Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) на...

Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Податок з доходів суб’єктів підприємницької діяльності » Валові витрати

Бібліотека Бухгалтерського ОблікуДіє до 01.04.2011 Чи повинен ФОП нараховувати амортизацію на ОФ?

25.08.2011

Ні, не повинен. Ведення бухгалтерського обліку складу валових витрат виробництва (обігу) та основних фондів чи нематеріальних активів, що підлягають амортизації, для фізичних осіб-платників податку законодавством не передбачено. Тобто нараховувати амортизацію фізичні особи не мають законодавчих підстав.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Чи має право ФОП віднести на витрати суми, перераховані в пенсійний фонд?

25.08.2011

Так, може.

Читати далі »

Діє до 04.09.2008 Чи потрібно включати суми ПДВ до валових витрат приватного підприємця?

25.08.2011

Інші суми ПДВ не включаються до складу валових витрат приватного підприємця. При цьому сума ПДВ, що сплачена до бюджету платником ПДВ включається до валових витрат.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Чи має право ФОП відшкодовувати витрати на відрядження своєму працівнику?

25.08.2011

Може, після повернення з відрядження працівник зобов'язаний надати звіт про витрачені грошові кошти, в тому числі і особисті кошти, які він витратив на службове відрядження, пов'язане саме з підприємницькою діяльністю підприємця, а не за власними потребами працівника. Умовою відшкодування витрат на відрядження є наявність оригіналу документів, що підтверджують вартість таких витрат, в т.ч. квитки, квитанції, чеки, розрахунки тощо. Витрати, що не підтверджені документально, або зовсім не підлягають відшкодуванню і включенню до валових витрат підприємця, можуть бути відшкодовані працівнику за рахунок коштів підприємця з податковими наслідками, тобто такі витрати є додатковими благами відрядженого працівника та підлягають оподаткуванню податком з доходів фізичних осіб.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Чи має право ФОП віднести на витрати вартість придбаних малоцінних предметів?

25.08.2011

Має право, якщо придбання малоцінних предметів пов`язано з підприємницькою діяльністю та підтверджено документально.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Чи має право ФОП віднести на витрати вартість придбаного транспортного засобу для використання у підприємницькій діяльність, якщо його зареєстровано, як на ФО?

25.08.2011

Суб’єкт підприємницької діяльності - фізична особа не має право віднести до валових витрат вартість придбаного транспортного засобу, оскільки фізичні особи не ведуть бухгалтерського обліку складу валових витрат виробництва та основних фондів.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Чи включається до валових витрат ФОП сума допомоги перерахованої благодійному фонду?

25.08.2011

Ні, так як дані витрати не пов’язані з одержанням доходу.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Які дії ФОП у разі втрати документів, що підтверджують доходи або витрати?

25.08.2011

У разі втрати, документів, платник податку має право письмово заявити про це податковому органу та здійснити заходи для поновлення таких документів.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Чи може ФОП віднести до складу валових витрат поточного року збитки попереднього року?

25.08.2011

Відсутні законодавчі підстави щодо віднесення до валових витрат поточного року збитки минулого року.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Чи включаються до складу валових витрат ФОП витрати з придбання землі для здійснення підприємницької діяльності?

25.08.2011

Витрати, які понесені суб’єктом підприємницької діяльності щодо придбання землі, не включаються до складу валових витрат, незалежно від того чи буде дана земля використовуватися при здійснення підприємницької діяльності чи ні.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Чи має право ФОП, що надає послуги щодо виготовлення виробів або проведення ремонтних та будівельних робіт із матеріалів замовника, враховувати витрати за нормами у відсотках до валового доходу?

25.08.2011

Ні, не має. Суб’єкт підприємницької діяльності має право враховувати витрати за нормами у відсотка до валового доходу за умов, що дані витрати понесені безпосередньо платником податку, але він не може підтвердити їх документально. Оскільки, приватний підприємець, при здійсненні своєї підприємницької діяльності використовував матеріали замовника, то відсутні законодавчі підстави щодо врахування витрат за нормами, які передбачені Додатком.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Чи має право ФОП включити до складу валових витрат витрати, які понесені під час відрядження за кордон, якщо підтверджувальним документом є путівка?

