Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) на...

Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Плата за землю » Порядок обчислення та подання податкової декларації

Бібліотека Бухгалтерського ОблікуЯкий порядок сплати земельного податку ФО у рік придбання земельної ділянки?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 При отриманні від відповідних органів виконавчої влади з питань земельних ресурсів інформації про набуття фізичною особою права власності на земельну ділянку орган державної податкової служби здійснює нарахування сум земельного податку починаючи з місяця, в якому у нового власника виникло право власності, та надсилає податкове повідомлення рішення такій фізичній особі. Податок підлягає сплаті протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Читати далі »

Як заповнюється графа "1.1.Т" уточнюючої (нової звітної) податкової декларації з плати за землю?

25.08.2011

. Форма податкової декларації з плати за землю (земельного податку та орендної плати державної та комунальної власності) (далі – декларація) затверджена наказом ДПА України від 24.12.10 № 1015. Відповідно до встановленої форми декларації в графі "1.1.Т" (Порядковий номер за рік1) зазначається ном...

Читати далі »

Які терміни подання ЮО – власниками земельних ділянок (землекористувачами та орендарями землі державної та комунальної власності) податкової декларації плати за землю (земельного податку та орендної плати)?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Згідно з пп. 286.2, 286.3, 286.4 ст. 286 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ (далі – ПКУ) платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу ...

Читати далі »

До якої установи повинен звернутись платник земельного податку для визначення класифікації земельних ділянок, нормативної грошової оцінки земельних ділянок (частин земельних ділянок), площі земельних ділянок (їх частин), що передаються в оренду, у тому чи

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 З приводу визначення класифікації земельних ділянок, нормативної грошової оцінки земельних ділянок (частин земельних ділянок), площі земельних ділянок (їх частин), що передаються в оренду, у тому числі під переданими в оренду будівлями, спорудами (їх частинами), нежилими приміщеннями (їх частинами) у багатоповерхових жилих будинках, а також площі земельних ділянок під придбаними спорудами будівлями (їх частинами) і нежилими приміщеннями (їх частинами) у багатоповерхових жилих будинках тощо суб’єкту господарювання необхідно звернутись до відповідних підрозділів землевпорядних органів.

Читати далі »

Який розмір орендної плати за земельні ділянки, що перебувають у державній або комунальній власності?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Розмір орендної плати за земельні ділянки встановлюється у договорі оренди. Граничні розміри річної суми платежу визначені підпунктом 288.5.1 п.288.5 ст.288 Податкового кодексу України.

Читати далі »

Як нараховуються суми земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, належні до сплати ФО?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Нарахування громадянам сум земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності проводиться органами державної податкової служби, які видають до 1 липня поточного року податкові повідомлення-рішення про внесення земельного податку або орендної плати. Суми земельного податку та орендної плати, зазначені в податкових повідомленнях-рішеннях, підлягають сплаті протягом 60 днів з дня їх вручення. Разом з цим, слід зауважити, що громадяни, які мають підстави для отримання пільг щодо сплати земельного податку, повинні надати до органів податкової служби документи, що посвідчують їх право на пільгу.

Читати далі »

І. За який період може бути нарахований земельний податок ФО, яких своєчасно не залучили до сплати податку, та чи притягаються такі ФО до відповідальності?

25.08.2011

Коротка: Діє з 01.01.2011 З урахуванням строків давності органи державної податкової служби мають право на нарахування фізичним особам сум земельного податку не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку сплати грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом....

Читати далі »

ІІ. За який період може бути нарахований земельний податок ФО, яких своєчасно не залучили до сплати податку, та чи притягаються такі ФО до відповідальності?

25.08.2011

Повна: Діє з 01.01.2011 Відповідно до п. 287.2 ст. 287 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) облік фізичних осіб - платників земельного податку (далі – податок) і нарахування відповідних сум проводяться щороку до 1 травня. Нарахування фізичним особам сум подат...

