Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) на...

Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Єдиний податок для суб’єктів малого підприємництва – фізичних осіб (спрощена система оподаткування) » Умови та порядок переходу на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва

Бібліотека Бухгалтерського ОблікуЧи може ФОП сплачувати ЄП, якщо при наданні послуг з технічного обслуговування автомобілів використовує в роботі автомобільне мастило?

25.08.2011

Так, має право.

Читати далі »

За яких умов ФОП може бути платником ЄП?

25.08.2011

Застосовувати спрощену систему оподаткування можуть фізичні особи-СПД у трудових відносинах з якими, включаючи членів їх сімей, протягом року перебуває не більше 10 осіб та обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 500 тис. гривень. Крім того, зазначені фізичні особи -СПД не повинні здійснювати торгівлю лікеро-горілчаними, тютюновими виробами, пально-мастильними матеріалами, промисловими виробами із дорогоцінних металів, які підлягають ліцензуванню згідно з Законом України “Про ліцензування певних видів господарської діяльності”, а також здійснювати діяльність в сфері грального бізнесу.

Читати далі »

Чи може ФОП платник ЄП здійснюють продаж вин та коньяків?

25.08.2011

Так мають, оскільки вина та коньяки не відносяться до лікеро-горілчаної продукції.

Читати далі »

Який порядок реєстрації платником ЄП новоствореного ФОП?

25.08.2011

Новостворені та зареєстровані в установленому порядку суб'єкти малого підприємництва фізичні особи, які подали до державної податкової служби за місцем їх реєстрації заяву на право застосування спрощеної системи оподаткування, вважаються суб'єктами спрощеної системи оподаткування з того кварталу, в якому проведено їх державну реєстрацію.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Які дії ФОП платника ЄП, якщо здійснено продаж ПММ?

25.08.2011

Фізична особа – підприємець – платник єдиного податку, який здійснив одноразовий продаж паливно-мастильних матеріалів повинен задекларувати отримані доходи та сплатити податок з доходів фізичних осіб за ставкою 15%. Якщо фізична особа – підприємець – платник єдиного податку передбачає здійснювати продаж паливно-мастильних матеріалів постійно, то він не може застосовувати спрощену систему оподаткування і повинен за 15 днів до початку кварталу надати до податкового органу письмову заяву про перехід на загальну систему оподаткування.

Читати далі »

Який порядок зміни виду діяльності ФОП - платником ЄП?

25.08.2011

Нормативні документи, якими регулюється порядок справляння єдиного податку з фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, не містять застережень щодо зміни видів діяльності протягом дії Свідоцтва про сплату єдиного податку. У разі виникнення протягом календарного року необхідності внесення змін до Свідоцтва про сплату єдиного податку, зокрема, щодо видів здійснюваної діяльності, внесення таких змін до Свідоцтва про сплату єдиного податку провадиться податковим органом на підставі письмової заяви фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності, наданої ним не пізніше ніж за 15 днів до початку кварталу.

Читати далі »

Діє до 03.02.2009. Чи повинен ФОП, який зареєстрований платником ПДВ, при переході у 2009 р. на спрощену систему оподаткування подати заяву про зняття з реєстрації його як платника ПДВ та повернути свідоцтво ПДВ?

25.08.2011

Суб’єкти малого підприємництва – фізичні особи, які до переходу на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності були платниками податку на додану вартість, повинні подати до відповідного органу державної податкової служби заяву про анулювання реєстрації їх як платників податку на додану вартість і здати відповідне свідоцтво.

Читати далі »

Який порядок переходу ФОП на ЄП?

25.08.2011

Для переходу на спрощену систему оподаткування фізична особа - суб'єкт підприємницької діяльності не пізніше, ніж за 15 днів до початку наступного звітного періоду, з якого він обирає спосіб оподаткування доходів за єдиним податком, подає до органу державної податкової служби за місцем державної реєстрації письмову заяву.

Читати далі »

Чи існують обмеження для платника податку щодо кількості переходів на сплату ЄП протягом поточного року?

25.08.2011

Згідно ст.4 Указу Президента України від 03.07.1998р. №727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" рішення про перехід на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності може бути прийняте не більше одного разу за календарний рік.

Читати далі »

Чи має право ФОП одночасно здійснювати діяльність за різними системами оподаткування?

25.08.2011

Законодавчо не передбачено можливості одночасного застосування різних систем оподаткування

Читати далі »

Чи може практикуючий адвокат здійснювати підприємницьку діяльність зі сплатою ЄП?

25.08.2011

Може, за умови державної реєстрації як суб`єкт підприємницької діяльності.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи зобов’язаний ФОП платник ЄП використовувати печатку?

25.08.2011

Використання печатки або штампу при здійсненні підприємницької діяльності фізична особа - суб'єкт підприємницької діяльності вирішує особисто, в залежності від специфіки його діяльності, але є випадки, коли чинне законодавство вимагає обов'язкового використання печаток.

Читати далі »

Чи має право ФОП платник ЄП торгувати оптом чи вроздріб пивом ?

