Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) на...

Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Податок на доходи фізичних осіб » Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна

Бібліотека Бухгалтерського ОблікуЗ якої оцінки сплачується ПДФО при продажу нерухомого майна з 01.01.2011?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Дохід від продажу об’єкта нерухомості визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі – продажу, але не нижче оціночної вартості такого об’єкта, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до закону.

Читати далі »

За якою ставкою ПДФО оподатковується з 01.01.2011 року дохід, отриманий платником податку від здійснення першого продажу житлової нерухомості, яка перебувала у власності менше трьох років?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Дохід, отриманий платником податку у 2011 році від першого продажу житлової нерухомості, оподатковується за ставкою 5%.

Читати далі »

Який порядок оподаткування доходу, отриманого резидентом від продажу нерухомого майна у 2011р?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011. Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна визначений в ст. 172 Податкового кодексу України.

Читати далі »

Чи оподатковується ПДФО доплата у вигляді грошової компенсації при обміні нерівноцінних об'єктів нерухомості між ФО - резидентами з 2011 року?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 При обміні об’єкта нерухомості на інший (інші) дохід фізичної особи - резидента у вигляді отриманої ним грошової компенсації від відчуження нерухомого майна (доплати): - не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, - не оподатковується; - Якщо грошова компенсація (доплата) провадиться при продажу (обміні) протягом звітного податкового року більш як одного з об’єктів нерухомості, вищезазначених вище, або від продажу (обміну) об’єкта нерухомості, не зазначеного вище, - сума такої компенсації (доплати) підлягає оподаткуванню за ставкою 5%.

Читати далі »

В яких випадках сума доходу, отриманого ФО від продажу земельної ділянки, не підлягає оподаткуванню ПДФО?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 До складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума доходу, отриманого таким платником податку внаслідок відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв) за нормами безоплатної передачі, визначеними ст. 121 Земельного кодексу України залежно від їх призначення, безпосередньо отриманих ним у власність у процесі приватизації. Крім того, не підлягає оподаткуванню дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121 Земельного кодексу України та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки (земельна ділянка придбана не у процесі приватизації).

Читати далі »

Куди сплачується ПДФО при нотаріальному посвідченні договору купівлі-продажу нерухомого майна між ФО?

25.08.2011

Фізична особа, що укладає угоду купівлі-продажу (міни) нерухомості з іншою фізичною особою, може сплачувати податок до бюджету за місцем нотаріального посвідчення такої угоди (за місцем розташування робочого місця приватного нотаріуса або державної нотаріальної контори) до нотаріального посвідчення такої угоди через банківські установи.

Читати далі »

Який порядок оподаткування доходу отриманого ФО від відчуження банком квартири цієї ФО, яка знаходилась у заставі та була відчужена в зв'язку з невиконанням ФО умов кредитного договору згідно з вимогами ПКУ?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Відповідно до пп. 164.2.7 п. 164.2 ст. 164 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-IV із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу включаються сума заборгованості платника податку за укладеним ним ...

Читати далі »

Який порядок оподаткування доходу, отриманого від першого продажу ФО житлового будинку, який у власності більше трьох років, але розташований на земельній ділянці, яка перебуває у власності платника податку менше трьох років?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Враховуючи те, що земельна ділянка, яка знаходиться під житловим будинком, перебувала у власності менше трьох років та під час продажу здійснюється переоформлення права власності на підставі окремого договору, то дана земельна ділянка буде вважатися окремим об’єктом та дохід, отриманий від продажу, підлягає оподаткуванню за ставкою 5%. При цьому, дохід, отриманий від продажу житлового будинку, який знаходиться у власності платника податку більше трьох років, не оподатковується.

Читати далі »

Чи виступає податковим агентом ЮО або ФОП при здійсненні операцій з купівлі-продажу нерухомого майна у ФО?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Якщо стороною договору купівлі – продажу, міни об’єкта нерухомого майна є юридична особа чи фізична особа – підприємець, така особа є податковим агентом платника податку щодо нарахування, утримання та сплати (перерахування) до бюджету податку з доходів, отриманих платником податку від такого продажу (обміну).

Читати далі »

Чи передбачено ПКУ повернення попередньо сплаченого ФО ПДФО внаслідок розірвання або незаключення договору купівлі-продажу (обміну) нерухомості?

25.08.2011

У разі невчинення нотаріальної дії щодо посвідчення договору купівлі-продажу, міни об’єкта нерухомості, за яким сплачено податок, платник податку має право на повернення надміру сплаченої суми податку на підставі податкової декларації, поданої в установленому порядку, та підтвердних документів про фактичну сплату податку. Нормами Податкового кодексу України не передбачено повернення податку, який сплачений під час нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу нерухомого майна, у разі розірвання у майбутньому даного договору.

