Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) на...

Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Плата за землю » Ставки податку

Бібліотека Бухгалтерського ОблікуЯк оподатковуються земельні ділянки сільськогосподарських угідь?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Ставки податку за один гектар сільськогосподарських угідь (незалежно від місцезнаходження) встановлюються у відсотках від їх нормативної грошової оцінки: - для ріллі, сіножатей та пасовищ - 0,1; - для багаторічних насаджень - 0,03.

Читати далі »

Які ставки земельного податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Ставки податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження) встановлюються у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, за винятком земельних ділянок, зазначених у статтях 272, 273, 276, 278 Податкового кодексу України.

Читати далі »

За якою ставкою розраховується земельний податок за земельні ділянки під окремими будівлями, спорудами (їх частинами), що розташовані на територіях та об’єктах природоохоронного, оздоровчого та рекреаційного призначення в межах населених пунктів, у р

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 За земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження), податок обчислюється за ставкою у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки. За земельні ділянки, розташовані в межах населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено, податок обчислюється за ставками земельного податку (в гривнях за 1.кв.метр), що визначені в залежності від чисельності населення, та коефіцієнтів, що застосовується у містах Києві, Сімферополі, Севастополі та містах обласного значення. За земельні ділянки (в межах населених пунктів) на територіях та об'єктах природоохоронного, оздоровчого та рекреаційного призначення, використання яких не пов'язано з функціональним призначенням цих територій та об'єктів, справляється у п'ятикратному розмірі податку, обчисленого за вищезазначеними ставками.

Читати далі »

Як визначаються ставки земельного податку за земельні ділянки, розташовані в межах населеного пункту, нормативну грошову оцінку яких не проведено, та чи підлягають вони коригуванню відповідною радою?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Для оподаткування земельних ділянок, що розташовані в межах населеного пункту, нормативну грошову оцінку яких не проведено, ст. 275 Податкового кодексу України встановлені ставки земельного податку (в гривнях за 1.кв.метр), що визначені в залежності від чисельності населення, та коефіцієнти, що застосовується у містах Києві, Сімферополі, Севастополі та містах обласного значення. Ставки податку за земельні ділянки диференціюють та затверджують відповідні сільські, селищні, міські ради виходячи із ставок податку, функціонального використання та місцезнаходження земельної ділянки, але не більше трикратного розміру цих ставок податку, з урахуванням коефіцієнтів.

Читати далі »

За якою ставкою розраховується земельний податок за земельну ділянку, відведену для будівництва житла?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Під час розрахунку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів ураховується коефіцієнт функціонального використання земель. Для земель, зайнятих поточним будівництвом, та земель, відведених під майбутнє будівництво, такий коефіцієнт становить 0,5. Земельний податок за таку земельну ділянку обчислюється за ставками, визначеними ст. 274 та 275 Податкового кодексу України.

Читати далі »

Яка ставка земельного податку застосовується у разі надання в оренду земельних ділянок (в межах населених пунктів), окремих будівель (споруд) або їх частин власниками та землекористувачами?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 У разі надання в оренду земельних ділянок (в межах населених пунктів), окремих будівель (споруд) або їх частин власниками та землекористувачами, податок за площі, що надаються в оренду, до 1 січня 2015 року обчислюється за ставками, встановленими ст. 274, 275, 276 ПКУ, без урахування норм пп. 276.5 ст. 276 ПКУ. З 1 січня 2015 року податок буде обчислюватись: за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, - у розмірі 1 відсотка від нормативної грошової оцінки, визначеної з урахуванням застосування відповідного коефіцієнта функціонального використання цих площ залежно від виду економічної діяльності орендаря (ст. 274 ПКУ); за земельні ділянки, розташовані в межах населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено - за середніми ставками (в гривнях за 1.кв.метр), визначеними в залежності від чисельності населення, із застосуванням відповідних коефіцієнтів (ст. 275 ПКУ).