25.08.2011

Фізичні особи-підприємці- платники єдиного поадтку мають право здійснювати продаж пива тільки вроздріб, за умови виконання норм чинного законодавства, тобто для здійснення оптової торгівлі пивом відсутні законодавчи підстави.

Читати далі »

Діє до 31.12.2009. Чи може ФОП платник ЄП надавати послуги по страхуванню за видом діяльності 67.20.0 „Допоміжна діяльність у сфері страхування та пенсійного забезпечення”?

25.08.2011

Так, може якщо вимогами чинного законодавства не обмежено провадження підприємницької діяльності.

Читати далі »

Чи передбачено зменшення ставки ЄП для ФОП, яка надає благодійну допомогу іншим суб’єктам господарювання?

25.08.2011

Нормами Указу не передбачено зменшення ставки єдиного податку в зв’язку з наданням благодійної допомоги іншим суб’єктам господарювання, тобто фізична особа – підприємець сплачує ставку єдиного податку, яка встановлена місцевою радою в повному обсязі.

Читати далі »

Чи може ФОП платник ЄП використовувати кошти з розрахункового рахунку, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, для власних потреб?

25.08.2011

Фізична особа – підприємець має право вільно користуватися коштами з розрахункового рахунку, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, за умови сплати всіх податків, зборів та інших платежів, передбачених чинним законодавством.

Читати далі »

Чи повинно знаходитись Свідоцтво платника ЄП у місці розташування автоматичного апарату приготування кави, що використовує ФОП у підприємницькій діяльності?

25.08.2011

Свідоцтво про сплату єдиного податку повинно знаходитись на робочому місці платника єдиного податку. Свідоцтво про сплату єдиного податку може не знаходитись у місці розташування автоматичного апарату приготування кави.

Читати далі »

Який термін видачі податковим органом Довідки про трудові відносини ФО з платником ЄП?

25.08.2011

Відповідно до вимог Порядку видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку, затвердженого наказом ДПА України від 29.10.1999 р. № 599 та зареєстрованого в Мін’юсті України 02.11.99 за №752/4045 (далі - Порядок № 599) орган державної податкової служби за місцем державної реєстрації суб'єкта підприєм...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Які дії ФОП платника ЄП у разі зняття його з державної реєстрації?

25.08.2011

У разі припинення діяльності (зняття з державної реєстрації, як суб’єкта підприємницької діяльності) платник єдиного податку зобов’язаний подати в 5-денний термін до органу державної податкової служби письмову заяву про це, здати Свідоцтво та всі довідки про трудові відносини фізичних осіб з платником єдиного податку, а також знятися з обліку платників податків в органах державної податкової служби.

Читати далі »

Чи можливий ФОП перейти на ЄП, якщо на загальній системі оподаткування кількість найманих працівників протягом календарного року перевищувала 10 осіб?

25.08.2011

Якщо у заяві на перехід на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності фізична особа – підприємець зазначає, що кількість найманих працівників, включаючи членів його сім'ї, складає не більше 10 чоловік, то приватний підприємець має право перейти на спрощену систему оподаткування, незалежно від того, що протягом року, коли він працював на загальній системі оподаткування, у нього було оформлено більше 10 осіб.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи може ФОП платник ЄП отримати в податковому органі довідку про доходи?

25.08.2011

Платнику єдиного податку за його заявою може бути видано податковим органом довідку про обсяг виручки, одержаної за відповідний звітний період.

Читати далі »

Чи має право ФОП платник ЄП здійснювати діяльність з купівлі - продажу векселів?

25.08.2011

Враховуючи те, що операції з купівлі – продажу цінних паперів (векселів) підпадають під визначення професійної діяльності з торгівлі цінними паперами, якою мають право займатися юридичні особи або банки, у разі отримання відповідної ліцензії, то відсутні законодавчі підстави щодо здійснення даного виду діяльності фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку, крім проведення розрахунків з використанням векселів.

Читати далі »

Діє до 31.12.2009. Яким чином ФОП може повернути (відновити) Свідоцтво про сплату ЄП на поточний рік в зв’язку з набранням чинності постанови Кабінету Міністрів України від 28 січня 2009 року № 45 „Про скасування постанови Кабінету Міністрів України від 2

25.08.2011

Відновлення із попередніми реквізитами фізичним особам-підприємцям Свідоцтво про сплату єдиного податку проводиться державними податковими інспекціями у разі подання фізичною особою-підприємцем відповідної заяви за місцем перебування на податковому обліку згідно встановленого порядку.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право ФОП, який має заборгованість у вигляді штрафних (фінансових) санкцій за несвоєчасну сплату ЄП, перейти на спрощену систему оподаткування?

25.08.2011

Оскільки штрафні санкції за несвоєчасну сплату єдиного податку не відносять до категорії податкових зобов’язань, то відсутні законодавчі підстави щодо відмови у переході суб’єкта підприємницької діяльності – фізичної особи, на спрощену систему оподаткування.

Читати далі »

Діє до 31.12.2009. Яким чином оподатковуються доходи ФОП платника ЄП протягом дії Постанови №1118, якщо даний платник не здав відповідно до вимог Постанови №1118 свідоцтво платника ЕП чи свідоцтво платника ПДВ?

