Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) на...

Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Єдиний податок для суб’єктів малого підприємництва – фізичних осіб (спрощена система оподаткування) » Виручка від реалізації товарів (робіт, послуг)

Бібліотека Бухгалтерського ОблікуДіє до 01.01.2011 Якщо в поточному році ФОП платником ЄП перевищено граничний обсяг виручка від реалізації товарів (робіт, послуг), то коли можна знову перейти на спрощену систему оподаткування?

25.08.2011

Якщо у фізичної особи – суб’єкта підприємницької діяльності за підсумками попереднього року обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, послуг) перевищив 500 тис. грн., то така особа може перейти на спрощену систему оподаткування лише по закінченню року, який буде після року, в якому відбулось перевищення, за умови, що обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, послуг) не перевищить 500 тис. грн.

Читати далі »

Чи враховуються виплати у зв’язку із втратою працездатності із Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в обсяг виручки від реалізації ФОП платника ЄП?

25.08.2011

До виручки від реалізації суб‘єктом підприємницької діяльності – платником єдиного податку не враховується сума коштів отримана із Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право ФОП платник ЄП здійснювати бартерні операції та чи будуть включатись вартість цих товарів до виручки від реалізації?

25.08.2011

Так, платник єдиного податку – фізична особа має право здійснювати бартерні операції .При цьому, при здійсненні СПД - фізичною особою - платником єдиного податку бартерної операції, вартість одержаних товарів (робіт, послуг) включається до обсягу виручки.

Читати далі »

Чи є виручкою від реалізацією внесення власних коштів на рахунок ФОП платника ЄП?

25.08.2011

Власні кошти внесенні суб‘єктом підприємницької діяльності на розрахунковий рахунок вважаються виручкою від реалізації та відображаються в Книзі обліку доходів та витрат.

Читати далі »

Чи є виручкою ФОП платника ЄП сума коштів, отриманих у вигляді відсотків банку?

25.08.2011

Суб’єкт підприємницької діяльності з метою визначення обсягу виручки, повинен враховувати всі надходження, отримані на його розрахунковий рахунок та в касу, включаючи суму коштів, отриману від банківської установи як відсотки за користування коштами.

Читати далі »

Чи надається ФОП для отримання Свідоцтва про сплату ЄП органам ДПС ксерокопія картки реєстрації об‘єкта торгівлі?

25.08.2011

Підставою для отримання Свідоцтва платника єдиного податку є подана суб’єктом підприємницької діяльності письмова заява та ксерокопія платіжного документа про сплату єдиного податку, тобто надання ксерокопії картки об’єкта торгівля чинним законодавством не передбачено.

Читати далі »

Чи є виручкою від реалізації ФОП платника ЄП поворотна фінансова допомога?

25.08.2011

Суб’єкт підприємницької діяльності-фізична особа платник єдиного податку повинен враховувати всі надходження, отримані на його розрахунковий рахунок та в касу від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), в тому числі і поворотну фінансову допомогу.

Читати далі »

Чи вважається виручкою ФОП операція перерахування коштів з розрахункового рахунку на інший, коли обидва рахунки застосовуються для здійснення господарської діяльності?

25.08.2011

Операція щодо перерахування коштів з розрахункового рахунку на інший, які належать приватному підприємцю та використовуються ним у підприємницькій діяльності, не підпадає під визначення „виручки від реалізації” у розумінні Указу.

Читати далі »

Чи включається в обсяг виручки ФОП платника ЄП помилково перерахована сума коштів на його розрахунковий рахунок, яка буде повернута?

25.08.2011

Суб’єкт підприємницької діяльності з метою визначення обсягу виручки, повинен враховувати всі надходження, отримані на його розрахунковий рахунок та в касу, включаючи помилково перераховану суму коштів на його розрахунковий рахунок.

Читати далі »

Чи є виручкою від реалізації ФОП платника ЄП сума транзитних коштів, перерахованих платнику за договором комісії, відповідно до якого платник отримує лише встановлений відсоток?

25.08.2011

Розмір єдиного податку не залежить від результатів підприємницької діяльності фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності, тобто від розміру чистого доходу за умови, що обсяг виручки платника єдиного податку не перевищує 500 тис. грн. на календарний рік. До обсягу виручки від реалізації товарів (робіт, послуг) необхідно включати суми всіх коштів, що надійшли на розрахунковий рахунок або (та) в касу платника єдиного податку – фізичної особи.