Читати далі »

За якою ставкою розраховується земельний податок за земельні ділянки, зайняті садовими або дачними будинками ФО?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Земельний податок за земельні ділянки, зайняті садовими і дачними будинками фізичних осіб, що розташовані в межах населених пунктів, справляється у розмірі 3 відсотків суми земельного податку, обчисленого відповідно до статтей 274 і 275 Податкового кодексу України. За земельні ділянки, зайняті садовими і дачними будинками фізичних осіб, що розташовані за межами населених пунктів, земельний податок справляється: за ставкою у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, якщо нормативну грошову оцінку земель проведено; за ставкою у розмірі 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області, якщо нормативну грошову оцінку земель не проведено.

Читати далі »

І. Ставки земельного податку для садівницьких товариств?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Садівницьке товариство як юридична особа є платником земельного податку за надані земельні ділянки за ставками, встановленими Податковим кодексом України (далі - ПКУ) для відповідних категорій земель на підставі даних державного земельного кадастру. Зокрема, земельний податок справляється: за ставками, встановленими ст. 272 ПКУ, - за земельні ділянки сільськогосподарських угідь (незалежно від місцезнаходження); за ставкою, встановленою п. 276.1 ст. 276 ПКУ, - за земельні ділянки (в межах населених пунктів), зайняті автостоянками для зберігання особистих транспортних засобів громадян, які використовуються без отримання прибутку садівницькими товариствами, за ставкою, встановленою п. 274.1 ст. 274 ПКУ, - за земельні ділянки, розташовані як в межах, так і за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких проведено; за ставкою, встановленою ст. 275 ПКУ, - за земельні ділянки, розташовані в межах населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено; за ставкою, встановленою п. 277.2 ст. 277 ПКУ - за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

Читати далі »

ІІ. Ставки земельного податку для садівницьких товариств?

25.08.2011

(Початок див. І.). Повна: ....Справляння плати за землю здійснюється відповідно до норм р. ХІІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ), яким визначені ставки земельного податку в залежності від місцезнаходження земель (у межах населених пунктів чи за їх межами),...

Читати далі »

За якою ставкою розраховується земельний податок за земельні ділянки, надані підприємствам промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони, розташовані за межами населених пунктів?

25.08.2011

. Діє з 01.01.2011 Ставки земельного податку (далі – податок) за земельні ділянки, надані підприємствам промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони, розташовані за межами населених пунктів, встановлено ст. 278 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ). ...

Читати далі »

За якою ставкою розраховується земельний податок за земельні ділянки, передані у власність або надані в користування на землях природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення розташовані за межами населених пунктів, норма

25.08.2011

. Діє з 01.01.2011 Відповідно до ст. 289 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755 – VI cтавка податку за земельні ділянки, передані у власність або надані в користування на землях природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення, розташовані за ме...

Читати далі »

За якою ставкою розраховується земельний податок за земельні ділянки, надані для залізничного транспорту?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Земельний податок за земельні ділянки, надані для залізничного транспорту (крім земель залізничного транспорту в межах смуг відведення), обчислюється за ставками, встановленими ст. 274, 275, п. 278.1 ст. 278 Податкового кодексу України. За земельні ділянки, надані для залізниць в межах смуг відведення, податок справляється за ставками, встановленими п. 276.4 ст. 276, п. 278.2 ст. 278 Податкового кодексу України.

Читати далі »

Які ставки земельного податку для розрахунку суми пільги мають зазначати у додатку 2 "Відомості про пільги на земельний податок з наявних площ земельних ділянок" до податкової декларації з плати за землю власники земельних ділянок та землекористувачі, які

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 При визначенні суми пільги щодо сплати земельного податку за земельні ділянки, які не підлягають оподаткуванню згідно з пп. 283.1.1, 283.1.2, 283.1.3, 283.1.5 п. 283.1 ст. 283 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), застосовуються ставки земельного податку, визначені ст. 272 ПКУ. При визначення суми пільги щодо сплати земельного податку за земельні ділянки, які не підлягають оподаткуванню згідно з пп. 283.1.4, 283.1.6 п. 283.1 ст. 283 ПКУ, застосовуються ставки земельного податку, визначені ст. 274, 275, п. 278.1 ст. 278 ПКУ в залежності від місцезнаходження земельних ділянок (в межах чи за межами населених пунктів) та проведено чи ні нормативну грошову оцінку земель.