Читати далі »

І. У яких випадках ФО повинні подавати податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності)?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Громадяни не повинні подавати до органів державної служби податкові декларації з плати за землю. Винятком є фізичні особи – підприємці, які уклали договори оренди земельних ділянок державної і комунальної власності для провадження підприємницької діяльності. Такі платники орендної платики самостійно визначають податкові зобов’язання з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, подають податкову декларацію, у строки визначені п. 286.2, 286.3, 286.4 ст. 286 ПКУ, та сплачують, визначене у податковій декларації податкове зобов’язання, у терміни визначені п. 287.3, 287.4 ст. 287 ПКУ.

Читати далі »

ІІ. У яких випадках ФО повинні подавати податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності)?

25.08.2011

(Початок див. І.). Повна: Згідно зі ст. 80 Земельного кодексу України від 25 жовтня 2001 року № 2768-ІІІ (далі – ЗКУ) суб'єктами права приватної власності на землю є громадяни та юридичні особи. Відповідно до ст. 93 ЗКУ та ст. 1 Закону України від 6 жовтня 1998 року N 161-XIV "Про оренду землі" з...

Читати далі »

Який тип податкової декларації з плати за землю (земельного податку та/або орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності) необхідно зазначати у разі подання декларації за нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними дог

25.08.2011

При заповненні податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (далі - декларація) на поточний рік позначка "Х" зазначається у рядку "Тип декларації" - "Звітна", при заповненні щомісячних декларацій, а також декларацій, що подаються за нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі, позначка "Х" зазначається у рядку "Тип декларації" - "Нова звітна". При цьому у деклараціях за нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі зазначається загальна площа земельних ділянок, які перебувають у власності або користуванні платника податку, у тому числі на умовах оренди, і розташовані в межах органу місцевого самоврядування, на території якого знаходяться нововідведені земельні ділянки або земельні ділянки за новоукладеними договорами оренди землі.

Читати далі »

Чи повинні СГ, які використовують земельні ділянки у межах м. Києва, але право власності на які або право оренди яких в установленому законодавством порядку не оформлено (не переоформлено), обчислювати плату за такі земельні ділянки згідно вимог рішення К

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Рішення Київської міської ради від 25.12.08 № 944/944 "Про врегулювання питання користування земельними ділянками в місті Києві" не скасоване і відповідно є обов'язковим до виконання на відповідній території, але ст. 21 Закону України "Про оренду землі" не містить розміру мінімальної річної орендної плати за земельні ділянки.

Читати далі »

Чи можуть відокремлені підрозділи (філії) ЮО подавати податкові декларації з плати за землю (земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності)?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Ні, податкові декларації з плати за землю до державних податкових інспекцій за місцем знаходження земельних ділянок повинні подавати платники плати за землю - юридичні особи.

Читати далі »

Чи повинні подавати податкові декларації з плати за землю ЮО, які мають право на пільги щодо сплати земельного податку або земельні ділянки, що не підлягають оподаткуванню на підставі ст. 283 ПКУ?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Такі особи не звільняються від обов’язку подання податкових декларацій за земельні ділянки, з яких земельних податок не справляється через застосування податкових пільг.

Читати далі »

До якого органу ДПС повинні подавати податкові декларації з плати за землю власники земельних ділянок, постійні землекористувачі та орендарі земельних ділянок державної та комунальної власності, що перебувають на обліку в спеціалізованій державній пода

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Незалежно від того, в якому районі м. Києва розташовано земельні ділянки, власники земельних ділянок, постійні землекористувачі та орендарі земельних ділянок державної та комунальної власності, що перебувають на обліку в спеціалізованій державній податковій інспекції у м. Києві по роботі з великими платниками податків, подають податкові декларації з плати за землю за земельні ділянки, розташовані у межах м. Києва, до спеціалізованої державної податкової інспекції.

