Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) на...

Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Єдиний податок для суб’єктів малого підприємництва – фізичних осіб (спрощена система оподаткування) » Порядок ведення книги обліку доходів і витрат

Бібліотека Бухгалтерського ОблікуЧи веде облік доходів та витрат ФОП платник ЄП?

25.08.2011

Для визначення результатів власної підприємницької діяльності на підставі хронологічного відображення здійснених господарських і фінансових операцій платник єдиного податку веде Книгу обліку доходів і витрат. Дані Книги обліку доходів і витрат є підставою для складання звітів про результати діяльності фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності, які є платниками єдиного податку.

Читати далі »

Яким чином ФОП платник ЄП відображає в Книзі обліку доходів та витрат ф. № 10 суму виручки, отриману у безготівковій формі на розрахунковий рахунок або через IBOX (термінал миттєвої сплати)?

25.08.2011

Якщо фізична особа – підприємець – платник єдиного податку отримує кошти на розрахунковий рахунок, тобто здійснює як готівкові так і безготівкові розрахунки, то у графі 6 Книги обліку доходів та витрат ф. № 10 сума, отримана у безготівковій формі відображається за датою її фактичного надходження (зарахування) на рахунок. У разі якщо фізична особа – підприємець – платник єдиного податку здійснює підприємницьку діяльність із застосуванням терміналу миттєвої сплати („IBOX”), то у графі 6 зазначеної Книги сума виручки відображається при фактичному її отриманні, тобто у момент виїмки коштів з терміналу, оскільки при обчисленні виручки застосовується касовий метод.

Читати далі »

Які особливості ведення книги обліку доходів та витрат ФОП платника ЄП у разі використання найманих працівників?

25.08.2011

Суб’єкт малого підприємництва — фізична особа має додатково отримати книги обліку доходів і витрат на кожного найманого працівника, що займається реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг). На найманих працівників, які не займаються реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг) книги ф. № 10 заводити не потрібно.

Читати далі »

Чи повинні ФОП платники ЄП зберігати документи про витрати і чи обов’язково відображати витрати в книзі обліку?

25.08.2011

Так, повинні зберігати первинні документи та відображати витрати в книзі обліку доходів і витрат.

Читати далі »

Який порядок ведення Книги обліку доходів i витрат, якщо ФОП платник ЄП здійснює декілька видів підприємницької діяльності (торгівля, послуги)?

25.08.2011

Якщо суб'єкт малого підприємництва - фізична особа платник єдиного податку здійснює декілька видів підприємницької діяльності чи торгівлю в різних місцях (ринок, склад, магазин), облік доходів i витрат ведеться без розподілу на види підприємницької діяльності в Книзі обліку доходів i витрат за ф. № 10.

Читати далі »

Яким чином анулюється книга обліку доходів та витрат у разі припинення підприємницької діяльності?

25.08.2011

У разі припинення діяльності (зняття з державної реєстрації) суб'єкта підприємницької діяльності, звільнення найманого працівника без працевлаштування іншого або закінчення аркушів у Книзі, відповідальним працівником податкового органу у Книзі робиться відповідний запис ("книга анульована", інспе...

Читати далі »

Порядок отримання Книги обліку доходів та витрат за ф. № 10?

25.08.2011

Суб'єкт підприємницької діяльності -фізична особа повинен заводити Книгу самостійно. Форма Книги наведена у додатку N 10 до Інструкції "Про прибутковий податок з громадян", затвердженої наказом ГДПІ України від 21.04.93 N 12 і зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 09.06.93 за N64. Книга н...

Читати далі »

ФОП платник ЄП, отримав доход на розрахунковий рахунок у поточному році, але за результатами роботи минулого року. Як правильно відобразити отримані кошти?

25.08.2011

Суб’єкт підприємницької діяльності - фізична особа для оподаткування єдиним податком повинен враховувати всі надходження, отримані протягом звітного періоду на його розрахунковий рахунок та в касу від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), незалежно від того, що фактично робота здійснювалась у минулому році.

