Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Податок на доходи фізичних осіб » Оподаткування доходу, отриманого платником податку у спадщину чи у подарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав

Бібліотека Бухгалтерського Обліку



Який порядок оподаткування ПДФО подарунку, отриманого ФО - нерезидентом від ФО - резидента у 2010 році, враховуючи що термін подання річної декларації у 2011 році?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Фізична особа – нерезидент, яка у 2010 році отримала подарунок від фізичної особи – резидента та під час оформлення договору дарування не сплатила податок з доходів фізичних осіб, повинна при поданні декларації про майновий стан і доходи за 2010 рік враховувати норми Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" (ставки податку, які діяли у 2010 році), але термін подання такої декларації буде визначатися відповідно до Податкового кодексу України (до 1 травня 2011 року).

Читати далі »

Який порядок та ставка оподаткування подарунку, отриманого ФО - нерезидентом від ФО - резидента?

25.08.2011

Нерезиденти, які отримали подарунок від фізичної особи – резидента, сплачують податок на доходи фізичних осіб до нотаріального оформлення подарованих об’єктів за ставками, визначеними в п.167.1 ст. 167 розділу IV Податкового кодексу України.

Читати далі »

Як оподатковуються об'єкти спадщини, що успадковуються членами сім'ї першого ступеня споріднення, якщо спадкоємець та спадкодавець є резидентами України з 01.01.2011 року?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Вартість власності, що успадковується членами сім’ї першого ступеня споріднення оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.

Читати далі »

Чи оподатковується ПДФО дохід у вигляді подарунку, отриманий платником податку від ФО - резидента, що не є членом сім’ї першого ступеня споріднення та за якою ставкою з 01.01.2011 року?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Фізичні особи – резиденти, які отримують подарунок від фізичної особи – резидента, але не відносяться до членів сім’ї першого ступеня споріднення, сплачують податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 % від вартості будь-якого подарунку.

Читати далі »

Яким чином оподатковуються кошти, майно, майнові чи немайнові права, подаровані ФО – резидентом члену сім’ї першого ступеня споріднення, який також є резидентом згідно ПК?

25.08.2011

Вартість подарунків оподатковуються за правилами та ставками, що і спадщина. Вартість будь-яких об’єктів спадщини (подарунків), що успадковується членами сім’ї – резидентами спадкодавця – резидента першого ступеня споріднення оподатковуються за нульовою ставкою.

Читати далі »

Як оподатковується вартість подарунку (спадщини), отриманих ФО - нерезидентом від дарувателя (спадкодавця) ФО - нерезидента, у вигляді частини нерухомого майна, що знаходиться у спільній власності на території України з 01.01.2011?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Спадщина (подарунок), яка отримується спадкоємцем – нерезидентом на території України, оподатковується за ставками, визначеними п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу України, незалежно від того, що вона знаходиться у спільній власності.

Читати далі »

Діє до 12.04.2011 За якою ставкою оподатковуються грошові заощадження, поміщенні до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, які успадковуються спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Грошові заощадження, поміщені до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, а також у державні цінні папери (облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, облігації Державної внутрішньої виграшної позики 1982 року, державні казначейські зобов’язання СРСР, сертифікати Ощадного банку СРСР) та грошові заощадження громадян України, поміщені в установи Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху протягом 1992-1994 років, погашення яких не відбулося, що успадковуються спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента, оподатковуються за ставками, визначеними в п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу України.

Читати далі »

Як оподатковується ПДФО подарунок, отриманий ФО від ЮО згідно з нормами ПКУ?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Вартість отриманого подарунку фізичною особою від юридичної особи оподатковується за ставкою 15 відсотків, а у разі якщо загальна сума отриманих платником податку у звітному податковому місяці доходів перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, за ставкою податку 17 відсотків.

Читати далі »

Чи є об’єктом оподаткування ПДФО вартість подарунків, що роздаються відвідувачам під час проведення рекламної акції?

25.08.2011

Враховуючи те, що під час проведення рекламної акції та заходу здійснюється розповсюдження рекламного товару, а споживачами реклами є невизначене коло платників податку, то вартість такого товару не розглядається як дохід фізичних осіб — споживачів таких рекламних заходів та, відповідно, не є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб. Одна, якщо в період проведення рекламних акцій проводяться розіграші виграшів і призів, у тому числі у лотерею (крім державної), та подарунків, отримувачами яких є конкретні особи, вартість таких подарунків, призів, виграшів є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб і оподатковується за правилами, визначеними п. 170.6 ст. 170 Податкового кодексу України.