Читати далі »

Чи повинні сплачувати земельний податок власники будівель, споруд (їх частин) або нежилих приміщень (їх частин) у багатоквартирних жилих будинках за земельні ділянки, на яких розташована такі об’єкти нерухомості, якщо право власності на нерухомість виник

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Власники будівель, споруд (їх частин) або нежилих приміщень (їх частин) у багатоквартирних жилих будинках, що отримали право власності на нерухомість до 1 січня 2011 року, набувають обов’язку по сплаті земельного податку за земельні ділянки, на яких розташована нерухомість, з 1 січня 2011 року.

Читати далі »

Як розраховується орендна плата за земельні ділянки державної та/або комунальної власності, якщо у договорі оренди окремим пунктом зазначено, що орендна плата визначається з урахуванням індексів інфляції?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 200., або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної і...

Читати далі »

Чи може СГ, який є платником земельного податку та орендної плати за земельні ділягки державної чи комунальної власності, в одній податковій декларації з плати за землю одночасно визначити податкові зобов’язання щодо податку та орендної плати?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Суб’єкт господарювання, який є одночасно платником земельного податку та орендної плати, має подати до органу державної податкової служби за місцем знаходження земельної ділянки окремо податкову декларації з плати за землю щодо земельного податку, окремо щодо орендної плати.

Читати далі »

Як визначається розмір річної суми орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, якщо сума річного платежу за договором оренди землі є меншою, ніж сума платежу, визначена п. 288.5 ПКУ?

25.08.2011

Коротка: Діє з 01.01.2011 Річна сума платежу, що підлягає перерахуванню до бюджету суб’єктами господарювання, які орендують земельні ділянки державної та комунальної власності, визначається відповідно до умов договору, але з урахуванням вимог пп. 288.5.1 п. 288.5 ст. 288 ПКУ, тобто не може бути м...

Читати далі »

Чи повинні об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) або підприємства, установи і організації, які здійснюють управління багатоповерховими жилими будинками, сплачувати земельний податок за всю площу земельних ділянок під багатоквартирними

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Об'єднання співласників багатоквартирних будинків або підприємства, установи і організації, які здійснюють управління багатоповерховими жилими будинками, повинні сплачувати земельний податок зі всієї площі земельних ділянок під багатоквартирними жилими будинками з урахуванням прибудинкової території, які за даними держаного земельного кадастру надані таким особам у власність або користування.

Читати далі »

І. Яку податкову декларацію з плати за землю (земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності) і в які терміни необхідно подати платнику плати за землю у разі зміни протягом року нормативної грошової оцінки зе

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Оскільки платник плати за землю (земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності) має право подавати щомісяця нову звітну податкову декларацію, то у разі зміни протягом року грошової оцінки землі, функціонального використання землі, настання іншої зміни чи виявлення помилок, що змінюють суму земельного податку за звітний(і) місяць(і), платник податку має подати нову податкову декларацію з плати за землю з виправленими показниками за такий(і) звітний(і) місяць(і) протягом 20 календарних днів місяця, що настає за таким звітним місяцем без застосування штрафів, установлених п. 50.1 ст. 50 ПКУ. Для уточнення податкових зобов’язань з плати за землю (земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності), за податковий (ві) (звітний(і)) період(и), за яким(ми) минув(ли) строк(и) сплати, платник податку може: подати уточнюючу податкову декларацію з плати за землю; здійснити виправлення у складі податкової декларації з плати за землю за будь-який наступний податковий період за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов'язання.

Читати далі »

ІІ. Яку податкову декларацію з плати за землю (земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності) і в які терміни необхідно подати платнику плати за землю у разі зміни протягом року нормативної грошової оцінки з

25.08.2011

(Початок див. І.). Повна: ... Згідно зі п. 50.1 ст. 50 ПКУ у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім митної декларації або обмежень...

Читати далі »

З якого часу платники плати за землю мають використовувати податкову декларацію з плати за землю (земельного податку та орендної плати державної та комунальної власності) за формою, встановленою наказом ДПА України від 24.12.10 № 1015?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Податкова декларація з плати за землю (земельного податку та орендної плати державної та комунальної власності) за формою, встановленою наказом ДПА України від 24.12.10 № 1015, має використовуватись платниками плати за землю з 24.01.2011.

