Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) на...

Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Плата за землю » Загальні запитання

Бібліотека Бухгалтерського ОблікуДіє до 01.01.2011 Яка ставка земельного податку встановлена за водойми, надані для виробництва рибної продукції у населеному пункті, грошова оцінка земель якого не встановлена?

25.08.2011

Земельний податок за водойми, надані для виробництва рибної продукції, у населеному пункті, грошова оцінка земель якого не встановлена, справляється у розмірі 25% суми земельного податку, обчисленого за ставками встановленими частиною другою ст.7 Закону України "Про плату за землю".

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яка ставка земельного податку встановлена за земельну ділянку сільськогосподарського призначення для сіножатей?

25.08.2011

Cтавка земельного податку з одного гектара сільськогосподарських угідь для ріллі, сіножатей та пасовищ встановлюється у розмірі 0,1 відсотка від їх грошової оцінки.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яка ставка земельного податку встановлена за земельні ділянки, зайняті дачами в межах населених пунктів, грошову оцінку яких встановлено?

25.08.2011

Податок за земельні ділянки населених пунктів, грошову оцінку яких встановлено, зайняті дачами громадян, справляється у розмірі 3% суми земельного податку, обчисленого за ставкою 1% від їх грошової оцінки.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яка ставка земельного податку встановлена за земельні ділянки сільськогосподарського призначення для багаторічних насаджень?

25.08.2011

Ставка земельного податку з одного гектара сільськогосподарських угідь для багаторічних насаджень встановлюється у розмірі 0,03 відсотка від їх грошової оцінки.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яка ставка земельного податку встановлена за земельні ділянки, зайняті індивідуальними гаражами?

25.08.2011

Податок за земельні ділянки, зайняті індивідуальними гаражами справляється у розмірі 3 % від земельного податку, обчисленого за загальними правилами.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який коефіцієнт індексації нормативно грошової оцінки землі застосовується у 2009 році при обчисленні сум земельного податку та орендної плати за землі державної і комунальної власності?

25.08.2011

При обчисленні суми земельного податку та орендної плати за землі державної і комунальної власності нормативну грошову оцінку земель за 2008 рік необхідно індексувати на коефіцієнт 1,152.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Як розраховується земельний податок, у разі придбання земельних ділянок на підставі цивільно-правових угод?

25.08.2011

Частиною третьою ст. 7 та частиною другою ст. 8 Закону України "Про плату за землю" зі змінами та доповненнями встановлено, що у разі придбання земельної ділянки на підставі цивільно-правової угоди розмір податку розраховується від суми, що дорівнює грошовій оцінці землі, але в будь-якому разі сума, від якої розраховується розмір податку, не може бути меншою ціни земельної ділянки, що вказана в угоді. У разі придбання земельної ділянки на підставі цивільно-правової угоди земельний податок розраховується суб’єктами оподаткування (незалежно від часу придбання земельних ділянок за цивільно-правовими угодами) від нормативної грошової оцінки землі, а у випадку, якщо ціна земельної ділянки, що встановлена в угоді, перевищує нормативну грошову оцінку, від якої розраховується розмір податку, то при розрахунку суми земельного податку застосовується ціна земельної ділянки, що вказана в угоді.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи надають органи ДПС інформацію щодо встановлення факту виникнення права власності і права користування земельною ділянкою?

25.08.2011

Ні, з приводу вирішення питання, пов’язаного з встановленням факту виникнення права власності і права користування земельною ділянкою, необхідно звертатись до відповідних підрозділів землевпорядних органів.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи сплачується земельний податок за земельні ділянки, якщо відсутні документи на право власності та права користування земельною ділянкою ?

25.08.2011

Відсутність документів, які посвідчують право власності або користування земельною ділянкою, не може бути підставою для несплати земельного податку з огляду на те, що використання землі в Україні є платним.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 З якої дати повинна застосовуватись норма Закону України "Про плату за землю" в частині розрахунку суми земельного податку з урахуванням ціни земельної ділянки, що вказана в цивільно-правовій угоді, якщо рішенням Конституційного Суду Укр

25.08.2011

3 1 січня 2008 року.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яку грошову оцінку (нормативну чи експертну) потрібно використовувати при обчисленні земельного податку)?