Читати далі »

Чи реєструє ФОП нову Книгу обліку доходів та витрат при переході на сплату ЄП?

25.08.2011

Ні, не обов'язково. Можна продовжувати застосовувати книгу обліку доходів і витрат, яку вели на загальній системі оподаткування. При цьому, обов'язковому заповненню підлягають лише графи "період обліку", "витрати на виробництво продукції", "сума виручки (доходу)", "чистий доход".

Читати далі »

Чи здійснюється щорічна перереєстрація Книги обліку доходів і витрат ФОП?

25.08.2011

Щорічна перереєстрація Книги обліку доходів та витрат чинним законодавством не передбачена.

Читати далі »

Чи відображається ФОП платником ЄП в Книзі обліку доходів та витрат та в Звіті платника ЄП виручка в іноземній валюті?

25.08.2011

Валютні кошти, що надходять на валютний рахунок або в касу, перераховуються у гривні за офіційним курсом НБУ на дату надходження і включаються в обсяг виручки від реалізації продукції та відображаються у Книзі обліку доходів та витрат.

Читати далі »

Які дії ФОП платника ЄП при втраті Книги обліку доходів і витрат ф. 10?

25.08.2011

Приватний підприємець повинен звернутися до органів внутрішніх справ для подання заяви про втрату книги обліку та витрат за ф. № 10 та отримати довідку про надання даної заяви. Після цього, суб’єкт підприємницької діяльності – фізична особа звертається до державної податкової інспекції за місцем реєстрації із заявою про видачу нової книги обліку доходів та витрат ф. № 10 та додає довідку органів внутрішніх справ про надходження заяви про втрату.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи повинен ФОП платник ЄП, який зареєстрований платником ПДВ, вести податковий облік товарних залишків?

25.08.2011

Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку, які зареєстровані платниками ПДВ, повинні здійснювати облік товарних залишків, відповідно до норм Закону № 168/97.

Читати далі »

Як виправити помилку ФОП платнику ЄП у Книзі обліку доходів та витрат?

25.08.2011

Якщо при заповненні книги обліку доходів та витрат платник податків виявляє помилку, то він може закреслити помилково вказану суму доходу або витрат та поряд з виправленням поставити особистий підпис з надписом „Виправленому вірити”.

Читати далі »

Діє до 29.09.2009. Чи потрібно ФОП платнику ЄП відновлювати записи в Книзі обліку доходів та витрат ф. № 10 за період її не ведення та чи передбачена відповідальність за не ведення обліку доходів та витрат?

25.08.2011

З метою уникнення помилок при заповненні податкової звітності фізична особа – підприємець – платник єдиного податку при встановленні факту не ведення обліку доходів та витрат повинна відновити відповідні записи в Книзі обліку доходів та витрат ф. № 10 за період здійснення підприємницької діяльності на спрощеній системі оподаткування.За не ведення обліку або неналежне ведення обліку доходів та витрат суб’єктами господарювання, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи відображається в Книзі обліку доходів та витрат за ф. № 10 дебіторська та кредиторська заборгованість у разі припинення підприємницької діяльності ФОП платником ЄП?

25.08.2011

Не підлягає відображенню в Книзі обліку доходів та витрат суми дебіторської та кредиторської заборгованості, оскільки в графі „Сума виручки” у Книзі відображається фактичне надходження коштів на розрахунковий рахунок платника податку або в касу. При цьому, кошти, які рахувались на момент припинення діяльності у суб’єкта малого підприємництва – фізичної особи як кредиторська заборгованість та при отримані платником податку після здійснення процедури закриття, підлягають оподаткуванню за загальними правилами, встановленими Законом України „Про податок з доходів фізичних осіб” для платників податків, що не є суб’єктами підприємницької діяльності.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи передбачено зберігання первинних документів на придбаний товар та ведення обліку товарних запасів ФОП – платниками ЄП, які не є платниками ПДВ?

