доходу,...

Читати далі »

Який порядок оподаткування доходів ФО, одержаних за договорами цивільно-правового характеру?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Відповідно до пп. 164.2.2 п. 164.2 ст. 164 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-IV із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу включаються суми винагороди та інших виплат, нарахованих (виплачен...

Читати далі »

Чи підлягає оподатковується ПДФО вихідна допомога у зв'язку із звільненням працівника, в т. ч. при виході на пенсію, згідно ПКУ?

25.08.2011

Вихідна допомога у зв’язку із звільненням працівника, в т. ч. при виході на пенсію, оподатковується за ставкою 15 та/або 17 % в залежності від отриманих доходів у звітному місяці.

Читати далі »

Чи є об’єктом оподаткування ПДФО вартість використання житла ФО, якщо сплата за дане користування здійснюється за рахунок ЮО, що не є працедавцем ФО?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Вартість використання житла, яка сплачується юридичною особою – не працедавцем, вважається додатковим благом фізичної особи та включається до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.

Читати далі »

Який порядок оподаткування доходу ФО при отриманні товару зі знижкою від ЮО?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Сума знижки включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку виключно у випадку, якщо дана знижка носить індивідуальний (персональний) характер. Якщо знижка поширюється на будь – якого платника податку та не є індивідуальною, то сума такої знижки не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.

Читати далі »

Чи виникає об’єкт оподаткування у ФО, яка внаслідок проведеного розіграшу ЮО має право виграшний цінний приз придбати за 1 грн. або отримати його безкоштовно?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 якщо, приз отримується платником податку безкоштовно, то вартість такого призу, яка визначається за звичайною ціною, включається до складу загального місячного (річного) оподатковуваного та оподатковується податковим агентом за ставкою, визначеною п. 167.3 ст. 167 ПКУ (30%). У разі, якщо виграшем є право придбати річ за 1 грн., то це вважається додатком благом платника податку у вигляді персоніфікованої (індивідуальної) знижки з ціни та вартість (сума) знижки (вартість призу 1 грн.) оподатковується за ставками 15% (17%).

Читати далі »

Яким чином оподатковується дохід, отриманий ФО від надання в оренду рухомого майна ФО?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Враховуючи те, що орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання, то особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку – орендодавець. Таким чином, фізична особа - орендодавець при отриманні доходу від фізичної особи - орендаря зобов’язана подати річну податкову декларацію та сплатити до бюджету податок на доходи фізичних осіб за ставкою, визначеною п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу України. Доходи, одержані платником податку, оподатковуються за ставкою 15 відсотків. У разі якщо загальна сума доходу у звітному податковому місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, ставка податку становить 17 відсотків суми перевищення.

Читати далі »

Яким чином оподатковується дохід, отриманий ФО від продажу продукції ЮО, якщо дана продукція була одержана ФО як заробітна плата в негрошовій (натуральній) формі?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Юридична особа при виплаті доходу фізичній особі повинна нарахувати, утримати та сплатити до бюджету податок на доходи фізичних осіб, незалежно від того, що продукція, яка продається фізичною особою, була видана їй як заробітна плата у негрошовій (натуральній) формі.

Читати далі »

Який порядок оподаткування ПДФО грошового забезпечення військовослужбовців, в тому числі працівників - військовослужбовців Служби безпеки України, згідно з ПКУ?

25.08.2011

Податковий кодекс України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі - ПКУ), який регламентує порядок оподаткування доходів фізичних осіб, у тому числі військовослужбовців, не передбачає звільнення від обкладання податком на доходи фізичних осіб грошового забезпечення, грошових винагород та інших випл...

Читати далі »

Чи підлягає оподаткуванню ПДФО довічне утримання судді у відставці згідно з ПКУ?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Відповідно до ст. 43 Закону України від 15 грудня 1992 року № 2862-ХІІ "Про статус суддів", із змінами і доповненнями, призначення і виплата щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці здійснюється органами Пенсійного фонду за рахунок коштів державного б...