25.08.2011

При обчислені та сплаті земельного податку, платнику необхідно використовувати нормативну грошову оцінку землі.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Що є об’єктом плати за землю?

25.08.2011

Об’єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи розраховується земельний податок за земельну ділянку в межах населеного пункту, яка придбана на підставі цивільно-правової угоди та грошова оцінка якої не встановлена, з урахуванням ціни земельної ділянки, що зазначена в угоді?

25.08.2011

Якщо грошову оцінку земельних ділянок населеного пункту не встановлено, то земельний податок розраховується за середніми ставками (в гривнях за 1.кв.метр), визначеними в залежності від чисельності населення, із застосуванням відповідних коефіцієнтів. При цьому ціна земельної ділянки, що зазначена в цивільно-правовій угоді, до уваги не береться.

Читати далі »

Діє до 16.06.2010 Як визначаються ставки земельного податку і чи підлягають коригуванню ставки податку відповідною радою, якщо в населеному пункті грошову оцінку земель не проведено?

25.08.2011

Якщо грошову оцінку земельних ділянок населеного пункту не встановлено, земельний податок розраховується за середніми ставками (в гривнях за 1.кв.метр), визначеними в залежності від чисельності населення, із застосуванням відповідних коефіцієнтів.

Читати далі »

Діє до 16.06.2010 У яких випадках застосовується коефіцієнт індексації до грошової оцінки земель сільськогоподарського призначення та населених пунктів, грошову оцінку яких проведено?

25.08.2011

У випадку, якщо коефіцієнт грошової оцінки земель, який розрахований виходячи з середньорічного індексу інфляції за попередній рік не перевищує одиниці, то грошова оцінка земель станом на 1 січня поточного року не індексується. В іншому випадку грошова оцінка підлягає індексації.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 За якою ставкою розраховується земельний податок за ділянку, відведену для будівництва житла?

25.08.2011

У разі відведення земельної ділянки під житловий фонд та її кваліфікації відповідно до даних державного земельного кадастру, як землі житлового фонду, то земельний податок повинен сплачуватися в розмірі 3 % від суми земельного податку, обчисленого відповідно до частин першої та другої цієї ст. 7 Закону України "Про плату за землю". Якщо за даними державного земельного кадастру відведена земельна ділянка має інше цільове призначення, ніж землі житлового фонду, то земельний податок повинен сплачуватися на загальних підставах згідно з частиною першою та другою ст. 7 Закону України "Про плату за землю".

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яка ставка земельного податку встановлена за земельні ділянки водного фонду?

25.08.2011

У населених пунктах ставки земельного податку з земель, грошову оцінку яких встановлено, встановлюються у розмірі одного відсотка від їх грошової оцінки. Якщо нормативну грошову оцінку земельних ділянок населених пунктів не встановлено, середні ставки земельного податку встановлюються у розмірах (за шкалою), визначених частиною другою ст. 7 Закону. За межами населеного пункту податок за земельні ділянки, надані на землях водного фонду, справляється у розмірі 0,3 % від грошової оцінки одиниці площі ріллі по області.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Що вважається підставою для нарахування земельного податку і орендної плати за землі державної і комунальної власності?

25.08.2011

Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи потрібно при придбанні земельної ділянки за межами населеного пункту розраховувати земельний податок від суми зазначеної в договорі купівлі земельної ділянки, якщо вказана в угоді ціна більша за грошову оцінку?

25.08.2011

Платник податку при розрахунку податкових зобов’язань за земельні ділянки за межами населених пунктів, що надані для підприємств промисловості, транспорту, зв'язку та іншого призначення, повинен враховувати грошову оцінку одиниці площі ріллі по області, але в будь-якому разі сума, від якої розраховується розмір податку, не може бути меншою ціни земельної ділянки, що вказана в угоді.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який термін сплати земельного податку, а також орендної плати за землі державної та комунальної власності, якщо останній день строків сплати податкового зобов’язання припадає на вихідний або святковий день?

25.08.2011

Якщо останній день строків сплати податкового зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем кожного з таких строків вважається наступний за вихідним або святковим робочий операційний (банківський) день.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 З якої дати необхідно сплачувати земельний податок у разі придбання земельної ділянки приватної власності за цивільно-правовою угодою?