25.08.2011

Строки зберігання та порядок знищення первинних документів, документів податкової звітності та іншої документації підприємцями – фізичними особами визначено в положеннях наказу Головного архівного управління при Кабінеті Міністрів України від 20.07.98 №41 "Про затвердження Переліку типових докуме...

Читати далі »

Діє до 21.06.2010 Який порядок заповнення ФОП платниками ЄП Книги обліку доходів та витрат ф. № 10?

25.08.2011

Заповнення Книги обліку доходів та витрат № 10 фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку здійснюється наступним чином: - у гр. 1 „Період обліку” зазначається дата фактичного отримання виручки; - у гр. 3 „Витрати на виробництво продукції” відображаються документально підтверджені витрати, безпосередньо пов’язані з одержанням доходу, на підставі первинних документів про здійснення витрат; - у гр. 6 „Сума виручки (доходу)” відображається фактично отримана сума виручки (як за наявності первинних документів, так і за їх відсутності) за певний період, тобто день (тиждень, місяць, рік); - у гр. 7 „Чистий дохід” відображається дохід, який розраховується за формулою: Чистий дохід (гр. 7) = Сума виручки (гр. 6) - Витрати на виробництво продукції (гр. 3). Заповнення граф 2, 4 та 5 є не обов’язкове, але за бажанням платника податку заповнюються наступним чином: - у гр. 2 „Кількість виготовленої продукції (наданих послуг) зазначається фактична кількість виготовленої продукції за день; - у гр. 4 „Кількість проданої продукції (наданих послуг)” відображається фактична кількість проданої продукції за день; - у гр. 5 „Ціна продажу товарів (послуг)” зазначається вартість проданого товару.

Читати далі »

Чи передбачено відображення ФОП платником ЄП в Книзі обліку доходів і витрат витрати на виплату заробітної плати найманим працівникам?

25.08.2011

В розділі "Витрати на виробництво продукції" в Книзі обліку доходів і витрат відображаються витрати на оплату праці фізичних осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку – фізичною особою, що включають витрати на виплату заробітної плати та інших видів заохочень і виплат у вигляді премій, заохочень, відшкодувань вартості товарів (робіт, послуг), витрати на виплату за виконання робіт (послуг), згідно з договорами цивільно-правового характеру, будь-які інші виплати в грошовій або натуральній формі, встановлені за домовленістю сторін, якщо ці витрати підтверджені документально.

Читати далі »

Чи передбачено відображення ФОП платником ЄП в Книзі обліку доходів і витрат сум сплаченого ЄП?

25.08.2011

Суми сплаченого єдиного податку в розділі "Витрати на виробництво продукції" в Книзі обліку доходів і витрат не відображаються.

Читати далі »

Чи потрібно ФОП платнику ЄП відновлювати записи в Книзі обліку доходів та витрат ф. № 10 за період її не ведення та чи несе він за це відповідальність?

25.08.2011

Відповідно до ст. 4 Указу Президента України від 3 липня 1998 року № 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" (далі - Указ) форма Книги обліку доходів і витрат, які підлягають оподаткуванню відповідно до Указу, а також порядок її ведення су...

Читати далі »

Яким чином заповнюється Книга обліку доходів та витрат ф. № 10 ФОП - платниками ЄП, а саме: графа 3 „Витрати на виробництво продукції” - у день сплати коштів за товар постачальнику чи у день отримання цього товару і накладних; графа 6 „Сума виручки (дохо

25.08.2011

Заповнення Книги обліку доходів та витрат № 10 фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку здійснюється наступним чином: у гр. 1 „Період обліку” зазначається дата фактичного отримання виручки; у гр. 3 „Витрати на виробництво продукції” відображаються документально підтверджені витрати, безпосередньо пов’язані з одержанням доходу, на підставі первинних документів про здійснення витрат в день фактичної оплати. Тобто, витратами фізичної особи – підприємця - платника єдиного податку вважаються тільки оплачені витрати, які підтверджуються документами про оплату; у гр. 6 „Сума виручки (доходу)” відображається фактично отримана сума виручки (як за наявності первинних документів, так і за їх відсутності) за певний період (день, тиждень, місяць, рік). Враховуючи те, що при визначенні виручки застосовується касовий метод, то у графі 6 відображається сума доходу, яка фактично надійшла платнику податку на розрахунковий рахунок або у касу; у гр. 7 „Чистий дохід” відображається дохід, який розраховується за формулою: Чистий дохід (гр. 7) = Сума виручки (гр. 6) - Витрати на виробництво продукції (гр. 3).