Читати далі »

Чи виконує функції податкового агента нотаріус при нотаріальному завіренні договору задоволення вимог іпотекодержателя між ФО та фінансовою установою (банком), за яким банк вилучає нерухоме майно, в зв’язку з невиконанням ФО умов іпотечного кредитного дог

25.08.2011

При нотаріальному завіренні договору задоволення вимог іпотекодержателя між фізичною особою та фінансовою установою (банком), за яким банк вилучає нерухоме майно, в зв’язку з невиконанням фізичною особою умов іпотечного кредитного договору, функції податкового агента виконує фінансова установа (банк).

Читати далі »

Чи прирівнюються виплати по листках непрацездатності до заробітної плати з метою зменшення бази оподаткування ПДФО на суму єдиного соціального внеску?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Виплати по листках непрацездатності (оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця та допомога по тимчасовій непрацездатності) з метою оподаткування податком на доходи фізичних осіб прирівнюються до заробітної плати і оподатковуються з врахуванням норм п. 164.6 ст. 164 Податкового кодексу України.

Читати далі »

Чи оподатковується ПДФО сума грошового утримання, яка виплачується працюючим суддям?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Сума грошового утримання, яка виплачується працюючим суддям, включається до складу загального місячного оподатковуваного доходу платника податку та оподатковується на загальних підставах.

Читати далі »

Якими нормативними документами керуватись податковому агенту при нарахуванні ПДФО, якщо в період з 01.01.11 року будуть надаватись лікарняні листки за 2010 рік?

25.08.2011

При отриманні платником податку заробітної плати, починаючи з 01.01.2011 року (за наявності лікарняних листків за 2010 рік) податковому агенту з метою оподаткування такий дохід необхідно віднести до відповідних податкових періодів виникнення таких доходів у 2010 році.

Читати далі »

Як оподатковуються аліменти, у тому числі отриманні від батька - нерезидента?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Платник податку – отримувач аліментів від нерезидента, зобов'язаний включити суму таких доходів до складу загального річного оподатковуваного доходу (подати річну податкову декларацію) та сплатити податок до бюджету за ставками 15% та/або 17% в залежності від суми отриманих в звітному місяці доходів.

Читати далі »

Чи підлягає оподаткуванню ПДФО сума позики, яка була надана ЮО на користь ФО, та за якою минув термін позовної давності згідно з ПКУ?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Суму заборгованості платника податку за укладеним ним цивільно-правовим договором, за якою минув строк позовної давності та яка перевищує суму, що становить 50 відсотків місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року платник податку зазначає у річній податковій декларації та самостійно сплачує податок за ставкою 15% та/або 17% в залежності від отриманого доходу в звітному місяці.

Читати далі »

Чи виникає база оподаткування ПДФО при отриманні доходу ФО від управителя майном згідно з ПКУ?

25.08.2011

Доходи, одержані фізичною особою від управителя майном, повинні оподатковуватися податковим агентом (управителем майном) за ставкою 15% та/або 17 %.

Читати далі »

Чи включаються до бази оподаткування ПДФО сума, що сплачена підзвітною особою для проведення представницьких витрат ЮО?

25.08.2011

Діє з 01.04.2011 Сума, підтверджена документально, що сплачена підзвітною особою для проведення прийомів, презентацій, свят, розваг та відпочинку, придбання та розповсюдження подарунків з рекламними цілями в межах господарської діяльності юридичної особи, не оподатковується податком на доходи фізичних осіб.

Читати далі »

Чи потрібно суб’єкту господарювання (ЮО або ФОП) при нарахуванні (виплаті) доходу ФОП – платнику ЄП утримувати з виплачених доходів ПДФО?

25.08.2011

Особа, яка є джерелом виплати доходу (виручки) на користь фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку, не оподатковує дохід під час здійснення виплати такого доходу (виручки) по видам діяльності, зазначеним у Свідоцтві. Якщо дохід виплачується по іншим видам діяльності (не зазначеним в Свідоцтві платника єдиного податку), то такий дохід оподатковується податковим агентом за загальними правилами оподаткування для фізичних осіб.