25.08.2011

Фізична особа – платник єдиного податку, який не здав свідоцтво платника єдиного податку чи свідоцтво платника ПДВ відповідно до вимог Постанови №1118, з 1 січня 2009 року вважається платником єдиного податку та платником ПДВ, та його доходи оподатковуються згідно з нормами Указу Президента України від 3 липня 1998 року № 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів підприємницької діяльності".

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право ФОП перейти на ЄП на наступний рік, якщо в кінці минулого року була виявлена помилка при заповненні Звіту платника ЄП за будь-який попередній рік, яка призвела до перевищення виручки понад 500 тис. грн.?

25.08.2011

Підставою для видачі Свідоцтва є подання суб’єктом підприємницької діяльності – фізичною особою письмової заяви та платіжного документа про сплату (перерахування) єдиного податку за період не менше ніж календарний місяць. У заяві зазначається сума виручки реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) з початку календарного року. Якщо у Заяві про право застосування спрощеної системи оподаткування зазначена сума виручки не перевищує граничного розміру, встановленого Указом, то відсутні законодавчі підстави щодо відмови у видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку на поточний рік, за умови сплати всіх установлених податків та обов’язкових платежів, термін сплати яких настав на дату подання заяви. При цьому, сума коштів, яка не була зазначена у Звіті платника єдиного податку, за будь-який попередній рік, призвела до перевищення граничного розміру обсягу виручки, то сума даного перевищення підлягає оподаткуванню податком з доходів фізичних осіб за ставкою, встановленою п. 7.1 ст. 7 Закону України від 22 травня 2003 року № 889-IV „Про податок з доходів фізичних осіб” із змінами та доповненнями.

Читати далі »

Чи має право ФОП надати повторно заяву про сплату ЄП, якщо протягом року він надавав таку заяву, але йому було відмовлено в зв’язку з не виконанням встановлених умов (не наданням платіжного документу, заборгованість по податках та збораз (обов’язкових пла

25.08.2011

Незалежно від того, що фізична особа – підприємець подавав протягом року до органу ДПС заяву про перехід на спрощену систему оподаткування та йому було відмовлено в зв’язку з невиконанням умов переходу (не наданням платіжного документу, заборгованістю по податках та обов’язкових платежах), платник податку має право надати повторно таку заяву в межах календарного року та перейти на спрощену систему оподаткування, у встановлені чинним законодавством строки, за умови виконання всіх передбачених Указом та Порядком умов.

Читати далі »

Чи є підставою для відмови щодо застосування спрощеної системи оподаткування той факт, що види діяльності, зазначені у заяві про видачу Свідоцтва про право сплати ЄП, не відповідають видам діяльності, які були зазначенні при реєстрації СПД?

25.08.2011

Якщо види діяльності, зазначені у заяві про видачу Свідоцтва про право сплати єдиного податку, не відповідають видам діяльності, які зазначенні в Єдиному державному реєстрі, податковий орган може відмовити в видачі Свідоцтва, надавши платнику податків письмову мотивовану відповідь протягом 10 робочих днів після отримання заяви.

Читати далі »

Чи потрібно ФОП сплачувати ЄП у разі якщо ним подано до органу ДПС заяву про припинення діяльності та здано свідоцтво про сплату ЄП в зв’язку з зняттям з державної реєстрації, як суб’єкта підприємницької діяльності?

25.08.2011

У разі припинення діяльності (зняття з державної реєстрації, як суб’єкта підприємницької діяльності) платник єдиного податку зобов’язаний подати в 5-денний термін до органу державної податкової служби письмову заяву про це, здати Свідоцтво та всі довідки про трудові відносини фізичних осіб з платником єдиного податку. Починаючи з наступного місяця після здачі Свідоцтва, фізична особа – підприємець не сплачує єдиний податок.

Читати далі »

Діє до 24.03.2010 Чи має право ФО, зареєструватися приватним підприємцем та здійснювати підприємницьку діяльність за межами території України відповідно до постанови КМУ „Про роз'яснення особливостей застосування окремих норм Указу Президента України від

25.08.2011

Відповідно до ст. 42 Конституції України кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом. Статтею 58 Господарського Кодексу України від 16 січня 2003 року № 436-IV із змінами та доповненнями передбачено, що суб'єкт господарювання підлягає державній реєстрації як юридична о...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право ФОП – платник ЄП укладати договір про спільну діяльність з іншою ФОП – платником ЄП?

25.08.2011

Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку можуть укладати договори про спільну діяльність, але вони не обліковуються в органах ДПС та кожний з таких платників податків виконує обовязки щодо сплати податків та зборів окремо і самостійно.

Читати далі »

Чи може ФО платник ЄП отримати вексель за реалізовану продукцію та чи повинна його вартість бути включена до виручки від реалізації?

25.08.2011

Платник єдиного податку – фізична особа може отримувати вексель за реалізовану продукцію, при цьому вартість векселя повинна бути включена до виручки від реалізації.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи потрібно платнику ЄП – ФО з метою уникнення подвійного оподаткування надавати податковому агенту, крім копії Свідоцтва про державну реєстрацію, копію Свідоцтва платника ЄП, платіжні доручення про сплату ЄП?