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи передбачено відображення платником ЄП – ФО в Книзі обліку доходів і витрат ПДФО, нарахованого та перерахованого з заробітної плати найманих працівників та інших нарахувань з заробітної плати, сплачених до відповідних фондів, які справ

25.08.2011

Суми нарахувань на заробітну плату найманих працівників, а саме податку з доходів фізичних осіб, суму збору до Пенсійного фонду України та внесків до фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, які справляються за рахунок доходу найманої особи, в розділі "Витрати на виробництво продукції" в Книзі обліку доходів і витрат не відображаються.

Читати далі »

Які розрахункові документи враховуються ФОП – платником ЄП при визначенні сум витрат у разі придбання товарів на ринку у ФО (громадян) або у ФОП?

25.08.2011

Фізична особа – підприємець – платник єдиного податку при придбанні товарів у фізичних осіб – підприємців, які сплачують фіксований податок або перебувають на загальній системі оподаткування, мають право вимагати чек, накладну або інший письмовий документ, що засвідчує передання права власності на придбаний товар від продавця до покупця та враховувати дані документи при визначенні сум витрат. У разі придбання фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку товарів у фізичних осіб (громадян), то з метою уникнення порушень податкового законодавства та прав споживачів, фізична особа – підприємець має право скласти з такою фізичною особою закупівельна відомість, яка повинна містити такі дані: місце укладання угоди, прізвище, ім'я та по батькові продавця, його ідентифікаційний номер, назва продукції, ціна одиниці продукції, обсяг проданої продукції, сума виплачених продавцю коштів, підпис продавця про отримання коштів.

Читати далі »

Яким чином ФОП платник ЄП відображає понесені витрати в Книзі обліку доходів та витрат за формою № 10, а саме: повну суму витрат чи тільки частину, яка пропорційна отриманому доходу?

25.08.2011

Враховуючи те, що результати власної підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку повинні відображатися у Книзі обліку доходів та витрат за формою № 10 в хронологічному порядку, то при заповненні графи 3 "Витрати на виробництво продукції" зазначається

Читати далі »

Чи повинна ФОП платник ЄП зберігати первинні документи щодо понесених витрат на робочому місці?

25.08.2011

Фізична особа – підприємець – платник єдиного податку зобов’язаний мати документи на витрат, але зберігати дані первинні документи щодо понесених витрат на місці проведення господарської діяльності не є обов’язковим.

Читати далі »

Як заповнюється ФО платником ЄП графа 7 "Чистий дохід" Книги обліку доходів та витрат: по кожній операції, щоденно чи підсумком за певний період?

25.08.2011

Фізична особа – підприємець – платник єдиного податку самостійно вирішує питання щодо систематичного заповнення графи 7 "Чистий дохід" Книги обліку доходів та витрат, але зобов’язаний підводити підсумки за квартал.

Читати далі »

Яким чином ФОП платник ЄП відображає суму виручки в Книзі обліку доходів та витрат ф. № 10, а саме: підсумком за день чи після кожного факту продажу товару із зазначенням переліку проданого товару, якщо здійснює діяльність самостійно?

25.08.2011

Показники, що зазначаються у графі 6 „Сума виручки (доходу)” Книги обліку доході та витрат, заповнюються підприємцем безпосередньо на місці реалізації після кожного факту продажу без зазначення переліку проданого товару. Наприкінці робочого дня підбиваються підсумки всіх сум, отриманих за реалізований товар, і виводиться денна сума валового доходу.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи потрібно зазначати в книзі обліку доходів і витрат ф.№10 доходи та витрати, пов’язані з видами діяльності, які не вказані в Свідоцтві про сплату ЄП?