Читати далі »

Чи оподатковується ПДФО сума компенсації, яка виплачується ЮО - працедавцем найманому працівнику, за використання власного автомобіля при виконанні службових обов’язків?

25.08.2011

Оскільки використання власного автомобіля під час виконання службових обов’язків не підпадає під дію Кодексу законів про працю України, то сума компенсації, яка виплачується йому юридичною особою, є додатковим благом платника податку та оподатковується податком на доходи фізичних осіб на підставі пп. "а" та пп. "г" пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України.

Читати далі »

Чи оподатковуються ПДФО (не визначене коло платників) кошти, внесенні ЮО як поповнення телефонних рахунків ФО у вигляді заохочення (бонусу) в ході проведення маркетингових досліджень?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Сума знижки включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку виключно у випадку, якщо дана знижка носить індивідуальний (персональний) характер. Враховуючи вищевикладене, якщо одержувачами знижки у вигляді заохочень (бонусів), що надходять на телефонні рахунки платників податків, є не визначене коло осіб, то сума таких бонусів не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.

Читати далі »

Чи оподатковується ПДФО вартість дарунку, наданого у негрошовій формі, якщо його вартість не перевищує 50 відсотків однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року, отриманого ФО від ЮО?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Відповідно до пп. 165.1.39 п. 165.1 ст. 165 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-IV до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних...

Читати далі »

Чи підлягає оподаткуванню ПДФО сума страхового відшкодування, яка перерахована страховою компанією банку в рахунок погашення кредиту ФО за придбане рухоме майно, яке потрапило в ДТП?

25.08.2011

Сума погашеного кредиту включається до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізичної особи та оподатковується на загальних підставах. При цьому, банк вважається податковим агентом.

Читати далі »

Чи оподатковується ПДФО сума коштів, яку повертає ЮО -боржник згідно договору про переуступку прав вимоги ФО в сумі, що перевищує(не перевищує) суму погашення боргу згідно з ПКУ?

25.08.2011

Якщо юридична особа – боржник повертає фізичній особі суму коштів, яка перевищує суму погашення боргу, то позитивна різниця між сумою погашення боргу та сумою повернутих коштів включається до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізичної особи і оподатковується податковим агентом під час їх виплати за його рахунок за ставкою 15% та /або 17% в залежності від отриманих доходів в звітному місяці.

Читати далі »

Як оподатковується ПДФО стипендія, що виплачуються студенту з бюджету відповідно Податкового Кодексу?

25.08.2011

Сума стипендії, яка виплачується з бюджету учню, студенту, курсанту військових навчальних закладів, ординатору, аспіранту або ад’юнкту не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку і не є об’єктом оподаткування податком з доходів фізичних осіб, за умови що її розмір не перевищує у 2011 році 1320 грн. Сума перевищення за її наявності підлягає оподаткуванню під час її нарахування (виплати) за ставками 15% та/або 17%.

Читати далі »

Як оподатковується ПДФО сума боргу (страхового відшкодування), яка виплачується страховою компанією за рішенням суду ФО у разі настання страхового випадку, якщо дана суму виплачується з урахуванням індексу інфляції за час прострочення, а також трьох проце

25.08.2011

Враховуючи те, що за рішенням суду фізична особа отримує суму боргу (страхового відшкодування) з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, то за винятком суми, яка не підлягає оподаткуванню на підставі пп. 165.1.27 п. 165.1 ст. 165 та пп. "б" пп. 164.2.14 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України, у платника податку виникає дохід у вигляді проіндексованих на індекс інфляції сум, який підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставками, визначеними ст. 167 Податкового кодексу України.

Читати далі »

Як оподатковується дохід у вигляді позики від ломбарду при продажу заставленого майна за невиконання умов договору?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 160, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної ін...