25.08.2011

Враховуючи те, що юридична особа, яка виплачує дохід платнику єдиного податку - фізичній особі, відображає дані виплати у податковому розрахунку за ф. № 1-ДФ, тому для правильності відображення юридична особа повинна мати документ, який підтверджує, що дана фізична особа зареєстрована суб'єктом підприємницької діяльності. Таким документом є копія Свідоцтва про державну реєстрацію підприємця – фізичної особи. Інших документів (копію Свідоцтва платника єдиного податку, платіжні доручення про сплату єдиного податку тощо) платник єдиного податку – фізична особа надавати юридичній особі не повинен.

Читати далі »

До якого числа новостворена ФОП має право подати заяву про перехід на спрощену систему оподаткування, якщо реєстрація проведена в останні дні кварталу (30 або 31 числа)?

25.08.2011

Якщо державна реєстрація проведена в останній день кварталу (30 або 31 числа), то фізична особа – підприємець має право у день взяття його на податковий облік надати до податкового органу заяву за встановленою формою та платіжний документ про сплату єдиного податку за повний місяць, у якому його взято на облік як платника податку та за наступний.

Читати далі »

Яка дата буде вважатися датою переходу на спрощену систему при поданні заяви новоствореним платником?

25.08.2011

Датою переходу на спрощену систему оподаткування буде вважатись дата фактичного подання відповідної заяви та платіжного документа за умови, що дата подання такої заяви припадає на квартал в якому проведена державна реєстрації фізичної особи – підприємця.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 До якої ДПІ ФО платник ЄП, який змінює місце реєстрації , що пов'язано із зміною адміністративного району, подає заяву на право застосування спрощеної системи оподаткування та сплачує ЄП?

25.08.2011

У разі якщо платник єдиного податку – фізична особа змінює місце реєстрації, то до зняття такого платника з обліку (в період проведення процедури зняття з обліку або якщо строк перебування на обліку платника продовжено) він подає заяву на право застосування спрощеної системи оподаткування та сплачує єдиний податок за попереднім місцезнаходженням.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 І. Чи може ФОП платник ЄП застосовувати спрощену систему оподаткування в наступному році, якщо на дату подання заяви на право застосування спрощеної ситеми оподаткування він має неузгоджене податкове зобовязання, яке розглядається у суд

25.08.2011

У разі оскарження рішення-повідомлення (податкового зобов’язання) в адміністративному або судовому порядку дане податкове зобов’язання вважається неузгодженим. Якщо платник податків має на день подання заяви на право застосування спрощеної системи оподаткування неузгодження податкове зобов’язання, то такому платнику може бути видано Свідоцтво платника про сплату єдиного податку за умови виконання ним вимог п. 2 Порядку видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку, затвердженого наказом ДПА України від 29 жовтня 1999 № 599.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ІІ. Чи може ФОП платник ЄП застосовувати спрощену систему оподаткування в наступному році, якщо на дату подання заяви на право застосування спрощеної ситеми оподаткування він має неузгоджене податкове зобовязання, яке розглядається у су

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 Продовження (початок див. част.І) Повна: Крім того, пп. 5.2.4 пункту 5.2 статті 5 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 № 2181 (далі – Закон № 2181) вказано, що день закінчення проц...

Читати далі »

Чи потрібно ФОП платнику ЄП при здійсненні експортно-імпортних операцій додатково до інших видів діяльності зазначати вид діяльності "Зовнішньоекономічна діяльність"?

25.08.2011

Фізична особа – підприємець, яка здійснює експортно-імпортні операції, повинна в заяві на право застосування спрощеної системи оподаткування зазначити назви видів діяльності згідно з КВЕДом. Назва виду діяльності -"Зовнішньоекономічна діяльність" у КВЕДі відсутня, тому у заяві на право застосування спрощеної системи оподаткування фізична особа - підприємець не може зазначити даний вид діяльності.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи повинен ФОП платник ЄП реєструвати у податковому органі нерухоме майно (квартири), що здається в оренду в межах підприємницької діяльності, зазначеної у Свідоцтві платника ЄП?

25.08.2011

Платник єдиного податку – фізична особа в межах своєї підприємницької діяльності може здавати власне нерухоме майно за умови, якщо у реєстраційній картці фізичної особи – підприємця та Свідоцтві про сплату єдиного податку буде зазначений даний вид діяльності. Реєструвати в органі ДПС нерухоме майно (квартири), яке платник єдиного податку – фізична особа здає в оренду, не передбачено законодавством.

Читати далі »

Чи має право ФОП платник ЄП надати заяву про перехід на спрощену систему оподаткування в електронному вигляді за допомогою засобів телекомунікаційного зв'язку у централізованій системі електронної звітності?