25.08.2011

Фізична особа – підприємець – платник єдиного податку повинен відображати в Книзі обліку доходів та витрат ф. № 10 всі отримані доходи та понесені витрати.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право ФОП платник ЄП віднести до складу ВВ суми сплачених податків та відобразити їх у Книзі обліку доходів та витрат за ф. № 10?

25.08.2011

Фізична особа - підприємець - платник єдиного податку має право віднести до складу валових витрат суми внесених (нарахованих) податків, зборів (обов'язкових платежів), встановлених Законом України "Про систему оподатковування" зі змінами та доповненнями, за винятком податків, зборів (обов’язкових платежів), передбачених підпунктами 5.3.3, 5.3.4 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств".

Читати далі »

Яким чином відображається у Книзі обліку доходів та витрат ф. № 10 вартість товару, який отриманий безоплатно під реалізацію та оплата відбудеться у наступних звітних періодах?

25.08.2011

Дохід, одержаний від продажу товару відображається у графі 6 „Виручка від реалізації” Книги обліку доходів та витрат ф. № 10, незалежно від того, що даний товар отриманий безоплатно під реалізацію та сума доходу підлягає поверненню власнику товару. При цьому, у фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку в момент фактичного повернення коштів за реалізований товар власнику цього товару виникають витрати, які підлягають відображенню у графі 3 „Витрати на виробництво продукції”.

Читати далі »

Чи потрібно реєструвати нову книгу обліку доходів і витрат ф. № 10 ФОП платнику ЄП, якщо змінився вид діяльності?

25.08.2011

Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку відображають в книзі обліку доходів та витрат суму виручки, яка отримана від здійснення підприємницької діяльності незалежно від того, що вид діяльності протягом року змінюється. Тобто реєструвати додатково книгу обліку доходів та витрат в зв’язку із зміною виду діяльності чинним законодавством не передбачено.

Читати далі »

Яким чином ФОП платник ЄП при заповненні власної Книги обліку доходів та витрат ф. № 10 переносить та записує суму виручки, яка отримана найманим працівником за день, а саме: однією сумою чи по кожній операції окремо?

25.08.2011

Фізична особа – підприємець – платник єдиного податку, яка використовує у своїй підприємницькій діяльності найманих працівників, повинна при заповненні власної Книги обліку доходів та витрат ф. № 10 врахувати та відобразити суму виручки, яка отримана його найманим працівником відповідно до наданих документів та відображена у графі 6 Книги обліку доходів та витрат ф. № 10 працівника та перенести підсумок у Книгу підприємця.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи потрібно ФОП платнику ЄП відображати залишок товару на початок дня у Книзі обліку доходів та витрат ф. № 10?

25.08.2011

Відповідно до п. 8 Порядку видачі свідоцтва про сплату єдиного податку, затвердженого наказом ДПА України від 29.10.99 № 599 із змінами та доповненнями (далі – Порядок), для визначення результатів власної підприємницької діяльності на підставі хронологічного відображення здійснених господарських ...

Читати далі »

Яким чином ФОП платник ЄП відображає суму виручки, отриману готівкою та зараховану на розрахунковий рахунок, відкритий для підприємницької діяльності, в Книзі обліку доходів та витрат ф. № 10 після її внесення на розрахунковий рахунок?

25.08.2011

Якщо фізична особа – підприємець - платник єдиного податку при отриманні виручки у вигляді готівки одразу відображає її у Книзі обліку доходів та витрат ф. № 10 та вносить на свій розрахунковий рахунок, який відкритий для здійснення підприємницької діяльності, то повторно дублювати її у Книзі не потрібно.