Читати далі »

Який проміжок часу враховується при визначенні обсягу виручки платника ЄП?

25.08.2011

Обсяг виручка складається з суми доходів, які отримані суб’єктом підприємницької діяльності за період з 1 січня по 31 грудня звітного податкового року.

Читати далі »

Чи включаються до виручки від реалізації ФОП платника ЄП кошти, отримані ним на розрахунковий рахунок як кредит оформлений в банку?

25.08.2011

Суб’єкт підприємницької діяльності з метою визначення обсягу виручки, повинен враховувати всі надходження, отримані на його розрахунковий рахунок та в касу, включаючи отримані кошти в кредит.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок визначення ВД та податкових зобов’язань з ПДВ, ФОП платника ЄП, який зареєстрований платником ПДВ - по першій події чи за касовим методом?

25.08.2011

Сума виручки (доходу) визначається платником єдиного податку - фізичною особою за касовим методом. А дата виникнення податкових зобов’язань з ПДВ платника єдиного податку – платника ПДВ визначається згідно з чинним законодавством з питань оподаткування податком на додану вартість.

Читати далі »

Чи є виручкою від реалізації ФОП платника ЄП кошти, отримані у вигляді допомоги при народженні дитини?

25.08.2011

До виручки від реалізації суб‘єктом підприємницької діяльності – платником єдиного податку не враховується сума коштів отримана із Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України у вигляді допомоги при народженні дитини.

Читати далі »

Діє до 01.02.2010 Чи є виручкою від реалізації ФОП платника ЄП кошти, отримані від виду діяльності, який не зазначений у Свідоцтві?

25.08.2011

Суб’єкт підприємницької діяльності з метою визначення обсягу виручки, повинен враховувати всі надходження, отримані на його розрахунковий рахунок та в касу, включаючи суму коштів, отриману від виду діяльності, який не зазначений у Свідоцтві про сплату єдиного податку.

Читати далі »

Чи є виручкою від реалізації ФОП платника ЄП сума страхового відшкодування, якщо частина її перераховується іншим суб’єктам господарювання за виконані роботи, а різниця у вигляді винагороди залишається?

25.08.2011

Суб’єкт підприємницької діяльності з метою визначення обсягу виручки, повинен враховувати всі надходження, отримані на його розрахунковий рахунок та в касу, включаючи суму страхового відшкодування, незалежно від того, що частина її перераховується іншим суб’єктам господарювання за виконані роботи, а різниця залишається у фізичної особи – підприємця як винагорода.

Читати далі »

Чи включаються до виручки від реалізації кошти, які повернулись банком на розрахунковий рахунок ФОП платника ЄП, відправлені раніше постачальнику, у зв’язку з помилкою в платіжних документах?

25.08.2011

Суми коштів, які повернулись банком на розрахунковий рахунок платника єдиного податку, відправлених раніше постачальнику, у зв’язку з помилкою в платіжних документах, не можуть вважатися виручкою від реалізації продукції за умови документального підтвердження підприємцем, що саме ці кошти були відправлені постачальнику.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 І. Які дії ФОП платника ЄП при перевищенні обсягу виручки від реалізації (500 тис.грн)?

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 Коротка: Якщо обсяг виручки від провадження підприємницької діяльності у I, II, III або IV кварталі відповідного року перевищив 500 тис. грн., то суб'єкт підприємницької діяльності протягом 5 днів після закінчення звітного періоду (кварталу) за підсумками роботи за відповідний к...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ІІ. Які дії ФОП платника ЄП при перевищенні обсягу виручки від реалізації (500 тис.грн)?

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 (початок див. ІІ) Повна: Відповідно до останнього абзацу ст.2 Указу Президента України від 03.07.98р. №727/98 „Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва” зі змінами та доповненнями (далі-Указ №727/98) доходи, отримані від здійсненн...

Читати далі »

Чи включається до виручки від реалізації ФОП платника ЄП вартість безоплатно отриманого нерухомого майна за договором позички?

25.08.2011

Вартість безоплатно отриманого у користування нерухомого майна, зокрема за договором позички, не підпадає під визначення „виручка від реалізації” і не включається до складу виручки фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи вважаються виручкою кошти, які отримані ФОП - платником ЄП на банківський рахунок, відкритий як на ФО за здійснення діяльності, зазначеної у Свідоцтві платника ЄП, та чи потрібно утримувати ПДФО при виплаті такого доходу?