25.08.2011

Враховуючи те, що заява про перехід на спрощену систему оподаткування не підпадає під визначення „податкової звітності”, тобто не здійснюється нарахування та сплата єдиного податку, то фізична особа – підприємець не має право надавати її в електронному вигляді за допомогою засобів телекомунікаційного зв'язку у централізованій системі електронної звітності.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право ФОП платник ЄП здійснювати підприємницьку діяльність, якщо Свідоцтво про державну реєстрацію ФОП здано до Єдиного державного реєстру ЮО та ФОП для внесення змін щодо нового місця проживання?

25.08.2011

Якщо на робочому місці фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку є Свідоцтво про сплату єдиного податку та копії опису щодо прийняття документів Державним реєстром, то він може провадити свою господарську діяльність.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи є підставою для відмови у видачі ФОП Свідоцтва про сплату ЄП у разі наявності заборгованості по страхових внесках до Пенсійного фонду України?

25.08.2011

Заборгованість фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку у вигляді пенсійних внесків до Пенсійного фонду за найманих працівників може бути підставою для відмови у реєстрації суб'єкта малого підприємництва як платника єдиного податку. При цьому, якщо фізична особа – підприємець, який перебував на загальній системі оподаткування переходить на спрощену систему оподаткування та має заборгованість по пенсійним внескам за себе або за найманих працівників, то дана заборгованість може бути підставою для відмови у видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи є підставою для відмови у видачі ФОП Свідоцтва про сплату ЄП у разі наявності заборгованості у вигляді адміністративного штрафу ?

25.08.2011

Наявність у фізичної особи – підприємця заборгованості у вигляді адміністративного штрафу не може бути підставою для відмови у реєстрації суб'єкта малого підприємництва як платника єдиного податку.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи є причиною для відмови у видачі Свідоцтва про сплату ЄП несплата ПВТЗ за один рік,термін технічного огляду якого припадає на наступний рік?

25.08.2011

Враховуючи те, що транспортний засіб реєструється безпосередньо на фізичну особу (тобто Цивільним кодексом не передбачено суб'єкта права приватної власності як фізична особа – підприємець) та сплата податку транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів здійснюється щорічно або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд. Таким чином, заборгованість у вигляді цього податку не є причиною для відмові у видачі Свідоцтва платника єдиного податку.

Читати далі »

Чи підлягає оподаткуванню ПДФО сума благодійної допомоги, яка надана ФОП платнику ЄП?

25.08.2011

Для отримання вичерпної відповіді Вам необхідно звернутися з письмовим запитом до органу ДПС за місцем державної реєстрації з наданням копій відповідних документів.

Читати далі »

Чи підлягає оподаткуванню ПДФО сума поворотної фінансової допомоги, яка надана ФОП платнику ЄП?

25.08.2011

Для отримання вичерпної відповіді Вам необхідно звернутися з письмовим запитом до органу ДПС за місцем державної реєстрації з наданням копій відповідних документів.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право ФОП перейти на спрощену систему оподаткування, якщо в нього є не погашені штрафні санкції по податках, зборах (обов'язкових платежах), які відносяться до загальнодержавних податків і зборів, визначених Законом України "Про с

25.08.2011

Враховуючи те, що суми штрафних (фінансових) санкцій за несвоєчасну сплату податків, зборів (обов’язкових платежів) не належать до категорії податків в розумінні Закону України „Про систему оподаткування”, то відсутні законодавчі підстави щодо відмови у переході фізичної особи – підприємця на спрощену систему оподаткування.

Читати далі »

Діє до 02.06.2010 Які види діяльності мають право здійснювати ФОП платники ЄП?

25.08.2011

Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку мають право здійснювати ті види діяльності на які поширюється дія Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" і на які рішенням місцевої ради, встановлені ставки єдиного податку.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи є причиною для відмови у видачі Свідоцтва ЄП ФОП у разі наявної заборгоаності по штрафних санкціях та пені за несвоєчасну сплату податків (ПДВ, земля та ін)?

25.08.2011

Заборгованість по штрафним санкціям за несвоєчасну сплату податків і зборів (обов’язкових платежів) може бути підставою для відмови у видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку.

Читати далі »

І. Чи має право ФОП платник ЄП розрахуватися за придбану продукцію коштами з розрахункового рахунку, який відкрито на ФО?

25.08.2011

Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку при здійсненні безготівкових розрахунків мають право використовувати кошти, які знаходяться виключно на розрахункових рахунках, відкриті в банках не як на фізичну особу, а як на фізичну особу – підприємця для здійснення підприємницької діяльності та повинні включати таку суму до складу виручки від реалізації. Якщо ж розрахунок за придбаний товар здійснено з розрахункового рахунку, відкритого як на фізичну особу не підприємця, та яка не включила дану суму до складу виручки від реалізації і не відобразила її у Книзі обліку доходів та витрат ф. № 10, то до такого платника податків застосовується відповідальність у вигляді адміністративного штрафу.

Читати далі »

ІІ. Чи має право ФОП платник ЄП розрахуватися за придбану продукцію коштами з розрахункового рахунку, який відкрито на ФО?

25.08.2011

Закінчення. Початок див. І. При цьому, якщо фізична особа – підприємець – платник єдиного податку планує розрахуватися з іншим суб’єктом господарювання у безготівковій формі, то такий платник податків має право перерахувати кошти з розрахункового рахунку, відкритого як на фізичну особу на розрах...