Читати далі »

Як подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, при поданні першої податкової декларації з плати за землю або у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі, якщо податкова звітність подається в електро

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Платники плати за землю повинні подавати довідки (витяги) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки на паперових носіях до органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки.

Читати далі »

І. Чи є підставою для відмови у прийнятті податкової декларації з плати за землю неподання платником плати за землю разом з такою декларацією довідки (витягу) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки?

25.08.2011

Коротка: Діє з 01.01.2011 Довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки є окремим документом, який платники плати за землю повинні надати до органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки при поданні першої декларації (фактичного початку діяль...

Читати далі »

ІІ. Чи є підставою для відмови у прийнятті податкової декларації з плати за землю неподання платником плати за землю разом з такою декларацією довідки (витягу) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки?

25.08.2011

(Початок див. І.). Повна: Діє з 01.01.2011 Відповідно до п. 286.2, 286.3 286.4 ст. 286 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року по...

Читати далі »

Чи повинні ЮО – платники ЄП подавати податкові декларації за земельні ділянки, що знаходяться у власності або постійному користуванні таких осіб?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Юридичні особи – платники єдиного податку не повинні подавати податкові декларації за земельні ділянки, що знаходяться у власності або постійному користуванні таких осіб і використовуються ними для провадження підприємницької діяльності.

Читати далі »

І. За яку площу гаражно-будівельний кооператив повинен розраховувати плату за землю, якщо серед членів кооперативу є громадяни, які належать до пільгових категорій (інваліди І та ІІ групи, ФО, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років, пенсі

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 У випадку, якщо земельна ділянка передана у власність гаражно-будівельному кооперативу, то незалежно від наявності серед членів кооперативу громадян,які відносяться до пільгових категорій платників земельного податку, кооператив як платник податку повинен сплатити земельний податок за усю виділену площу землі. Якщо земельна ділянка надана в користування на умовах оренди, то гаражно-будівельний кооператив є платником орендної плати відповідно умов договору на оренду землі. Розмір річної суми платежу також не може бути меншим трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом. Водночас, громадяни, які є власниками земельних ділянок, наданих безпосередньо їм для гаражного будівництва, на яких поширюються пільги, визначені пп. 281.2.4 п 281.2 ст. 281 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), звільняються від сплати земельного податку. Громадяни - орендарі таких земельних ділянок, повинні сплачувати орендну плату до бюджету відповідно до укладених договорів на оренду землі, але річна сума платежу не може бути меншою трикратного розміру земельного податку, що встановлюється ХІІІ ПКУ.

Читати далі »

ІІ. За яку площу гаражно-будівельний кооператив повинен розраховувати плату за землю, якщо серед членів кооперативу є громадяни, які належать до пільгових категорій (інваліди І та ІІ групи, ФО, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років, пенс

25.08.2011

(Початок див. І.). Повна: .... Згідно зі пп. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2275-VI (далі – ПКУ) плата за землю – це загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної в...

Читати далі »

Чи має право CГ, у разі визнання у судовому порядку договору оренди землі державної і комунальної власності недійсним з моменту його укладання, зменшити податкові зобов’язання з орендної плати за фактичний строк перебування такої земельної ділянки в оренд

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 У разі визнання у судовому порядку договору оренди землі недійсним, суб’єкт господарювання не може зменшити податкові зобов’язання по орендній платі за фактичний строк перебування землі в оренді за таким договором. У разі, коли до закінчення терміну дії договору рішенням суду договір визнається недійсним, суб’єкт господарювання має право зменшити податкові зобов’язання з орендної плати тільки з дати набрання законної сили такого рішення суду.