Читати далі »

Чи має право ФОП – платник ЄП здійснювати реалізацію товару, який було придбано в період, коли він не був зареєстрований суб’єктом підприємницької діяльності і враховувати понесені витрати та як дана операція відображається у Книзі обліку доходів та витра

25.08.2011

Платник єдиного податку – фізична особа може реалізовувати товар, який був придбаний ним як фізичною особою (не підприємцем). При цьому, витрати, понесені ним, як фізичною особою (не підприємцем) повинні бути відображені в графі 3 "Витрати на виробництво продукції" за фактом їх здійснення, а у разі коли при здійснення цих витрат фізична особа не була зареєстрована підприємцем, то за фактом віднесення даного товару до товарних запасів. Дохід, отримані від здійснення підприємницької діяльності, платник єдиного податку – фізична особа повинен відобразити в графі 6 "Сума виручки (доходу)" Книги обліку доходів та витрат.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Як найманий працівник ФОП платника ЄП веде облік витрат, в т.ч. понесених самим платником ЄП та облік товарних запасів та продукції, яка реалізується?

25.08.2011

Платником єдиного податку - фізичною особою, яка провадить торговельну діяльність, на кожного найманого працівника, що займається реалізацією товарів, додатково отримуються Книги обліку доходів і витрат за ф. №10. Найманий працівник заповнює в Книзі №10 гр. 1 "Період обліку", гр. 6 "Сума виручки (доходу)". Графа "Витрати на виробництво продукції" заповнюється виключно суб’єктом господарювання на підставі первинних документів та не заповнюється найманими працівниками. При цьому, слід зазначити, що Книга обліку доходів та витрат ф. №10, яка зареєстрована на найманого працівника, не передбачає ведення обліку товарних запасів.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ІЯким чином ФОП – платник ЄП веде облік товарних запасів та яка передбачена відповідальність у разі його не ведення?

25.08.2011

Пунктом 12 ст. 3 Закону України від 6 липня 1995 року N 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" із змінами та доповненнями (далі - Закон), передбачено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові ...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ІІ Яким чином ФОП – платник ЄП веде облік товарних запасів та яка передбачена відповідальність у разі його не ведення?

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 Продовження (початок див. част.І) ...Наказом ДПА України від 29.10.99 № 599 „Про затвердження Свідоцтва про сплату єдиного податку та Порядку його видачі” встановлено, що платник єдиного податку для визначення результатів власної підприємницької діяльності на підставі хронологіч...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яким чином оподатковується дохід, отриманий ФОП платником ЄП від продажу основних засобів (комп’ютерів), які надходять на його розрахунковий рахунок, та як відображається дана сума у Книзі обліку доходів та витрат ф. № 10?

25.08.2011

Дохід, отриманий фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку від продажу основних засобів, в даному випадку комп’ютерів, включається до складу виручки від реалізації та відображається у Книзі обліку доходів та витрат.

Читати далі »

Чи повинна ФОП – платник ЄП при заповненні графи 6 "Сума виручки (доходу)" Книги обліку доходів та витрат ф. № 10 зазначати не тільки гривні, а і копійки, які надходять до каси та/або на розрахунковий рахунок підприємця?

25.08.2011

Враховуючи те, що у графі 6 "Сума виручки (доходу)" Книги обліку доходів та витрат ф. № 10 зазначається сума виручки, яка фактично надходить у касу та/або на розрахунковий рахунок фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку, то у графі 6 Книги відображається

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок заповнення ФОП платниками ЄП Книги обліку доходів та витрат ф. № 10?

25.08.2011

Відповідно до п. 8 Порядку видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку, затвердженого наказом ДПА України від 29.10.99 № 599, для визначення результатів власної підприємницької діяльності на підставі хронологічного відображення здійснених господарських і фінансових операцій платник єдиного податк...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яким чином ФОП – платник ЄП має право відобразити в Книзі обліку доходів та витрат ф. № 10 суму витрат (документально підтверджені), яка понесена в попередньому місяці (кварталі) та яка передбачена відповідальність?