25.08.2011

Ні. До валових витрат приватний підприємець має право включити лише фактично понесені витрати під час відрядження, тобто підтверджені документально, при цьому дане відрядження повинно обов’язково бути пов’язане з господарською діяльністю підприємця.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Чи має право ФОП віднести до валових витрат проценти за кредит?

25.08.2011

Підприємець має право віднести на валові витрати суму відсотків за кредит, якщо його отримано для здійснення господарської діяльності.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Чи має право ФОП віднести до складу валових витрат витрати, пов'язані з використанням власних транспортних засобів?

25.08.2011

Якщо витрати за використання транспортних засобів, пов`язані з підприємницькою діяльністю та підтверджені документально, то підприємець має право віднести їх вартість до складу валових витрат за умови, що основною діяльністю платника є надання послуг з транспортного обслуговування (перевезення вантажів або пасажирів).

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Чи може ФОП включити до витрати кошти, пов’язані з будівництвом офісу, збудованого на ім'я ФО, при його продажу?

25.08.2011

Ні, не може, оскільки витрати, які понесені суб’єктом підприємницької діяльності під час будування офісу, не пов’язані із здійсненням підприємницької діяльності.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Як врахувати у валових витратах ФОП на загальній системі оподаткування сплату остаточно нарахованих платежів до Пенсійного фонду за минулий рік, якщо декларація про доходи вже подана до податкового органу?

25.08.2011

Приватний підприємець на загальній системі оподаткування може подати уточнюючу податкову декларацію з врахуванням валових витрат, скоригованих за результатами річного перерахунку авансових платежів до Пенсійного фонду.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Чи може ФОП на загальній системі оподаткування віднести до складу валових витрат вартість проведених капітальних робіт базових частин автомобіля (вид діяльності: перевезення)?

25.08.2011

Ні, у фізичної особи - підприємця відсутні законодавчі підстави щодо включення до складу валових витрат вартості проведених капітальних робіт базових частин автомобілю, незалежно від того, що вид діяльності перевезення.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Чи мають право ФОП на загальній системі оподаткування віднести до складу валових витрат амортизаційцні відрахування, передбачені додатком №7 Інструкції від 21.04.93 № 12?

25.08.2011

Дія Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” поширюється на всіх юридичних осіб, створених відповідно до законодавства України, незалежно від їх організаційно-правових форм і форм власності, а також на суб’єктів підприємницької діяльності, яким відповідно до законодавства надано дозвіл на ведення спрощеного обліку доходів і витрат. Ведення бухгалтерського обліку складу валових витрат виробництва (обігу) та основних фондів чи нематеріальних активів, що підлягають амортизації, для фізичних осіб-платників податку на загальній системі оподаткування законодавством не передбачено. Тобто нараховувати амортизацію фізичні особи не мають законодавчих підстав.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Чи має право ФОП при переході на загальну систему оподаткування враховувати документально підтверджені витрати, які були фактично понесені під час здійснення діяльності на спрощеній системі оподаткування?

25.08.2011

При переході на загальну систему оподатковування фізична особа - підприємець має право врахувати суму витрат, яка безпосередньо пов’язана з отриманням даного доходу, незалежно від того на якій системі оподаткування вони були фактичного понесені.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Чи має право ФОП віднести до складу валових витрат сплачені відсотки по кредиту, оформленого для придбання транспортного засобу ?

25.08.2011

Сума відсотків за користування кредитом на придбання транспортного засобу, не включається до складу валових витрат приватного підприємця.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи потрібно включати суми ПДВ до валових витрат приватного підприємця?

25.08.2011

Фізичні особи – підприємці, які не зареєстровані як платник податку на додану вартість мають право включити до складу валових витрат вартість товару (робіт, послуг) до складу ціни яких входить сума ПДВ. Для приватних підприємців, які зареєстровані як платники податку на додану вартість, відсутні законодавчі підстави для включення до складу валових витрат вартість придбаних товарів (робіт, послуг), до складу якої входить ПДВ, оскільки дані суми ПДВ відображаються в декларації з ПДВ у вигляді податкових зобов’язань та податкового кредиту.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право ФОП платник ПДВ включати до складу валових витрат суму ПДВ, яка сплачена фактично до бюджету?