Читати далі »

З якої дати необхідно сплачувати земельний податок у разі придбання земельної ділянки із земель державної або комунальної власності?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 З огляду на те, що використання землі в Україні є платним, власники земельних ділянок, які набули їх у власність за договорами купівлі-продажу із земель державної або комунальної власності, повинні сплачувати земельний податок із часу укладання таких договорів. При цьому, в умовах договору купівлі-продажу земельних ділянок зазначається обов’язковість покупця сплачувати земельний податок з моменту посвідчення цивільно-правової угоди.

Читати далі »

Чи потрібно платнику плати за землю отримувати нову довідку (витяг) про нормативну грошову оцінку землі та подавати нову звітну декларацію, якщо протягом року рішенням органу виконавчої влади (органу місцевого самоврядування) змінено нормативну грошову

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 У разі зміни протягом року грошової оцінки землі платник плати за землю має подати нову податкову декларацію з плати за землю з виправленими показниками за такий(і) звітний(і) місяць(і) протягом 20 календарних днів місяця, що настає за таким звітним місяцем. Разом з такою податкової декларацією з плати за землю для підтвердження нової нормативної грошової оцінки землі повинна бути подана довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки. При цьому перегляд податкових зобов’язань щодо плати за землю необхідно здійснити з дати зміни нормативної грошової оцінки землі.

Читати далі »

Чи заповнюється графа 8 "Річна сума земельного податку" (графа 9 "Річна сума орендної плати) при поданні щомісячно нових звітних податкових декларацій з плати за землю?

25.08.2011

Оскільки податкове зобов’язання за звітний місяць визначається шляхом розбивки річної суми рівними частками за місяцями, то річна сума земельного податку (річна сума орендної плати) має бути зазначена у графі 8 (графі 9) нової звітної податкової декларації з плати за землю.

Читати далі »

І. Чи повинні ФО, які здійснюють незалежну професійну діяльність (адвокати, нотаріуси та незалежні судові експерти), подавати до органу ДПС податкові декларації з плати за землю, у разі укладення з органом місцевого самоврядування договору оренди земельно

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Нарахування фізичним особам, у тому числі тим, які здійснюють незалежну професійну діяльність (адвокатам, нотаріусам та незалежним судовим експертам), сум орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності проводиться органами державної податкової служби, які видають до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення орендної плати. При цьому такі фізичні особи не повинні подавати до органів державної служби податкові декларації з плати за землю.

Читати далі »

ІІ. Чи повинні ФО, які здійснюють незалежну професійну діяльність (адвокати, нотаріуси та незалежні судові експерти), подавати до органу ДПС податкові декларації з плати за землю, у разі укладення з органом місцевого самоврядування договору оренди земельн

25.08.2011

(Початок див. І.). Повна: ... Відповідно до ст. 93 Земельного кодексу України та ст. 1 Закону України від 6 жовтня 1998 року N 161-XIV "Про оренду землі" зі змінами та доповненнями оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орен...

Читати далі »

І. Чи повинні СГ – власники земельних ділянок, що розташовані в м. Києві, при розрахунку земельного податку за земельні ділянки, на яких розташовані передані в оренду будівлі, споруди (їх частини), враховувати рішення Київміськради від 26.07.07 №43/1877

25.08.2011

Cуб’єкт господарювання - власник земельної ділянки, що надає в оренду будівлі, споруди (їх частини), при розрахунку земельного податку за земельні ділянки, під переданою в оренду нерухомістю, повинен враховувати коефіцієнт функціонального використання землі відповідно до вимог рішення Київської міської ради від 26.07.2007 р. № 43/1877. При цьому суб’єкт господарювання відповідно до норм п. 286.2 ст. 286 ПКУ при поданні до органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкової декларації з плати за землю має також надати довідку (витяг) з новою нормативною грошовою оцінкою землі. З приводу проведення нормативної грошової оцінки окремої земельної ділянки (її частини) та отримання довідки (витягу) з технічної документації про нормативну грошову оцінку землі суб’єкту господарювання необхідно звернутись до відповідного органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів.