25.08.2011

При заповненні Книги обліку доходів та витрат ф. № 10 у графі 3 „Витрати на виробництво продукції” відображаються документально підтверджені витрати, безпосередньо пов’язані з одержанням доходу, на підставі первинних документів про здійснення витрат в день фактичної оплати. Тобто, фізична особа – підприємець - платник єдиного податку відображає витрати в хронологічному порядку на день їх понесення. При цьому, якщо виникла ситуація, коли фізична особа – підприємець – платник єдиного податку фактично понесла витрати, але з якихось причин не відобразила їх в день фактичного понесення у графі 3 Книги, то такий платник податку має право відобразити дану суму в день, коли було виявлено, що дана сума не зазначена у Книзі. Одночасно зазначимо, що у разі порушення порядку ведення Книги до фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку застосовується відповідальність у вигляді адміністративного штрафу та штрафних (фінансових) санкцій.

Читати далі »

Яким чином ФОП - платник ЄП може відобразити в Книзі обліку доходів та витрат ф.№10 суму доходу(виручку від реалізації продукції, послуг), отриману в минулому місяці (періоді) та яка передбачена відповідальність?

25.08.2011

При самостійному виявленню фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку факту невнесення суми виручки в Книгу обліку доходів та витрат (далі – Книга), такий платник податків має право відобразити дану суму в Книгу в день, коли було виявлено дане порушення. У разі порушення порядку ведення Книги до фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку застосовується відповідальність у вигляді адміністративного штрафу та штрафних (фінансових) санкцій.

Читати далі »

Чи потрібно Книгу обліку доходів та витрат ФО платнику ЄП отримувати особисто?

25.08.2011

Книга обліку доходів та витрат може може бути отримана платником єдиного податку – фізичною особою або фізичною особою, яка має нотаріально посвідчене доручення щодо представлення інтересів платника податків в податкових органах.

Читати далі »

Яким чином відображається виручка, зафіксована в Книзі обліку доходів та витрат ф.10 за фактом її отримання при реалізації товару (послуг), після зарахування коштів на розрахунковий рахунок, відкритий для здійснення підприємницької діяльності?

25.08.2011

Якщо фізична особа – підприємець - платник єдиного податку при отриманні виручки у вигляді готівки одразу відображає її у Книзі обліку доходів та витрат ф. № 10 та вносить у погодженому з банком порядку на свій розрахунковий рахунок, який відкритий для здійснення підприємницької діяльності, то повторно дублювати її у Книзі не потрібно (Порядок готівкового обігу та ведення касових операцій регулюється Національним банком України).

Читати далі »

Яким чином відображається у Книзі обліку доходів та витрат ф. № 10 вартість товару, який отриманий ФОП платником ЄП безоплатно з метою подальшої реалізації (кошти за реалізований товар власнику не повертаються)?

25.08.2011

Дохід, одержаний фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку після продажу товару, відображається у графі 6 „Виручка від реалізації” Книги обліку доходів та витрат ф. № 10, незалежно від того, що даний товар отриманий безоплатно під реалізацію.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Які документи повинна отримати ФОП платник ЄП у разі виплати доходу іншій ФОП?

25.08.2011

Платник єдиного податку – фізична особа при виплаті доходів іншій фізичній особі – підприємцю зобов’язаний нарахувати та утримати податок з доходів фізичних осіб, проте у випадку надання документів, які підтверджують реєстрацію суб’єктом підприємницької діяльності даної фізичної особи - підприємця, з метою уникнення подвійного оподаткування платник єдиного податку – фізична особа не нараховує та не утримує податок з доходів фізичних осіб, але відображає дані виплати у податковому розрахунку за ф. № 1-ДФ. Документом, який підтверджує реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності може бути копія Свідоцтва про державну реєстрацію підприємця – фізичної особи.

Читати далі »

Чи заповнює ФОП платник ЄП гр.2 Книги обліку доходів та витрат, в т.ч. товар взятий під реалізацію, та яка відповідальність у разі не ведення цієї графи?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 23., або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної ін...