Читати далі »

Як оподатковуються ПДФО виплати по листках непрацездатності (більше 5 днів), якщо кошти від фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на розрахунковий рахунок податкового агента надходять у наступному податковому періоді?

25.08.2011

Відповідно до пп. 164.2.1 п. 164.2 ст. 164 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-IV із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту) включаються до с...

Читати далі »

Яким чином оподатковуються ПДФО доходи, отримані ФО від іншої ФО за надані послуги?

25.08.2011

Фізична особа, яка протягом звітного календарного року отримує дохід від іншої фізичної особи, зобов’язана включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року та нарахувати і сплатити податок з таких доходів до бюджету.

Читати далі »

Як визначається база для нарахування ПДФО при нарахуванні та виплаті заробітної плати в іноземній валюті ЮО-резидентом працівнику ФО-нерезиденту, за валютним курсом НБУ, що діє на момент нарахування заробітної плати чи виплати, згідно ПК?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 160, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної ін...

Читати далі »

Яким чином утримується ПДФО працедавцем з виплат по листках тимчасової непрацездатності (особливо якщо лікарняний тривалий), якщо кошти від фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування надходять на спеціальний розрахунковий рахунок, від

25.08.2011

Оподаткування виплат по листках непрацездатності здійснюється відповідно до норм Податкового кодексу України у податковому періоді, в якому та /або за який відбулося їх нарахування, незалежно від того, що кошти з фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування надходять на спеціальний розрахунковий рахунок та передбачені для виплати застрахованій особі в повній мірі без будь-яких утримань.

Читати далі »

Чи є об‘єктом оподаткування компенсація втрати частини заробітної плати у зв'язку з порушенням строків її виплати?

25.08.2011

Компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом, для цілей оподаткування податком на доходи фізичних осіб, прирівнюються до заробітної плати та оподатковуються за ставками 15% та 17%.

Читати далі »

Чи буде додатковим благом працівника, який перебував у відрядженні витрати на проїзд у таксі, згідно ПКУ?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 160, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної ін...

Читати далі »

Чи підлягає оподаткуванню ПДФО сума індексації стипендії (стипендія виплачується з бюджету)?

25.08.2011

Сума індексації стипендії, яка виплачується учню, студенту, курсанту військових навчальних закладів, ординатору, аспіранту або ад’юнкту не підпадає під дію пп. 165.1.26 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України та включається до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, незалежно від того, що індексація виплачується за рахунок бюджету.

Читати далі »

Чи оподатковується ПДФО сума комунальних платежів, яка відшкодовується податковим агентом ФОП ЄП, відповідно до договору оренди, якщо вид діяльності надання нерухомого майна в оренду та рахунки виставляються комунальними підприємствами саме на ФОП?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 160, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної ін...

Читати далі »

Чи застосовується підвищуючий коефіцієнт для визначення бази оподаткування ПДФО у випадку отримання ФО доходу у вигляді призу в негрошовій формі?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 160, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної ін...

Читати далі »

Діє до 22.04.11 Чи обкладаються ПДФО доплати (надбавки) до посадових окладів працівників за роз’їзний характер (пересувний) характер роботи, за умови укладення колективного договору та передбачених в ньому доплат (надбавок) до посадових окладів працівникі

25.08.2011

З метою обкладання податком на доходи фізичних осіб, доплати (надбавки) до посадових окладів працівників за роз’їзний характер (пересувний) характер роботи, у розмірах, передбачених колективними договорами або за погодженням із замовником, включаються до складу заробітної плати й оподатковуються в її складі за ставкою 15 % та/або 17%.

Читати далі »

Яким чином оподатковується дохід, отриманий ФО – спадкоємцем від продажу майнового сертифікату ЮО?

25.08.2011

Дохід, отриманий фізичною особою – спадкоємцем від продажу майнового сертифікату юридичні особі, включається до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та підлягає оподаткування податком на доходи фізичних осіб на загальних підставах.