Читати далі »

Чи має право ФО – підприємець – платник ЄП, який має вид діяльності „кур’єрська діяльність” здійснювати доставку алкогольних напоїв та тютюнових виробів з інших магазинів та надавати покупцям розрахункові документи (чеки) цих юридичних осіб та яка сума ко

25.08.2011

Враховуючи те, фізична особа – підприємець – платник єдиного податку при здійсненні кур’єрських (посередницьких) послуг щодо доставки алкогольних напоїв та тютюнових виробів діє від імені та за рахунок юридичної особи, то нормами Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" не встановлено обмежень щодо здійснення зазначеного виду діяльності. При цьому, у графі 6 Книги обліку доходів та витрат ф. № 10 фізична особа - підприємець відображає повністю всю суму отриманої виручки.

Читати далі »

Чи може ФО, яка має доручення, підписати та надати податковому органу заяву на спрощену систему оподаткування та в подальшому отримати свідоцтво про сплату ЄП?

25.08.2011

Фізична особа, яка має нотаріально посвідчене доручення щодо представлення інтересів платника податків в податкових органах та здійснення відповідних правочинів, може підписати та надати податковому органу заяву на спрощену систему оподаткування та отримати свідоцтво про сплату єдиного податку. При цьому до справи платника податків долучається копія довіреності.

Читати далі »

За якою формою платник ЄП – ФО подає заяву про відмову від застосування спрощеної системи оподаткування?

25.08.2011

Заяву про відмову від застосування спрощеної системи оподаткування платник єдиного податку – фізична особа може подати в довільній формі до органів державної податкової служби не пізніше ніж за 15 днів до закінчення попереднього звітного (податкового) періоду (кварталу). При цьому, в заяві повинно бути зазначено прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи – підприємця; місце проживання; зміст заяви; дата та підпис платника податків.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Які види діяльності мають право здійснювати ФОП платники ЄП?

25.08.2011

Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку мають право здійснювати ті види діяльності на які поширюється дія Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" та на які рішенням місцевої ради встановлені ставки єдиного податку. При цьому, якщо фізична особа – підприємець – платник єдиного податку здійснює діяльність, на яку місцевими органами влади не встановлена ставка єдиного податку, то дохід, отриманий від такого виду діяльності підлягає оподаткуванню на загальних підставах відповідно до норм Закону України від 22 травня 2003 року № 889-IV „Про податок з доходів фізичних осіб”.

Читати далі »

Чи має право ФОП платник ЄП укладати договори переуступки прав вимоги за зобов’язаннями (переведення боргу за отриманий товар) та чи включається вартість отриманого товару до виручки від реалізації?

25.08.2011

Фізична особа – підприємець має право укладати договори щодо уступки прав вимоги за зобов’язаннями (переведення боргу), але вартість одержаних товарів (робіт, послуг) включається до обсягу виручки від реалізації.

Читати далі »

Чи включається день подання заяви про перехід на спрощену систему оподаткування в 10-денний термін, протягом якого ОДПС повинен видати свідоцтво про сплату ЄП?

25.08.2011

День фактичного подання заяви про перехід на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності не включається до терміну 10 робочих днів, протягом якого органи ДПС повинні видати Свідоцтво про сплату єдиного податку або надати вмотивовану відмову.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 І. Чи може ФОП платник ЄП здійснюють продаж вин та коньяків?

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 Коротка: Враховуючи те, що вина виноградні є підакцизним товаром та нормами Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2005 рік” та деяких інших законодавчих актів України” передбачено спрощена система оподаткування, обліку та звітності ...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ІІ. Чи може ФОП платник ЄП здійснюють продаж вин та коньяків?

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 Закінчення. Початок. див. І. Повна: Статтею 7 Указу Президента України від 3 липня 1998 року № 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва" встановлено обмеження щодо застосування спрощеної системи оподаткування фізичними ос...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи повинна ФОП платник ЄП перейти на загальну систему оподаткування та здати Свідоцтво про сплату ЄП у разі порушення терміну сплати ЄП?

25.08.2011

Сплата установлених податків, у тому числі єдиного податку, термін сплати яких настав на дату подання заяви про право застосування спрощеної системи оподаткування є обов’язковою умовою для переходу підприємця на спрощену систему оподаткування за єдиним податком. При цьому, у разі несвоєчасної сплати єдиного податку до платника єдиного податку – фізичної особи застосовується фінансова санкція згідно з п.п.17.1.7 п.1.7.1 ст.17 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-ІІІ „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” та нараховується пеня відповідно до ст.16 Закону №2181. Переходити на загальну систему оподаткування та здавати Свідоцтво платника єдиного податку до податкового органу у разі несвоєчасної сплати податків, у тому числі єдиного податку, не передбачено чинним законодавством.

Читати далі »

Яким чином ФОП – платник ЄП, який на даний час перебуває на строковій службі в армії, може відмовитись від застосування спрощеної системи оподаткування?