25.08.2011

Власник земельної ділянки, який набув її у власність із земель приватної власності без зміни її меж та цільового призначення, повинен сплачувати земельний податок до бюджету з дня виникнення права власності на землю, що посвідчується цивільно-правовою угодою щодо відчуження такої земельної ділянки, укладеною в порядку, встановленому законом, якщо інше не визначене в цій угоді (повинна містити момент переходу права власності на земельну ділянку).

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 З якої дати необхідно сплачувати земельний податок у разі придбання земельної ділянки із земель державної або комунальної власності?

25.08.2011

З огляду на те, що використання землі в Україні є платним, власники земельних ділянок, які набули їх у власність за договорами купівлі-продажу із земель державної або комунальної власності, повинні сплачувати земельний податок із часу укладання таких договорів. При цьому, в умовах договору купівлі-продажу земельних ділянок зазначається обов’язковість покупця сплачувати земельний податок з моменту посвідчення цивільно-правової угоди.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Які мінімальні розміри орендної плати за земельні ділянки, що перебувають у державній або комунальній власності, встановлено з 2008 року?

25.08.2011

Відповідно до ст. 21 Закону України від 6 листопада 1998 року № 161-XIV "Про оренду землі" ( з урахуванням змін, внесених Законом України від 28 грудня 2007 року №107-VI "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" і Законом України від 3 ...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який коефіцієнт індексації необхідно застосовувати для розрахунку у 2009 році орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності, якщо грошова оцінка таких земель не проведена, а орендна плата згідно договору визначен

25.08.2011

У 2009 році застосовується коефіцієнт індексації 3,1.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який термін подання розрахунку земельного податку або податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності, якщо останній день строку подання припадає на вихідний або святковий день?

25.08.2011

Якщо останній день подання розрахунку земельного податку або податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (в т.ч. нової звітної податкової декларації (розрахунку) або податкової декларації (розрахунку) за нововідведені земельні ділянки) припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається наступний за вихідним або святковим операційний (банківській) день.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 І. За який період платники земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності повинні переглянути податкові зобов’язання на 2010 рік за земельні ділянки по населених пунктах, грошову оцінку земель

25.08.2011

Коефіцієнт індексації ставок земельного податку по населених пунктах, грошову оцінку земель яких не проведено, повинен застосовуватись суб’єктами господарювання для розрахунку земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності, розмір якої встановлено в договорі оренди землі виходячи з розміру земельного податку, починаючи з 30 квітня 2010 року. Отже, перегляду підлягають податкові зобов’язання на 2010 рік за земельні ділянки по населених пунктах, грошову оцінку земель яких не проведено, з урахуванням коефіцієнту індексації 3,2 з 30.04.2010 до кінця календарного року.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ІІ. За який період платники земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності повинні переглянути податкові зобов’язання на 2010 рік за земельні ділянки по населених пунктах, грошову оцінку земел

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 (Початок див. І.). Повна: .... Відповідно до частини другої ст. 14 Закону України від 3 липня 1992 року №2535-ХІІ "Про плату за землю" зі змінами та доповненнями платник податків має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняє його від обов'язку под...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи подається звіт за формою №1-ПП власниками землі та землекористувачами, які мають право на пільги щодо сплати земельного податку?

25.08.2011

Власники землі та землекористувачі, які мають право на пільги щодо сплати земельного податку відповідно до ст. 12 Закону №2535, незалежно від розташування земельних ділянок повинні подавати Звіт 1-ПП, в якому зазначаються коди пільг відповідно до Довідника пільг, до органів державної податкової служби за місцем реєстрації у термін, визначений для подання квартальної податкової звітності.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи застосовуються до СГ штрафні санкції, передбачені п.17.1.1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", за неподання нового звітного розрахунку земельного подат

25.08.2011

У разі неподання (несвоєчасного подання) нового звітного розрахунку по земельному податку та/або по орендній платі за земельні ділянки державної комунальної власності після граничного терміну подання розрахунку, в даному випадку протягом місяця від дня виникнення зміни бази оподаткування або грошової оцінки землі, застосовується штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи необхідно платникам земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності за земельні ділянки по населених пунктах, грошову оцінку земель яких не проведено, до прийняття закону про Державний бю

