Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Єдиний податок для суб’єктів малого підприємництва – фізичних осіб (спрощена система оподаткування) » Обмеження щодо застосування спрощеної системи оподаткування »

Чи має право ФОП платник ЄП з видом діяльності „Здавання в оренду нерухомого майна” здавати один об’єкт нерухомого майна в межах підприємницької діяльності, а інший об’єкт майна - як ФО?

Надрукувати документ
25.08.2011

Діє з 01.01.2011. Згідно з Конституцією України, Цивільним та Господарським кодексами фізична особа самостійно має право обрати спосіб реалізації своєї діяльності, у тому числі шляхом здійснення підприємницької діяльності. Підприємець має право без обмежень самостійно здійснювати будь-яку підприємницьку діяльність, не заборонену законом, у тому числі здавання в оренду власного майна. Безпосередньо оподаткування підприємницької діяльності регулюється ст. 177 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-IV (далі – ПКУ) та Указом Президента України від 3 липня 1998 року № 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва" із змінами та доповненнями (далі – Указ) та іншими законодавчими й нормативно-правовими актами. Відповідно до пп. 14.1.54 п. 14.1 ст. 14 ПКУ дохід з джерелом їх походження з України - є будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України, її континентальному шельфі, у виключній (морські) економічній зоні, у тому числі, дохід від надання в оренду (користування) майна, розташованого на території України. Оподаткування доходу від надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) здійснюється відповідно до п. 170.1 ст. 170 ПКУ. Відповідно до пп. 170.1.1 та пп. 170.1.2 п. 170.1 ст. 170 ПКУ податковим агентом платника податку – орендодавця під час нарахування доходу від надання в оренду об’єктів нерухомості (включаючи земельну ділянку, що знаходиться під такою нерухомістю, чи присадибну ділянку), є орендар. Згідно із пп. 170.1.5 п. 170.1 ст. 170 ПКУ якщо орендар є фізичною особою, як не є суб’єктом господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку – орендодавець. При цьому, такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені ПКУ для квартального звітного (податкового) періоду, а саме: протягом 40 календарних днів, після остатнього дня такого звітного (податкового) кварталу, сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації. Відповідно до пп. 170.1.4 п. 170.1 ст. 170 ПКУ доходи, зазначені у пп. 170.1.1 та пп. 170.1.2 п. 170.1 ст. 170 ПКУ, оподатковуються податковим агентом під час їх виплати за їх рахунок. Згідно з Указом підприємці - фізичні особи можуть проводити свою діяльність за спрощеною системою оподаткування та сплачувати єдиний податок за тими видами діяльності, на які місцевими радами за місцем державної реєстрації таких підприємців, встановлено ставки єдиного податку. Таким чином, нормами чинного законодавства не передбачено обмежень щодо здавання власного нерухомого майна фізичними особами як у межах підприємницької діяльності, так і шляхом виконання норм п. 170.1 ст. 170 ПКУ.


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.