25.08.2011

Суб’єкт підприємницької діяльності з метою визначення обсягу виручки, повинен враховувати всі надходження, отримані на його розрахунковий рахунок та в касу, включаючи кошти, які одержані від здійснення підприємницької діяльності та перераховані на розрахунковий рахунок, відкритий як на фізичну особу. Особа, яка є джерелом виплати доходу (виручки) на користь суб'єкта підприємницької діяльності, не має правових підстав визначати об'єкт оподаткування - оподатковуваний дохід під час здійснення виплати такого доходу (виручки), оскільки це призведе до подвійного оподаткування такого доходу та порушення сфер правового регулювання між Указом та Законом, незалежно від того, що дана виручка перераховується на розрахунковий рахунок, який відкритий на фізичну особу. Крім того, суб’єкт підприємницької діяльності – фізична особа повинен зазначити дану виручку у Звіті платника єдиного податку – фізичної особи.

Читати далі »

Що вважається виручкою від реалізації товарів (робіт, послуг) у ФОП платника ЄП?

25.08.2011

Відповідно до ст. 1 Указу Президента України від 3 липня 1998 року № 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" зі змінами та доповненнями, виручкою від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) є суми коштів фактично отримані суб'єктом пі...

Читати далі »

Діє до 28.12.2009 Чи вважається виручкою від реалізації у ФОП платника ЄП сума курсової різниці, яка виникає в процесі перерахування банком коштів з валютного розрахункового рахунку на рахунок в національній валюті?

25.08.2011

Суб’єкт підприємницької діяльності з метою визначення обсягу виручки, повинен враховувати всі надходження, отримані на його розрахунковий рахунок та в касу, включаючи суму курсової різниці, яка виникає в процесі перерахування банком коштів з валютного розрахункового рахунку та рахунок в національній валюті.

Читати далі »

Чи є є виручкою від реалізації ФОП платника ЄП кошти повернуті у разі нереалізації товару?

25.08.2011

Якщо приватний підприємець повертає постачальнику нереалізований товар, а постачальник перераховує на його розрахунковий рахунок грошові кошти відповідно до накладних на повернення, то ці кошти вважаються виручкою від реалізації.

Читати далі »

Чи включаються ФОП доходи, отримані на загальній системі оподаткування у поточному році, при переході на сплату ЄП?

25.08.2011

Фізична особа – підприємець при наданні заяви на право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності враховує обсяг доходу, який отриманий протягом календарного року, незалежно від застосованої системи оподаткування. По закінченню календарного року суб’єкт підприємницької діяльності, який протягом року змінював системи оподаткування (тобто перейшов з загальної системи оподаткування на спрощену) повинен надати річну податкову декларацію про доходи, які одержані на загальній системі оподаткування та Звіт платника єдиного податку із зазначенням доходу, отриманого на спрощеній системі оподаткування.

Читати далі »

Чи включається до виручки від реалізації кошти, отримані ФОП платником ЄП від Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних за направле

25.08.2011

До обсягу виручки від реалізації товарів (робіт, послуг) необхідно включати суми всіх коштів, що надійшли на розрахунковий рахунок або (та) в касу платника єдиного податку – фізичної особи у звітному податковому періоді. Указом Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" не передбачено будь-яких виключень.

Читати далі »

Чи має право ФОП стати платником ЄП з наступного року, якщо державна реєстрація проведена у другій половині грудня поточного року?

25.08.2011

Підставою для видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку є подання суб’єктом підприємницької діяльності – фізичною особою письмової заяви та платіжного документа про сплату єдиного податку за період не менше ніж календарний місяць. Заява має бути подана не пізніше ніж за 15 днів до початку кварталу, з якого він обирає спосіб оподаткування доходів за єдиним податком за умови сплати всіх установлених податків та обов’язкових платежів, термін сплати яких настав на дату подання заяви. Для новостворених і зареєстрованих у встановленому порядку суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб ст. 6 Указу визначено, що у разі прийняття ними рішення про застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності вони подають про це заяву без додержання 15-денного терміну, але за умови дотримання певних вимог Указу та сплати всіх установлених податків (обов'язкових платежів), термін сплати яких настав на дату подання заяви, і вважаються суб'єктами спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності з того кварталу, в якому проведено їх держреєстрацію. При цьому, якщо дата реєстрації після завершення строку сплати єдиного податку, то платник податку може перейти на спрощену систему оподаткування з наступного кварталу, за умови дотримання всіх вимог Указу.