Читати далі »

ІІ. Чи повинні СГ – власники земельних ділянок, що розташовані в м. Києві, при розрахунку земельного податку за земельні ділянки, на яких розташовані передані в оренду будівлі, споруди (їх частини), враховувати рішення Київміськради від 26.07.07 №43/187

25.08.2011

(Початок див. І.). Повна: Згідно з п. 1.8 Порядку визначення нормативної грошової оцінки земельних ділянок у місті Києві, затвердженого рішенням Київської міської ради від 26.07.07 № 43/1877 (далі – Порядок) при зміні частин у будівлі (споруді) або їх функціонального використання юридичні та фізи...

Читати далі »

Чи може СГ здійснити виправлення помилок, допущених у податковій декларації з плати за землю по поточний рік, у одній уточнюючій податковій декларації як за місяці, строк сплати податкових зобов’язань по яких минув, так і за місяці, строк сплати по яких н

25.08.2011

Оскільки податковим періодом з плати за землю є податковий (звітний) рік (п. 285.2 ст. 285 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), а сплата податкових зобов’язань здійснюється щомісячно, то для виправлення помилок, допущених у податковій декларації на поточний рік, суб’єкт господарювання може подати одну уточнюючу податкову декларацію з уточненням показників як за місяці, строк сплати податкових зобов’язань по яких минув, так і за місяці, строк сплати по яких не настав. При цьому штраф, передбачений п. 50.1 ст. 50 ПКУ, застосовується лише до суми недоплати податкового зобов’язання за ті місяці, строки сплати по яких минули.

Читати далі »

Як заповнити підсумковий рядок "Усього" граф 8-11 (площа) додатка №2 до декларації з плати за землю, якщо є земельні ділянки як в межах населених пунктів так і за межами, і відповідно площа земельних ділянок заповнюється в кв. м. та в гектарах?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 200, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної ін...

Читати далі »

Якщо ЮО придбано декілька об’єктів нерухомості в різних періодах (декларація по платі за землю не подавалась), як заповнити графу ”починаючи з” в заголовній частині декларації? Чи по кожному придбаному об’єкту подається окрема податкова декларація, як за

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 200, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної ін...

Читати далі »

Чи заповнюються при поданні протягом року нової звітної декларації з плати за землю, в якій здійснюються уточнення податкового зобов"язання до кінця поточного року) рядки 6, 7 або 9 (14, 15 або 17) декларації?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 200, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної ін...

Читати далі »

При поданні нової звітної декларації по платі за землю з виправленими показниками до кінця року (у разі зміни протягом року податкового зобов'язання по платі за землю) який період вказувати: рік чи місяць в якому відбулись зміни та чи заповнюється при под

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 200, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної ін...

Читати далі »

Чи потрібно в рядках 11 та 12 податкової декларації з плати за землю штрафні санкції та пеню розраховувати щомісячно чи однією сумою за рік, оскільки форма декларації передбачає лише однією сумою?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 200, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної ін...

Читати далі »

І.За який період ЮО має право подати уточнюючу податкову декларацію з плати за землю (по земельному податку або орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності)?

25.08.2011

Юридична особа – платник плати за землю (земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності) має право надати уточнюючий розрахунок для самостійного виправлення помилок у показниках раніше поданої податкової декларації протягом 1095 днів, наступних за останнім днем граничного строку подання такої податкової декларації, а у разі, коли такі податкові декларації були надані пізніше, - за днем їх фактичного подання. При цьому оскільки звітним податковим періодом для сплати податкового зобов’язання з плати за землю є календарний місяць, то виправленню підлягають помилки, що допущені у тих податкових періодах (місяцях), по яких не минуло 1095 днів, наступних за останнім днем граничного строку подання податкової декларації (місячної).

Читати далі »

ІІ.За який період ЮО має право подати уточнюючу податкову декларацію з плати за землю (по земельному податку або орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності)?