25.08.2011

Заяву про відмову від застосування спрощеної системи оподаткування (далі – Заява) платник єдиного податку – фізична особа може подати в довільній формі до органів державної податкової служби не пізніше ніж за 15 днів до закінчення попереднього звітного (податкового) періоду (кварталу). При цьому, в заяві повинно бути зазначено прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи – підприємця; місце проживання; зміст заяви; дата та підпис платника податків. У разі коли фізична особа – підприємець – платник єдиного податку не має можливості особисто подати Заяву, то Заява може бути надіслана поштою або подана фізичною особою, яка має нотаріально посвідчене доручення щодо представлення інтересів платника податків в податкових органах.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи застосовує ФОП платник ЄП при продажу товарів (робіт, послуг) звичайні ціни?

25.08.2011

Нормами Указу Президента України від 3 липня 1998 року № 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" не передбачено обов’язкового застосування фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку при здійсненні своєї підприємницькій діяльності звичайної ціни. При цьому, виручкою платника єдиного податку – фізичної особи є сума коштів, фактично отримана на розрахунковий рахунок та /або в кассу за здійснення операцій з продажу товарів (робіт, послуг).

Читати далі »

Чи має право ФОП платник ЄП відкликати заяву про відмову від спрощеної системи оподаткування?

25.08.2011

Відповідно до ст. 4 Указу Президента України від 3 липня 1998 року № 727/98 “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва” (далі – Указ), відмову від застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності і повернення до раніше встановленої си...

Читати далі »

Чи має право ФОП платник ЄП укладати договір про спільну діяльність з юридичною особою, яка перебуває на загальній системі оподаткування?

25.08.2011

Для отримання персоніфікованої відповіді стосовно ситуації, яка викладена у запитанні Вам необхідно звернутися з письмовим зверненням до органів ДПС за місцем проживання (реєстрації) із обов’язковим наданням більш детальної інформації та копій документів, які засвідчують обставини справи.

Читати далі »

Чи зобов’язана ФОП платник ЄП відкривати розрахунковий рахунок в банку?

25.08.2011

Фізична особа – підприємець – платник єдиного податку самостійно приймає рішення щодо необхідності відкриття розрахункового рахунку.

Читати далі »

Діє з 01.01.2011 до 14.02.11 І Який порядок сплати ЄП ФОП та його розподіл?

25.08.2011

Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку після відкриття Державним казначейством України додаткових окремих рахунків в розрізі місцевих бюджетів за окремими кодами класифікації доходів бюджету здійснюють самостійно розподіл сум єдиного податку, а саме: 43 відсотки нарахованого єдиного податку на рахунки відповідного бюджету; 57 відсотків нарахованого єдиного податку на рахунки органів Пенсійного фонду України як частину суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. До моменту відкриття окремих рахунків для зарахування частини єдиного податку (без суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування), фізичні особи – підприємці сплачують суму єдиного податку за правилами, що діяли до 1 січня 2011 року.

Читати далі »

Діє з 01.01.2011 до 14.02.11 ІІ Який порядок сплати ЄП ФОП та його розподіл?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 до 14.02.11 Закінчення. Початок див. І. Одночасно зазначимо, що відповідно до ст. 6 Постанови Кабінету Міністрів України від 16 березня 2000 року № 507 "Про роз'яснення Указу Президента України від 3 липня 1998 р. № 727" із змінами та доповненнями з 1 січня 2011 року розподіл с...

Читати далі »

Які дії ФОП платника ЄП, який перевищив обсяг виручки 500 тис.грн.?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 У разі перевищення фізичною особою - підприємцем – платником єдиного податку обсягу виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік – 500 тис. грн., такий підприємець повинен з наступного звітного періоду (кварталу) перейти на загальну систему оподаткування з подальшою реєстрацією його, як платника ПДВ.

Читати далі »

Чи має право ФОП платник ЄП здійснювати зовнішньоекономічну діяльність з 01.01.2011?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011. Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку мають право здійснювати ті види діяльності, які передбачені КВЕДом та на які місцевими органами самоврядування встановленні ставки єдиного податку. Однак, на сьогодні нормами Указу не встановлено обмежень щодо здійснення зовнішньоекономічної діяльності приватними підприємцями, що застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

Читати далі »

Чи потрібно ФОП платнику ЄП здійснювати нараховування та сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з 01.01.2011 року?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Так, повинні.

Читати далі »

Діє з 01.01.2011 до 23.02.2011 Чи потрібно платнику ЄП – ФО з метою уникнення подвійного оподаткування надавати податковому агенту, крім копії Свідоцтва про державну реєстрацію, копію Свідоцтва платника ЄП, платіжні доручення про сплату ЄП?

25.08.2011

Платнику єдиного податку – фізичній особі потрібно надавати податковому агенту, крім копії Свідоцтва про державну реєстрацію, ще і копію Свідоцтва платника єдиного податку. Про сплату податку документи надавати не потрібно.

Читати далі »

Чи має право ФО – нерезидент, яка зареєстрована підприємцем, застосовувати спрощену систему оподаткування?

25.08.2011

На фізичних осіб – нерезидентів, які зареєстровані, у встановленому порядку, підприємцями, поширюється мають право застосовування спрощеної системи оподаткування відповідно до норм Указу Президента України від 3 липня 1998 року № 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва".