Читати далі »

Яким чином відображається в Книзі обліку доходів та витрат виручка в іноземній валюті, якщо ФОП не здійснив її перерахунок у національну валюту, а валютний курс постійно змінюється?

25.08.2011

Суб’єкт підприємницької діяльності - фізична особа повинен враховувати всі надходження, отримані фактично протягом звітного періоду на його розрахунковий рахунок та в касу від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), в тому числі і виручку, яка надходить на його рахунок у вигляді іноземної валюти, від здійснення підприємницької діяльності. При цьому, валютні кошти, що надходять на валютний рахунок або в касу, перераховуються у гривні за офіційним курсом НБУ на дату надходження і включаються в обсяг виручки від реалізації продукції та відображаються у Книзі обліку доходів та витрат, тобто повідомлення з банку про зміну курсової вартості іноземної валюти, яка знаходиться на валютному розрахунковому рахунку приватного підприємця не враховуються при визначенні суми виручки, незалежно від того, що курс валюти може змінюватися.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи включається до обсягу виручки ФОП платника ЄП сума коштів, яка надійшла на розрахунковий рахунок та у зв'язку з розірванням договору була повернута?

25.08.2011

Розмір єдиного податку не залежить від результатів підприємницької діяльності фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності, тобто від розміру чистого доходу за умови, що обсяг виручки платника єдиного податку не перевищує 500 тис. грн. на календарний рік. До обсягу виручки від реалізації товарів (робіт, послуг) необхідно включати суми всіх коштів, що надійшли на розрахунковий рахунок або (та) в касу платника єдиного податку – фізичної особи.

Читати далі »

Чи включаються до виручки від реалізації ФОП платника ЄП вартість товарно-матеріальних цінностей, отриманих у вигляді благодійної допомоги?

25.08.2011

До обсягу виручки від реалізації товарів (робіт, послуг) необхідно включати суми всіх коштів, що надійшли на розрахунковий рахунок або (та) в касу платника єдиного податку – фізичної особи, в тому числі і вартість товарно-матеріальних цінностей, отриманих у вигляді благодійної допомоги.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи включаються до виручки від реалізації сума комунальних платежів, які нараховані ФОП платнику ЄП (орендодавцю), але сплачені іншим суб’єктом господарювання (орендарем) та як дана операція відображається в Книзі обліку доходів та витрат

25.08.2011

Якщо сплата комунальних платежів передбачена договором оренди, то незалежно від того, що квитанції оформлені від імені власника квартири (фізичної особи) та перерахування коштів за надані комунальні послуги здійснюється безпосередньо на розрахунковий рахунок комунального підприємства, сума комунальних послуг повністю включається до виручки від реалізації фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку та підлягає відображенню у Книзі обліку доходів та витрат ф. № 10 у графі 6 „Виручка від реалізації”.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи включається до виручки від реалізації сума бюджетного відшкодованого ПДВ, яка перерахована на розрахунковий рахунок ФОП – платника ЄП?

25.08.2011

Фізична особа – підприємець – платник єдиного податку при обчисленні обсягу виручки від реалізації, з метою уникнення перевищення встановленого обмеження (500 тис. грн.), повинен враховувати всі находження, які перераховуються платнику податку на розрахунковий рахунок або у касу, в тому числі і суму відшкодованого ПДВ.

Читати далі »

Чи включається до виручки від реалізації сума депозиту, яка повернута банком на розрахунковий рахунок ФОП платника ЄП?

25.08.2011

До обсягу виручки від реалізації товарів (робіт, послуг) необхідно включати суми всіх коштів, що надійшли на розрахунковий рахунок або (та) в касу платника єдиного податку – фізичної особи у звітному податковому періоді, включаючи суму депозиту, яка виплачується банком та перераховується на розрахунковий рахунок платника податку.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи включається до виручки від реалізації ФОП платника ЄП сума страхового відшкодування, яка отримана на розрахунковий рахунок для відновлення пошкодженого (втраченого) рухомого майна (автомобіля), яке використовувалось у підприємницькій

25.08.2011

Сума страхового відшкодування включається до виручки від реалізації фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку з метою визначення обсягу виручки та одночасно підлягає оподаткування податком з доходів фізичних осіб відповідно до норм Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" на загальних підставах.