Читати далі »

Діє до 12.04.2011 Чи підлягають оподаткуванню ПДФО грошові заощадження і грошові внески, вкладені до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР, погашення яких не відбулося, які успадковані платником податку, що не є членом сім’ї першого ступеня спо

25.08.2011

та

Читати далі »

Який порядок оподаткування доходів, одержаних у вигляді подарунку, отриманого ФО - резидентом від ФО - нерезидента у 2010 році, враховуючи те, що термін подання річної декларації у 2011 році?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Фізична особа – резидент, яка у 2010 році отримала подарунок від фізичної особи – нерезидента, повинна при поданні декларації про майновий стан і доходи за 2010 рік враховувати норми Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" (ставки податку, які діяли у 2010 році), але термін подання такої декларації буде визначатися відповідно до Податкового кодексу України (до 1 травня 2011 року).

Читати далі »

Яким чином оподатковується вартість спадщини (подарунку), отриманого ФО - резидентом від ФО - нерезидента?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Вартість будь - якого об’єкта спадщини (подарунку), що успадковуються спадкоємцем від спадкодавця – нерезидента оподатковується за ставками, визначеними п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу України, тобто за ставкою 15 відсотків. У разі якщо загальна сума доходу у звітному податковому місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, ставка податку становить 17 відсотків суми перевищення..

Читати далі »

Який порядок проведення оцінки вартості рухомого (нерухомого) майна для розрахунку ПДФО при отриманні ФО об'єктів спадщини (подарунку) згідно з ПКУ?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Для нарахування податку на доходи фізичних осіб при отриманні спадщини (подарунку) у вигляді нерухомого майна застосовується оціночна вартість майна, але не нижче вартості, визначеної у довідці бюро технічної інвентаризації. Оцінка ґрунтується на засадах національних стандартів оцінки майна та відповідно до вимог нормативно-правових актів з оцінки майна.

Читати далі »

Хто відноситься до членів сім’ї першого ступеня споріднення?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Відповідно до пп. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 розділу І Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-IV членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вваж...

Читати далі »

До якого бюджету сплачується ПДФО при отриманні спадщини (подарунку) ФО - нерезидентом, який немає податкової адреси на території України?

25.08.2011

Фізична особа - нерезидент, яка отримує на території України спадщину, сплачує податок на доходи фізичних осіб за місцем нотаріального оформлення свідоцтва про право на спадщину (за місцем розташування робочого місця приватного нотаріуса або державної нотаріальної контори).

Читати далі »

Який порядок оподаткування подарунку отриманого від профспілкової організації у негрошовій формі?

25.08.2011

Подарунок, наданий профспілкою своїм членам, що не перевищує суми 50% мінімальної зарплати (у 2011 році – 470,50 грн.) в місяць, не оподатковується. Сума перевищення вартості подарунку оподатковується податковим агентом (профспілковою організацією) з використанням коефіцієнта за ставкою 15% (та/або 17%).

Читати далі »

В який момент виникає об'єкт оподаткування ПДФО при нотаріальному посвідченні спадкового договору?

25.08.2011

Об’єкт оподаткування податком на доходи фізичних осіб виникає у платника податку при отриманні свідоцтва про право на спадщину.

Читати далі »

Хто буде податковим агентом та який порядок сплати ПДФО у разі успадкування ФО-нерезидентом права на вклад у банку?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 У разі успадкування права на вклад у банку (небанківській фінансовій установі) відповідно до ст. 1228 Цивільного кодексу України податковим агентом є такий банк (небанківська фінансова установа).

Читати далі »

Яким чином сплачується ПДФО у разі, якщо неповнолітньою дитиною отримується подарунок (спадщина) від ФО - резидента, що не є членом сім’ї першого ступеня споріднення?

25.08.2011

Батьки (усиновителі) та опікуни (піклувальники) у разі отримання неповнолітньою дитиною подарунку (спадщини), повинні подати податкову декларацію від імені неповнолітньої дитини та сплатити податок на доходи фізичних осіб, відповідно до пп. 174.2.2 п. 174.2 ст. 174 Податкового кодексу України.

Читати далі »

За якою ставкою ПДФО оподатковується вартість успадкованого майна, яка отримується ФО, що має статус дитини-сироти, але якій виповнилось 18 років, від члена сім'ї другого ступеня споріднення-резидента?

25.08.2011

Враховуючи те, що фізичній особі виповнилось 18 років та втрачає статус дитини-сироти, то вартість будь-якого об’єкта спадщини, який успадковується даною фізичною особою, підлягає оподаткування за ставкою 5%.

Читати далі »