25.08.2011

Відсутні законодавчі підстави щодо включення до складу валових витрат фізичних осіб-підприємців-платників ПДВ сум ПДВ, які сплачені до бюджету.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Чи відображається в обліку ФОП вартість нерухомого майна, яке було придбано для ведення підприємницької діяльності?

25.08.2011

Вартість придбаного нерухомого майна не включається до складу валових витрат фізичної особи – підприємця.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Чи має право ФОП на загальній системі оподаткування включити до складу ВВ витрати, які пов’язані з реєстрацією придбаного вантажного автомобіля та сплатою ПВТЗ?

25.08.2011

Витрати, які пов’язані з реєстрацією придбаного автотранспортну та сплата податку з власників транспортних засобів не включається до складу валових витрат фізичної особи – підприємця.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Який курс Національного банку України враховується ФОП на загальній системі оподаткування, якщо витрати понесені у іноземній валюті?

25.08.2011

Сума валових витрат, понесених платником податку в іноземній валюті, розраховується шляхом перерахування в гривні за офіційним валютним (обмінним) курсом Національного банку України, що діяв на дату фактичного понесення таких витрат.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Чи має право ФОП включати до валових витрат суму відшкодованих ФО-орендодавцю комунальних платежів за орендоване у неї приміщення якщо в договорі оренди сума орендної плати та комунальних платежів вказана окремо?

25.08.2011

Витрати на комунальні послуги, використані в орендованому приміщенні, включаються до валових витрат фізичної особи – підприємця (орендаря) на підставі рахунків орендодавця, у яких наведений розрахунок вартості спожитих орендарем комунальних послуг, обчислений пропорційно площі, що займає такий орендар в орендованому приміщенні. Зазначені розрахунки проводяться орендодавцем згідно з умовами відповідних договорів щодо відшкодування вартості комунальних послуг та мають бути узгоджені з орендарем.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Чи включається до складу ВВ ФОП сума витрат на розрахунково-касове обслуговування рахунку ФОП в установі банку?

25.08.2011

Суми коштів, сплачені платником податку на користь банку за надані послуги з розрахунково-касового обслуговування, пов’язані з веденням господарської діяльності (відкриття, закриття, переоформлення рахунків, відкритих безпосередньо на фізичну особу – підприємця, надання виписок з рахунків тощо), включаються до складу валових витрат такого платника податку.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Чи відносится до складу ВВ ФОП сума сплаченого збору за забруднення навколишнього природнього середовища, сума збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства?

25.08.2011

Фізична особа - підприємець має право відносити до складу валових витрат витрати на сплату збору за забруднення навколишнього природного середовища, збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, якщо ці витрати пов'язані з отриманням доходу.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Чи включається до складу ВВ ФОП сума коштів, що надана неприбутковій організації?

25.08.2011

Сума коштів, що добровільно перераховані (передані) до неприбуткових організацій, не включається до складу валових витрат фізичної особи - підприємця, так як дані витрати не пов’язані з одержанням доходу.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Чи включається до складу валових витрат ФОП на загальній системі оподаткування витрати на рекламу?

25.08.2011

Згідно з ст.13 р. IV Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року № 13-92 "Про прибутковий податок з громадян" із змінами та доповненнями загальним оподатковуваним доходом у суб’єкта підприємницької діяльності - фізичної особи вважається сукупний чистий дохід, тобто різниця між вал...

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Чи має право ФОП на загальній системі оподаткування включити до складу ВВ вартість придбаних шин (вид діяльності - автоперевезення)?

25.08.2011

Фізична особа – підприємець має право включити до складу валових витрат вартість придбаних шин за умови, що даний транспортний засіб використовується приватним підприємцем у підприємницькій діяльності (вид діяльності – автоперевезення) та є документальне підтвердження щодо понесених витрат.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Чи має право ФОП на загальній системі оподаткування включити до складу ВД суму кредиту, отриману на розрахунковий рахунок для проведення підприємницької діяльності та до ВВ погашення основної суми кредиту?