Читати далі »

Чи включається до виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) ФОП платника ЄП сума коштів, отримана на розрахунковий рахунок як застава за надане в оренду майно, яка після закінчення договору оренди буде повернута?

25.08.2011

Суб’єкт підприємницької діяльності з метою визначення обсягу виручки, повинен враховувати всі надходження, отримані на його розрахунковий рахунок та в касу, включаючи суму застави, незалежно від того, чи буде вона повернута орендарю чи ні.

Читати далі »

Чи може ФОП платник ЄП зменшити суму виручки від реалізації у випадку повернення помилково зарахованої банком суми на його розрахунковий рахунок?

25.08.2011

При заповненні Звіту платника єдиного податку – фізичної особи у графі 4 „Виручка від реалізації” зазначається сума доходу, яка відображена у графі 6 „Виручка від реалізації” Книги обліку доходів і витрат, тобто незалежно від того, що кошти були зараховані банком на розрахунковий рахунок платника податку помилково, сума виручки у Звіті зазначається повністю, без зменшення її на суму повернутих коштів, наростаючим підсумком з початку дії Свідоцтва про сплату єдиного податку, включаючи звітний квартал.

Читати далі »

Чи є виручкою від реалізації у ФОП - платника ЄП сума заборгованості платника податків за отриманий товар, за якою минув строк позовної давності?

25.08.2011

Сума заборгованості платника єдиного податку – фізичної особи за отриманий товар (вартість товару), за якою минув строк позовної давності, враховується до обсягу його виручки.

Читати далі »

Чи включається до виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) ФОП платника ЄП сума позики, яка була отримана ФО до моменту реєстрації її СПД?

25.08.2011

Враховуючи те, що кошти у вигляді позики отримані фізичною особою до моменту реєстрації її суб’єктом підприємницької діяльності та платником єдиного податку, то дана сума позики не враховується при обчисленні виручки від реалізації продукції, за умови, що дані кошти після реєстрації цим громадянином суб’єктом підприємницької діяльності не були внесені ним на розрахунковий рахунок, відкритий для здійснення підприємницької діяльності.

Читати далі »

Чи вважається виручкою від реалізації у ФОП платника ЄП сума курсової різниці, яка виникає в процесі перерахування банком коштів з валютного розрахункового рахунку на рахунок в національній валюті?

25.08.2011

Якщо валютні кошти, що надійшли на валютний рахунок, були включені в обсяг виручки від реалізації продукції та відображені у Книзі обліку доходів та витрат ф. № 10 у день їх фактичного надходження, то у разі перерахування банком цих коштів з валютного розрахункового рахунку на рахунок в національній валюті платник єдиного податку – фізична особа повинен включити до виручки тільки суму курсової різниці, яка може виникнути при зміні курсової вартості іноземної валюти.

Читати далі »

Чи включається до виручки від реалізації ФОП платника ЄП сума поворотної фінансової допомоги, яка була надана іншому платнику податків, але повернута даним платником податків раніше встановленого терміну та чи відображається дана операція в Книзі обліку д

25.08.2011

Для отримання вичерпної відповіді Вам необхідно звернутися з письмовим запитом до органу ДПС за місцем державної реєстрації з наданням копій відповідних документів.

Читати далі »

Як оподатковується сума комунальних платежів, що не входять до складу суми орендної плати, яка отримана ФОП платнику ЄП (орендодавцем) на розрахунковий рахунок та як дана операція відображається в Книзі обліку доходів та витрат ф. № 10?

25.08.2011

Якщо фізична особа – підприємець – платник єдиного податку при здаванні нерухомого майна в оренду крім орендної плати отримує на розрахунковий рахунок окремо суму комунальних платежів, то дана сума повністю включається до виручки від реалізації та підлягає відображенню у Книзі обліку доходів та витрат ф. № 10 у графі 6 „Виручка від реалізації”.

Читати далі »

Чи є виручкою від реалізації ФОП платника ЄП сума коштів, перерахованих платнику податків за агентським договором, відповідно до якого платник отримує лише встановлений відсоток?

25.08.2011

Сума виручки, яка надходить платнику податку на розрахунковий рахунок або у касу включається до складу виручки від реалізації, в тому числі і сума винагороди.