Читати далі »

Як оподатковується ПДФО сума страхової виплати за договором довгострокового страхування життя, яка отримується ФО - вигодонабувачем (спадкоємцем) у разі смерті застрахованої особи?

25.08.2011

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума страхової виплати за договорами страхування життя у разі смерті застрахованої особи, якщо така виплата отримується членами сім'ї застрахованої особи першого ступеня споріднення, або особою, яка є інвалідом I групи або дитиною-інвалідом, або має статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Оподаткування страхових виплат, що сплачуються іншим платникам податку – вигодонабувачам (спадкоємцям) за договорами довгострокового страхування життя у разі смерті застрахованої особи, здійснюється згідно з законодавством та залежить від умов договору.

Читати далі »

Яким чином оподатковується дохід, отриманий ФО від продажу права вимоги на нерухоме майно у вигляді житлового приміщення в будинку, будівництво якого не завершено та не здано в експлуатацію?

25.08.2011

Договір уступки права вимоги на недобудоване житлове приміщення є не договором купівлі – продажу нерухомості, а за своєю сутністю, є договором купівлі – продажу рухомого майна у вигляді матеріалів, обладнання тощо, що були використані у процесі цього будівництва та підлягає оподаткуванню за ставкою 5%.

Читати далі »

Чи оподатковуються ПДФО вартість ремонту орендованого нерухомого (рухомого) майна, в тому числі якщо умовами договору оренди між ФО та ЮО передбачено проведення ремонту?

25.08.2011

Для отримання кваліфікованої та вичерпної відповіді на Ваше запитання рекомендуємо Вам письмово звернутися до органів ДПС за місцем своєї реєстрації з наданням відповідних пояснень та документів.

Читати далі »

Чи обкладаються ПДФО доплати (надбавки) до посадових окладів працівників за роз’їзний характер (пересувний) характер роботи, за умови укладення колективного договору та передбачених в ньому доплат (надбавок) до посадових окладів працівників за пересувний

25.08.2011

З метою обкладання податком на доходи фізичних осіб, доплати (надбавки) до посадових окладів працівників за роз’їзний характер (пересувний) характер роботи, у розмірах, передбачених колективними договорами або за погодженням із замовником, включаються до складу заробітної плати і оподатковуються в її складі за ставкою 15 % та/або 17%.

Читати далі »

Який порядок оподаткування ПДФО доходів членів фермерських господарств що отримані за рахунок розподілу доходу таких господарств?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 160, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної ін...

Читати далі »

Чи підлягає оподаткуванню одноразова грошова допомога, що надається військовослужбовцю внаслідок отримання ним інвалідності (каліцтва)?

25.08.2011

Якщо виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), каліцтва або інвалідності військовослужбовців здійснюються відповідно до Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу" та Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", то такі виплати не включаються до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку (не підлягають відображенню в річній податковій декларації) відповідно до пп. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України.

Читати далі »

Чи підлягає оподаткуванню ПДФО компенсація яку отримує ФО від ЮО за використання земельної ділянки внаслідок укладання договору земельного сервітуту згідно рішення органу місцевого самоврядування?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 160, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної ін...

Читати далі »

За якою ставкою ПДФО оподатковується дохід, який виплачується податковим агентом ФО – власнику сільськогосподарської продукції, якщо довідка за ф.№ 3ДФ не надавалась?

25.08.2011

Якщо фізичною особою-власником сільськогосподарської продукції, при виплаті їй податковим агентом доходу, не надається довідка за формою № 3ДФ, то сума виплаченого доходу включається до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу та оподатковується за ставкою 15% та/або 17%.

Читати далі »

Чи виникає об’єкт оподаткування у ФО, якщо в зв’язку з невиконанням ФО умов кредитного договору, банк вилучає заставлене нерухоме чи рухоме майно та бере його на свій баланс як основний засіб?