25.08.2011

(Початок див. І.). Повна: Відповідно до п. 50.1 ст. 50 ПКУ у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім митної деклараці...

Читати далі »

І. З якого періоду ЮО повинна (має право) уточнити податкові зобов'язання по платі за землю, якщо така юридична особа протягом року отримала витяг з даних державного земельного кадастру з новою нормативною грошовою оцінкою землі (зміна нормативної грошово

25.08.2011

У разі зміни протягом року грошової оцінки землі такий платник має подати нову податкову декларацію з плати за землю з виправленими показниками за такий(і) звітний(і) місяць(і) протягом 20 календарних днів місяця, що настає за таким звітним місяцем. Разом з такою податкової декларацією з плати за землю для підтвердження нової нормативної грошової оцінки землі повинна бути подана довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки. При цьому перегляд податкових зобов’язань щодо плати за землю необхідно здійснити з дати зміни нормативної грошової оцінки землі. З приводу визначення дати, з якої змінилась нормативна грошова оцінка земельних ділянок, суб’єкту господарювання необхідно звернутись до відповідних підрозділів землевпорядних органів.

Читати далі »

ІІ. З якого періоду ЮО повинна (має право) уточнити податкові зобов'язання по платі за землю, якщо така юридична особа протягом року отримала витяг з даних державного земельного кадастру з новою нормативною грошовою оцінкою землі (зміна нормативної грошов

25.08.2011

(Початок див. І.). Повна: .... Відповідно до п.286.1 ст.286 ПКУ підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру. Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки (п.288.1 ст.288 ПКУ). Дані державного земельно...

Читати далі »

Яку декларацію з плати за землю (звітну чи нову звітну) необхідно надати, якщо ЮО до 1 лютого подано декларацію, але протягом року виникло право власності (користування) ще однією ділянкою в тому ж населеному пункті?

25.08.2011

Якщо платник податку до 1 лютого подав звітну декларацію за земельні ділянки, що перебувають у його власності (користуванні), а протягом року отримав право власності (користування) на іншу земельну ділянку в тому ж населеному пункті, то такий платник має надати нову звітну декларацію за місцезнаходженням таких земельних ділянок з урахуванням показників звітної декларації протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

Читати далі »

Як справляється плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) у випадку смерті власника (землекористувача) за період до дати оформлення прав власності (користування) спадкоємцями та з якого часу

25.08.2011

У разі смерті фізичної особи – платника плати за землю (земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності) податковий обов’язок щодо сплати плати за землю (земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності) припиняється з початку місяця в якому наступила смерть власника (землекористувача). Спадкоємці фізичної особи, які у загальновстановленому порядку отримали право власності на земельну ділянку або скористались своїм правом на оренду земельної ділянки після смерті фізичної особи – орендаря і оформили у загальновстановленому порядку договір оренди земельної ділянки державної та комунальної власності, з місяця виникнення права власності або права користування земельною ділянкою сплачують плату за землю.

Читати далі »

Який порядок визначення органами ДПС земельного податку для ФО - власників нежитлових приміщень в багатоквартирних жилих будинках, які не мають правовстановлюючих документів на землю?

25.08.2011

Сума земельного податку, що має сплачувати фізична особа - власник нежитлових приміщень в багатоквартирному жилому будинку, визначається на підставі даних земельного кадастру щодо земельної ділянки, на якій розташована така будівля та нараховується пропорційно тій частині площі будівлі, що знаходиться в користуванні такої фізичної особи, з урахуванням прибудинкової території.

Читати далі »

Яку декларацію потрібно подати платнику орендної плати за землі державної і комунальної власності у разі підписання і реєстрації протягом року нового договору оренди землі, якщо до 1 лютого поточного року була подана декларація по платі за землю згідно по

25.08.2011

Якщо платник податку до 1 лютого подав звітну декларацію за земельну ділянку згідно договору, який втратив чинність, то оскільки підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди, платник податку за новоукладеним договором має подати нову звітну декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

Читати далі »