Читати далі »

Що повинен робити ФОП платник ЄП з Книгою обліку доходів та витрат, зареєстрованої на найманого працівника, у разі його звільнився?

25.08.2011

Згідно з п. 3 постанови Кабінету Міністрів України від 16 березня 2000 року № 507 "Про роз’яснення Указу Президента України від 3 липня 1998 р. № 727" книги обліку доходів і витрат за ф. №10 (далі – Книга) додатково отримуються платником єдиного податку - фізичною особою, яка провадить торгове...

Читати далі »

Яким чином ФОП платник ЄП або найманий працівник, на якого оформлена Книга обліку доходів та витрат, відображають суму виручки в Книзі, а саме: підсумком за день чи після кожного факту продажу товару із зазначенням переліку проданого товару?

25.08.2011

Показники, що зазначаються у графі 6 „Сума виручки (доходу)” Книги обліку доході та витрат, заповнюються платником єдиного податку – фізичною особою або найманим працівником, на якого оформлена Книга обліку доходів та витрат, безпосередньо на місці реалізації після кожного факту продажу без зазначення переліку проданого товару. Наприкінці робочого дня підбиваються підсумки всіх сум, отриманих за реалізований товар, і виводиться денна сума валового доходу. При цьому, платник єдиного податку – фізична особа, яка використовує у своїй підприємницькій діяльності найманого працівника, повинна при заповненні власної Книги обліку доходів та витрат перенести із Книги найманого працівника підсумок виручки, отриманої найманим працівником за день, до власної Книги обліку доходів та витрат.

Читати далі »

Яким чином відображаються витрати в графі 3 „Витрати на виробництво продукції” Книги обліку доходів та витрат ф. № 10 при отриманні ФОП - платником ЄП безоплатно товару, з метою подальшої реалізації?

25.08.2011

У разі отримання платником єдиного податку – фізичною особою безоплатно товарів з метою подальшої їх реалізації, в Книзі обліку доходів та витрат не заповнюється графа 3 "Витрати на виробництво продукції".

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право ФОП - платник ЄП віднести до складу ВВ суму доплати (збору) до Пенсійного фонду та відобразити у Книзі обліку доходів та витрат за ф. № 10?

25.08.2011

Сума внеску (збору) на обов’язкове державне пенсійне страхування фізична особа – підприємець – платник єдиного податку має право віднести до складу валових витрат та відобразити у гр. 3 „Витрати на виробництво продукції” Книги обліку доходів та витрат.

Читати далі »

Чи відображається ФОП - платником ЄП у гр. 3 Книги обліку доходів та витрат ф. № 10 сплачена сума податків та зборів, в т.ч. донарахованих за актами перевірки?

25.08.2011

Відповідно до підрозділу 8 розділу ХХ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-IV (далі – ПКУ), з 1 січня 2011 року до внесення змін до розділу XIV ПКУ в частині оподаткування суб’єктів малого підприємництва норми Указу Президента України від 3 липня 1998 року № 727 "Про спрощену...

Читати далі »

Чи відображається ФОП платником ЄП у гр. 3 Книги обліку доходів та витрат ф. № 10 сплачена сума єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування?

25.08.2011

Сума єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування відображається фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку у гр. 3 "Витрати на виробництво продукції" Книги обліку доходів та витрат за ф. № 10.

Читати далі »

Який порядок ведення ФОП - платниками ЄП Книги обліку доходів та витрат ф. № 10?

25.08.2011

Відповідно до п. 8 Порядку видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку, затвердженого наказом ДПА України від 29.10.99 № 599, для визначення результатів власної підприємницької діяльності на підставі хронологічного відображення здійснених господарських і фінансових операцій платник єдиного податк...

Читати далі »

Чи можна продовжовжувати книгу доходів та витрат у разі переходу платника з загальної системи оподаткування на спрощену?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 23., або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної ін...

Читати далі »