Читати далі »

І. За якою ставкою розраховується земельний податок за земельні ділянки сільськогосподарського призначення, що не є сільськогосподарськими угіддями?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Земельний податок за інші земельні ділянки сільськогосподарського призначення, які не є сільськогосподарськими угіддями, справляється: за ставкою, встановленою ст. 274 ПКУ, - за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження); за ставкою, встановленою ст. 275 ПКУ, - за земельні ділянки, розташовані в межах населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено; за ставкою, встановленою п. 277.1 ст. 277 ПКУ, - за земельні ділянки несільськогоподарських угідь, розташовані за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено, що зайняті господарськими будівлями (спорудами), за ставкою, встановленою п. 278.1 ст. 278 ПКУ, - за земельні ділянки несільськогоподарських угідь, розташовані за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено; за ставкою, встановлено п. 278.3 ст. 278 ПКУ, - за земельні ділянки несільськогоподарських угідь, розташовані за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено, що зайняті землями тимчасової консервації (деградовані землі).

Читати далі »

ІІ. За якою ставкою розраховується земельний податок за земельні ділянки сільськогосподарського призначення, що не є сільськогосподарськими угіддями?

25.08.2011

(Початок див. І.). Повна: ... Згідно зі ст. 272 ПКУ ставки земельного податку (далі – податок) з одного гектара сільськогосподарських угідь (незалежно від місцезнаходження) встановлюються у відсотках від їх грошової оцінки, зокрема, для ріллі, сіножатей та пасовищ – 0,1, для багаторічних насаджен...

Читати далі »

Які ЮО – власники земельних ділянок та постійні землекористувачі мають право скористатись нормою п. 276.1 ПКУ щодо розрахунку земельного податку за земельні ділянки (в межах населених пунктів), зайняті автостоянками для зберігання особистих транспортних

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Розраховувати земельний податок за земельні ділянки (в межах населених пунктів), зайняті автостоянками для зберігання особистих транспортних засобів громадян, у розмірі 3 відсотків суми земельного податку, обчисленого відповідно до ст. 274 і 275 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), мають право гаражно-будівельні, дачно-будівельні та садівницькі товариства за умови, що такі земельні ділянки за даними державного земельного кадастру відведено для зберігання особистих транспортних засобів громадян та їх використання не призводить до отримання прибутку зазначеними товариствами. Інші юридичні особи – власники земельних ділянок та постійні землекористувачі не мають підстав для розрахунку земельного податку за земельні ділянки (в межах населених пунктів), зайняті автостоянками для зберігання особистих транспортних засобів громадян, у розмірі 3 відсотків суми земельного податку, обчисленого відповідно до ст. 274 і 275 ПКУ.

Читати далі »

За якою ставкою розраховується земельний податок за нелісові землі, зайняті водоймами і болотами, що надані спеціалізованому державному (комунальному) лісогосподарському підприємству для ведення лісового господарства?

25.08.2011

Для розрахунку сум земельного податку необхідно використати відомості державного земельного кадастру щодо класифікації таких земельних ділянок та їх оцінки. Зокрема, якщо земельні ділянки, що зайняті водоймами та болотами, за даними державного земельного кадастру належать до земель водного фонду, то земельний податок розраховується відповідно до статей 274 і 280 Податкового кодексу України.

Читати далі »

За якими ставками орган ДПС повинен здійснити нарахування ФО плати за землю (земельного податку або орендної плати за землю державної та комунальної власності) за періоди до 2011 року: згідно норм ПКУ чи Закону України "Про плату за землю"?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 200, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної ін...

Читати далі »

Які встановлено ставки земельного податку за земельні ділянки зайняті житловим фондом, в т.ч. під багатоквартирними жилими будинками?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 200, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної ін...

Читати далі »