25.08.2011

Загальна сума кредиту, яка отримана фізичною особою - підприємцем від банку не включається до складу валового доходу та витрати щодо його погашення не враховуються до складу валових витрат.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Чи має право ФОП на загальній системі оподаткування віднести до складу ВВ вартість виданого ЮО векселя за отриманий товар (виконані роботи, надані послуги)?

25.08.2011

Враховуючи те, що у фізичних осіб – підприємців на загальній системі оподаткування до складу валових витрат включаються фактично понесені витрати, а виданий вексель є лише документом, який засвідчує виникнення боргу перед продавцем за поставлений товар (надані послуги, виконані роботи) та не звільняє приватного підприємця від сплати зобов’язань за даним векселем у наступних податкових періодах, то відсутні підстави щодо включення його вартості до валових витрат, оскільки при видачі векселя платник податків фактично не несе витрат.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Чи має право ФОП, яка здійснює відрядження особисто, віднести до складу валових витрат витрати, які пов’язані з даним відрядженням та які оформлюються при цьому документи?

25.08.2011

Якщо фізична особа – підприємець здійснює відрядження особисто та відповідно до вимог Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств” має документи, які підтверджують, що дане відрядження пов’язане з його господарською діяльністю, то згідно із пп. 5.4.8 п. 5.4 ст. 5 цього Закону витрати, понесені під час даного відрядження, включаються до складу валових витрат суб’єкта господарювання, за умови отримання доходу.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Чи має право ФОП на загальній системі оподаткування включити до складу ВВ суму сплаченого ПВТЗ та вартість страхового полісу на страхування власного автотранспорту?

25.08.2011

Витрати, які пов’язані зі сплатою податку з власників транспортних засобів та оплатою страхового полісу на страхування власного рухомого майна не включаються до складу валових витрат фізичної особи – підприємця.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Чи включається до складу валових витрат ФОП кошти, сплачені за страхування вантажів, що належать третім особам, при здійсненні міжнародних перевезень?

25.08.2011

Враховуючи те, що страхування вантажів, які належать третім особам, не є обов’язковим видом страхування, то витрати, пов’язані із страхуванням вантажів, не включаються до складу валових витрат фізичної особи – підприємця.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Чи включається до складу ВВ ФОП вартість придбаних книжок міжнародних дорожніх перевезень для обліку міжнародних вантажних перевезень?

25.08.2011

Враховуючи те, що придбання книжок міжнародних дорожніх перевезень фізичними особами – підприємцями передбачені нормами Порядку реалізації положень митної конвенції про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки МДП та дозволяє спростити процедуру перетину митниці, тобто впливає на здійснення підприємницької діяльності, то вартість придбаних книжок включається до складу валових витрат платника податків.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Чи має право ФОП віднести до валових витрат вартість ремонту орендованих основних засобів (приміщень, транспортних засобів, інш.), якщо ремонт передбачено договором оренди?

25.08.2011

У фізичної особи - підприємця відсутні законодавчі підстави щодо включення до складу валових витрат вартості проведених ремонтних робіт орендованих основних фондів.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Чи включаються до складу ВВ ФОП на загальній системі оподаткування витрати на придбання ПММ, якщо така особа здійснює перевезення ?

25.08.2011

Фізична особа – підприємець, яка здійснює перевезення, має право включити до складу валових витрат вартість паливно-мастильних матеріалів, використаних на перевезення в межах підприємницької діяльності по шляхових листах та оплачених послуг за умови документального підтвердження, що дані витрати пов’язані з підприємницькою діяльністю.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Який порядок віднесення до валових витрат ФОП заробітної плати найманих працівників, якщо нарахування її здійснено в одному кварталі (році), а виплата в наступному кварталі (році)?

25.08.2011

Витрати, які пов’язані з нарахуванням та виплатою заробітної плати найманим працівникам включаються до складу валових витрат фізичної особи – підприємця за підсумками звітного податкового кварталу, в якому була фактично здійснена виплата коштів.

Читати далі »