Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Официальный перевод международных стандартов финансовой...

Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Податок з доходів суб’єктів підприємницької діяльності » Умови ведення підприємницької діяльності »

Діє до 01.01.2011 Чи має право ФОП займатися видавництвом та розповсюджувати самостійно друковану продукцію? Від якої суми сплачується податок?

Надрукувати документ
25.08.2011

Господарським кодексом України від 16.01.2003 року № 436-IV визначено: “підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку”(ст.42). Підприємці мають право без обмежень самостійно здійснювати будь-яку підприємницьку діяльність, яку не заборонено законом на основі вільного вибору підприємцем видів підприємницької діяльності; самостійного формування підприємцем програми діяльності, вибору постачальників і споживачів продукції, що виробляється, залучення матеріально-технічних, фінансових та інших видів ресурсів, використання яких не обмежено законом, встановлення цін на продукцію та послуги відповідно до закону; комерційного розрахунку та власного комерційного ризику; вільного розпорядження прибутком, що залишається у підприємця після сплати податків, зборів та інших платежів, передбачених законом (ст.43,44). Статтею 1 Закону України від 05.06.1997р. № 318/97-ВР “Про видавничу справу” (далі-Закон № 318/97-ВР) визначено, що замовником є фізична чи юридична особа, яка замовляє видавничу продукцію, беручи на себе фінансові зобов’язання. Зокрема, замовниками будь-якої продукції можуть бути: громадяни України, іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, юридичні особи України та інших держав (ст. 17 Закону № 318/97-ВР). Отже, фізична особа може виступати замовником видавничої продукції (книги). Одночасно, чинним законодавством не заборонено суб’єктам підприємницької діяльності – фізичним особам займатися видавництвом. Що стосується розповсюдження видавничої продукції (книги), то така діяльність підпадає під визначення підприємницької діяльності і тому підприємець, можете займатися таким видом діяльності самостійно. Особливості оподаткування доходів від підприємницької діяльності, що здійснюється за загальними правилами регламентуються розділом IV Декрету КМУ від 13.12.1992р. № 13-92 “Про прибутковий податок з громадян”. Оподатковуваним доходом вважається сукупний чистий доход, тобто, різниця між валовим доходом (виручки у грошовій та натуральній формі) i документально підтвердженими витратами, безпосередньо пов'язаними з одержанням доходу. До складу витрат, безпосередньо пов'язаних з одержанням доходів, належать витрати, які включаються до складу валових витрат виробництва (обігу) згідно з Законом України від 28.12.1994р. № 334/94-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств" ( у редакції Закону України від 22.05.1997 р. № 283/97-ВР, далі-Закон № 334/94-ВР). Таким чином, при наявності підтверджуючих документів про понесені витрати, які безпосередньо пов’язані з одержаним СПД – фізичною особою доходом, базою для нарахування податку з доходів фізичних осіб є чистий дохід.


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.