Читати далі »

І Який порядок сплати ЄП ФОП та його розподіл?

25.08.2011

Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку починаючи з 7 лютого 2011 року здійснюють самостійно розподіл сум єдиного податку, а саме: 43 відсотки нарахованого єдиного податку на рахунки відповідного бюджету; 57 відсотків нарахованого єдиного податку на рахунки органів Пенсійного фонду України як частину суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Читати далі »

ІІ Який порядок сплати ЄП ФОП та його розподіл?

25.08.2011

Закінчення. Початок див. І. При цьому, починаючи з 7 лютого 2011 року, тобто з дати відкриття Державним казначейством України рахунків з обліку надходжень до державного та місцевих бюджетів відповідно до вимог Бюджетного кодексу України, Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік"...

Читати далі »

Діє до 20.04.2011 Які документи необхідно надати ФОП – платником ЄП іншому суб’єкту господарювання (ЮО або ФОП) для уникнення подвійного оподаткування?

25.08.2011

З метою уникнення порушень норм чинного законодавства рекомендується як юридичним особам, так і фізичним особам - підприємцям, які мають господарські відносини з іншою фізичною особою - підприємцем, крім копії документа, підтверджуючого, що він зареєстрований суб'єктом підприємницької діяльності (свідоцтва про державну реєстрацію), отримувати від такої особи довідку (яка надається на письмову заяву платника податковим органом, в якому він знаходиться на податковому обліку), в якій зазначається перелік видів діяльності, відповідно до реєстраційної картки та обрана система оподаткування доходів, отриманих від здійснення підприємницької діяльності.

Читати далі »

До якого органу ДПС ФОП платник ЄП, яка змінює своє місцезнаходження, внаслідок чого змінюється адміністративно-територіальна одиниця та орган ДПС, подає заяву на право застосування спрощеної системи оподаткування та сплачує ЄП?

25.08.2011

У разі якщо фізична особа – підприємець – платник єдиного податку змінює місцезнаходження, то до взяття на облік такого платника в органі ДПС за новим місцем проживання він подає заяву на право застосування спрощеної системи оподаткування та сплачує єдиний податок за попереднім місцем проживання.

Читати далі »

Які дії ФОП платника ЄП у якого за результатами перевірки виявлено що він в минулому році порушив умови застосування спрощеної системи?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 23, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної інф...

Читати далі »

Діє до 07.05.2011 Які документи необхідно надати ФОП платником ЄП іншому суб’єкту господарювання (ЮО або ФОП) для уникнення подвійного оподаткування?

25.08.2011

З метою уникнення порушень норм чинного законодавства рекомендується як юридичним особам, так і фізичним особам - підприємцям, які мають господарські відносини з іншою фізичною особою - підприємцем, крім копії документа, підтверджуючого, що він зареєстрований суб'єктом підприємницької діяльності (свідоцтва про державну реєстрацію), отримувати від такої особи довідку (яка надається на письмову заяву платника податковим органом, в якому він знаходиться на податковому обліку), в якій зазначається перелік видів діяльності, відповідно до реєстраційної картки та обрана система оподаткування доходів, отриманих від здійснення підприємницької діяльності.

Читати далі »

Чи має право ФОП платник ЄП здійснювати продаж вин та коньяків?

25.08.2011

Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку мають право здійснювати виключно роздрібний продаж виноробної продукції за умови отримання відповідної ліцензії.

Читати далі »

Чи включається до виручки ФОП - платника ЄП сума доходу від продажу власного рухомого або нерухомого майна, яка надійшла на розрахунковий рахунок цього підприємця?

25.08.2011

Вся сума, у тому числі дохід від продажу власного рухомого або нерухомого майна, яка надійшла на розрахунковий рахунок фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку, включається до обсягу виручки від реалізації товарів (робіт, послуг).

Читати далі »

Чи необхідно ФОП - платнику ЄП сплачувати ПДФО з суми доходу від продажу власного рухомого або нерухомого майна, яка надійшла на розрахунковий рахунок підприємця?

25.08.2011

Дохід від продажу власного рухомого або нерухомого майна підлягає оподаткуванню податком з доходів фізичних осіб відповідно до норм Податкового кодексу України.

Читати далі »

Які документи необхідно надати ФОП платником ЄП іншому суб’єкту господарювання (ЮО або ФОП) для уникнення подвійного оподаткування?

25.08.2011

З метою уникнення порушень норм чинного законодавства рекомендується як юридичним особам, так і фізичним особам - підприємцям, які мають господарські відносини з іншою фізичною особою - підприємцем, крім копії документа, підтверджуючого, що він зареєстрований суб'єктом підприємницької діяльності (виписка або витяг з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб - підприємців), отримувати від такої особи копію Свідоцтво про сплату єдиного податку, що свідчить про обрану систему оподаткування.

Читати далі »

Чи має право ФОП платник ЄП здійснювати роздрібну, оптову торгівлі або обмін ювелірних виробів на раніше виготовлені (з доплатою або без доплати)?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 23, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної інф...

Читати далі »