Читати далі »

Який порядок оподаткування доходу, отриманого від першого продажу ФО житлового будинку, який у власності менше трьох років, але розташований на земельній ділянці, яка перебуває у власності платника податку більше трьох років?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Враховуючи те, що земельна ділянка, яка знаходиться під житловим будинком, перебувала у власності більше трьох років та під час продажу здійснюється переоформлення права власності на підставі окремого договору, то дана земельна ділянка буде вважатися окремим об’єктом та дохід, отриманий від продажу, не підлягає оподаткуванню. При цьому, дохід, отриманий від продажу житлового будинку, який знаходиться у власності платника податку менше трьох років, підлягає оподаткуванню за ставкою 5%.

Читати далі »

Який документ підтверджує перебування у власності ФО нерухомого майна?

25.08.2011

Для отримання кваліфікованої та вичерпної відповіді щодо визначення документа, який підтверджує перебування у власності фізичної особи нерухомого майна Вам необхідно звернутися до Міністерства юстиції України.

Читати далі »

Чи підлягає оподаткуванню ПДФО дохід, отриманий ФО від примусового відчуження житлового будинку із земельною ділянкою з мотивів суспільної необхідності, згідно рішення міської Ради (будівництвом багатоквартирного будинку, якщо таке відчуження є другим про

25.08.2011

Якщо земельна ділянка та житловий будинок, який знаходиться на ній, відповідно до рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування примусово відчужується з мотивів суспільної необхідності, то кошти, які отримуються в рахунок компенсації цього майна не включаються до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.

Читати далі »

Які органи уповноважені проводити оцінку нерухомого майна у разі його продажу (обміну) з метою визначення бази оподаткування ПДФО та якими документами передбачено порядок її проведення?

25.08.2011

та

Читати далі »

Яким чином оподатковується продаж нерухомого майна ФО, за умови перебування частини такого майна у власності понад трьох років, а іншої частина менше трьох років(наприклад, у разі отримання спадщини чи подарунок)?

25.08.2011

Частина нерухомого майна, яка перебувала у власності більше трьох років, не оподатковується, а інша частина, яка знаходилась у власності менше трьох років на момент продажу, оподатковується за ставкою 5 %.

Читати далі »

Чи виникає об’єкт оподаткування ПДФО у ФО, якщо банк здійснює продаж заставного нерухомого майна (квартири), яке належало даній ФО, у зв’язку з невиконанням нею умов кредитного договору та за якою ставкою?

25.08.2011

Так. Сума доходу, одержана платником податку від фінансової установи після реалізації заставленого майна, є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб за ставками 15% та/або 17%.

Читати далі »

Чи необхідно ЮО сплачувати ПДФО у разі укладання договору купівлі-продажу земельної ділянки з ФО, якщо ФО самостійно сплатила суму податку до моменту нотаріального посвідчення договору?

25.08.2011

Враховуючи те, що податковим агентом при укладанні договору купівлі-продажу земельної ділянки між фізичною особою та юридичною особою є юридична особа, то незалежно від того, що податок на доходи фізичних осіб був сплачений фізичною особою самостійно до моменту нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу земельної ділянки, юридична особа зобов’язана здійснити нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів, отриманих фізичною особою від продажу (обміну) земельної ділянки. При цьому, з метою уникнення подвійного оподаткування юридична особа має право за рішення керівника відшкодувати фізичній особі суму сплаченого податку на доходи фізичних осіб, яка, в свою чергу, підлягає оподаткуванню за ставками 15% та/або 17%, як додаткове благо.

Читати далі »

Яким чином оподатковується ПДФО грошова компенсація, отримана ФО від обміну об’єкта нерухомості житлового призначення,частина якого перебуває у його власності менше трьох років?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 160, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної і...

Читати далі »

З якої грошової оцінки (нормативної чи експертної) слід утримувати ПДФО при продажу нерухомого майна у вигляді земельної ділянки?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 160, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної ін...

Читати далі »

Чи оподатковується ПДФО дохід від продажу житлового будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташований такий будинок), що перебуває у власності ФО понад три роки, якщо земельна ділянка перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 З

25.08.2011

У разі продажу будинку, що перебуває у власності фізичної особи понад три роки, разом із земельною ділянкою, якщо ділянка перевищує норми безоплатної приватизації, частина доходу, пропорційна сумі доходу від продажу земельної ділянки (з урахуванням норм ст. 121 Земельного кодексу) не оподатковується, а частина доходу від продажу земельної ділянки, яка перевищує норми, встановлені статтею 121 Земельного кодексу, оподатковується за ставкою 5% пропорційно сумі такого перевищення.

Читати далі »

В звітному році ФО було продане нерухоме майно. В подальшому договір на продане нерухоме майно був анульований і це нерухоме майно було продане іншій ФО. Чи виникає об’єкт оподаткування у ФО при другому продажу цього нерухомого майна в тому ж році?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 160, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної ін...

Читати далі »

Яким чином оподатковується дохід, отриманий від продажу житлового будинку, якщо на протязі звітного року відбувся продаж гаражу?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 160, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної ін...

Читати далі »

З якої грошової оцінки, проведеної органами БТІ чи експертної, слід утримувати ПДФО при продажу нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 160, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної ін...

Читати далі »