25.08.2011

Так, платникам земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності за земельні ділянки по населених пунктах, грошову оцінку земель яких не проведено, до прийняття закону про Державний бюджет України на 2010 рік при визначенні податкових зобов’язань на 2010 рік необхідно застосовувати ставки земельного податку, встановлені частиною другою ст. 7 Закону України "Про плату за землю", збільшені в 3,1 раза.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 І. Як оподатковуються землі сільськогосподарського призначення?

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 Коротка: Земельний податок за сільськогосподарські угіддя (ріллю, сіножаті, пасовища), що надані у встановленому порядку і використовуються за цільовим призначенням, справляється відповідно до ст. 6 Закону №2535 незалежно від того, де знаходяться такі сільськогосподарські угіддя...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ІІ. Як оподатковуються землі сільськогосподарського призначення?

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 (Початок див.І.). Повна: Відповідно до ст. 22 Земельного кодексу землями сільськогосподарського призначення визнаються землі, надані для виробництва сільськогосподарської продукції, здійснення сільськогосподарської науково-дослідної та навчальної діяльності, розміщення відповідн...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки землі застосовується у 2010 році при обчисленні сум земельного податку та орендної плати за землі державної і комунальної власності?

25.08.2011

Згідно із ст. 23 Закону України від 3 липня 1992 року N 2535-ХІІ "Про плату за землю" зі змінами та доповненнями грошова оцінка земельної ділянки щороку станом на 1 січня уточнюється на коефіцієнт індексації, порядок проведення якої затверджується Кабінетом Міністрів України. На виконання п. 3 п...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Як визначаються ставки земельного податку, якщо грошову оцінку земель населеного пункту не проведено, та чи підлягають вони коригуванню відповідною радою?

25.08.2011

Якщо грошову оцінку земельних ділянок населеного пункту не встановлено, земельний податок розраховується за середніми ставками (в гривнях за 1.кв.метр), визначеними в залежності від чисельності населення, із застосуванням відповідних коефіцієнтів. Ставки земельного податку за земельні ділянки (за винятком сільськогосподарських угідь) диференціюють та затверджують відповідні сільські, селищні, міські ради виходячи із середніх ставок податку, функціонального використання та місцезнаходження земельної ділянки, але не вище ніж у два рази від середніх ставок податку з урахуванням вищезазначених коефіцієнтів. Крім того, ставки земельного податку застосовуються з урахуванням коефіцієнтів індексації, визначених Законом України про Державний бюджет України на відповідний рік.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 У яких випадках застосовується коефіцієнт індексації до грошової оцінки земель?

25.08.2011

У випадку, якщо коефіцієнт грошової оцінки земель, який розрахований виходячи з середньорічного індексу інфляції за попередній рік не перевищує одиниці, то грошова оцінка земель станом на 1 січня поточного року не індексується. В іншому випадку грошова оцінка підлягає індексації.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Як визначити тривалість (кількість календарних днів) періоду (місяця), впродовж якого платник податків повинен подати до органу ДПС податкову декларацію за нововідведену земельну ділянку?

25.08.2011

Тривалість строку (періоду), впродовж якого має бути подано податкову декларацію за нововідведену земельну ділянку, визначається виходячи з тривалості (кількості календарних днів) місяця, в якому виникло право на таку земельну ділянку.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який орган здійснює державну реєстрацію права оренди земельної ділянки та чи є така реєстрація обов’язковою?

25.08.2011

З приводу роз’яснень щодо порядку державної реєстрації договорів оренди землі слід звертатись до відповідних підрозділів землевпорядних органів.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Як тлумачиться визначення "систематична несплата земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності", наведене у ст.17 Закону України "Про плату за землю" у разі з’ясування підстав для припинення п

25.08.2011

Органи державної податкової служби здійснюють контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності. З приводу з’ясування підстав для припинення права користування земельною ділянкою землекористувачу або орендарю доцільно звернутись до землевпорядних органів за місцезнаходженням земельної ділянки.

Читати далі »