25.08.2011

У разі взяття банком заставленого майна на свій баланс як основного засобу, слід вважати, що фізична особа відчужила (продала) банку своє власне майно. Банк при купівлі у фізичної особи нерухомого чи рухомого майна має виконати всі функції податкового агента щодо оподаткування вартості придбаного майна, зокрема, нарахувати податок за нормами ст.172 або ст.173 Податкового кодексу України та утримувати, сплатити (перерахувати) податок до бюджету від імені та за рахунок платника податку.

Читати далі »

Чи оподатковується ПДФО сума безповоротної фінансової допомоги, яка надана юридичною особою фізичній особі та чи буде ЮО виконувати функцію податкового агента?

25.08.2011

Сума безповоротної фінансової допомоги, отриманої платником податку від юридичної особи, включається до складу загального місячного оподатковуваного доходу такого платника податку. Юридична особа, як податковий агент, провадить оподаткування зазначених доходів за ставкою 15% або 17%.

Читати далі »

Чи підлягає оподаткуванню ПДФО сума одноразової допомоги працівнику при переїзді на роботу в іншу місцевість згідно постанови КМУ від 02.03.1998р. №255?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 160, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної ін...

Читати далі »

Як оподатковується ПДФО сума матеріальної допомоги, яка надається працедавцем всім або більшості працівників і має систематичний характер (на оздоровлення, у зв”язку з екологічним станом)?

25.08.2011

Якщо виплата матеріальної допомоги має систематичний характер і така допомога надається всім або більшості працівників, то така матеріальна допомога з метою оподаткування прирівнюється до заробітної плати і вся сума такої допомоги включається до загального місячного оподатковуваного доходу платника податку і оподатковується за ставками 15% та/або 17%. Якщо працедавець надає окремим працівникам нецільову благодійну (матеріальну) допомогу за їх заявами у зв’язку з особистими обставинами, яка носить разовий характер, то сума такої допомоги не включається до оподатковуваного доходу якщо протягом звітного податкового року не перевищує суми граничного розміру доходу (у 2011 р. – 1320 грн.), а сума перевищення оподатковується в загальному порядку за ставками 15% та/або 17%.

Читати далі »

Яким чином оподатковується ПДФО виплата ЮО кредиторської заборгованості ФОП після припинення підприємницької діяльності?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 160, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної ін...

Читати далі »

Чи виникає об`єкт оподаткування ПДФО за умови якщо ЮО сплачує вартість невиробничих розмов, які здійснюють її працівники з мобільних телефонів, що рахуються на балансі ЮО?

25.08.2011

Так, виникає, оскільки вартість таких телефонних розмов розглядається як додаткове благо, одержане працівником від свого працедавця, і включається до складу загального оподаткованого доходу працівника того місяця, коли підприємство здійснило їх оплату оператору мобільного зв`язку, і з її суми працедавець — податковий агент зобов'язаний утримати податок на доходи фізичних осіб за ставкою 15 % та/або 17%.

Читати далі »

Чи будуть кошти, помилково утриманого туристичного збору, відшкодовані СГ працівнику, який прибув з відрядження, оподатковуватись ПДФО?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 160, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної ін...

Читати далі »

Чи оподатковується ПДФО сума грошової компенсації, що виплачується звільненим військовослужбовцям замість належних їм за нормами забезпечення предметів речового майна?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 160, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної ін...

Читати далі »

Чи оподатковується ПДФО підйомна допомога, що виплачується військовослужбовцям при переїзді до нового місця військової служби в інший населений пункт, згідно ПКУ?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 160, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної ін...

Читати далі »

За якої ставкою оподатковується дохід, отриманий ФО від продажу сировини (матеріалів, запасних частин, тощо), згідно ПКУ?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 160, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної ін...

Читати далі »

Чи зобов’язане підприємство, що нараховує заробітну плату студентам(учням) ПТУ при працевлаштуванні під час проходження виробничої практики, нараховувати та перераховувати до бюджету ПДФО, за умови, що заробітна плата учнів згідно зі ст. 53 Закону Україн

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 160, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної ін...

Читати далі »