Читати далі »

І Чи включається до виручки від реалізації ФОП платника ЄП сума коштів, яка зараховується йому на розрахунковий рахунок та/або у касу від третіх осіб за право користування торговою маркою на підставі субліцензійного договору?

25.08.2011

Враховуючи те, що право інтелектуальної власності на торгову марку реєструється виключно на фізичну особу, то передача права на користування даною торговою маркою фізичній особі – підприємцю – платнику єдиного податку здійснюється на підставі ліцензійного договору. При цьому, відповідно до норм Цивільного кодексу України фізична особа – підприємець – платник єдиного податку має право укласти субліцензійний договір на передачу право на користування торговою маркою третім особам та отримувати відповідну плату, яка надходить на його розрахунковий рахунок та/або у касу та в повному обсязі включається до виручки від реалізації за звітний період. В залежності від умов заключної угоди фізична особа – підприємець зобов’язана забезпечити виконання функцій податкового агента.

Читати далі »

ІІ Чи включається до виручки від реалізації ФОП платника ЄП сума коштів, яка зараховується йому на розрахунковий рахунок та/або у касу від третіх осіб за право користування торговою маркою на підставі субліцензійного договору?

25.08.2011

Продовження. Початок див. ІІ. Відповідно до вимог Указу Президента України від 3 липня 1998 року № 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" із змінами та доповненнями, виручкою від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) є сума коштів...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи повинна ФОП платник ЄП при обчисленні розміру орендної плати використовувати визначення „звичайна ціна”, якщо договір оренди на нерухоме майно укладається між ЮО та підприємцем, який є одночасно засновником даного підприємства та влас

25.08.2011

Відповідно до п. 1.26 ст. 1 Закону України від 28 грудня 1994 року № 334/94-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств" із змінами та доповненнями (далі – Закон), до пов’язаних осіб відносяться зокрема юридичні або фізичні особи або члени сім'ї фізичних осіб, які здійснюють контроль над платнико...

Читати далі »

Чи включаються до виручки від реалізації ФОП платника ЄП кошти, які повернуті на розрахунковий рахунок від боржників за рішенням Господарського суду?

25.08.2011

Фізична особа – підприємець – платник єдиного податку з метою визначення обсягу виручки, повинен враховувати всі надходження, отримані на його розрахунковий рахунок та в касу, включаючи і кошти, які надійшли від боржника відповідно до рішення Господарського суду.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи включається до обсягу виручки ФОП ЄП - власника ринку зібраний та перерахований до бюджету ринковий збір?

25.08.2011

Суб’єкт підприємницької діяльності з метою визначення обсягу виручки, повинен враховувати всі надходження, отримані на його розрахунковий рахунок та в касу, включаючи суму ринкового збору.

Читати далі »

Чи мають право ФОП – платники ЄП нараховувати амортизацію на рухоме або нерухоме майно?

25.08.2011

Нараховувати амортизацію на нерухоме та рухоме майно фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку законодавством не передбачено.

Читати далі »

Чи включаються до виручки від реалізації ФОП платника ЄП кошти, які були повернуті їй на розрахунковий рахунок у зв’язку з розірванням договірних відносин з іншим суб’єктом господарювання?

25.08.2011

До обсягу виручки від реалізації товарів (робіт, послуг) фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку необхідно включати суми всіх коштів, що надійшли на розрахунковий рахунок або (та) в касу у звітному податковому періоді, в тому числі і суму коштів, яка була попередньо перерахована іншому суб’єкту господарювання, відповідно до умов укладеного договору, але внаслідок розірвання цього договору була повернута платнику податків на розрахунковий рахунок.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Якщо ФОП платник ЄП отримала вексель за реалізовану продукцію, то як дана операція відображається в Книзі обліку доходів та витрат ф. № 10 та включається до виручки від реалізації, а саме: - на дату отримання векселя; - чи на дату факти

25.08.2011

Фізична особа – підприємець – платник єдиного податку у разі отримання векселю за відвантажений товар повинна включити вартість цього векселя до складу виручки від реалізації та відобразити її у Книзі обліку доходів та витрат за ф. № 10, тобто на дату фактичного отримання векселя.

Читати далі »

Яким чином ФОП платник ЄП здійснює облік доходів, які отримані після повернення до органу ДПС Свідоцтво про сплату ЄП в зв’язку з припиненням підприємницької діяльності?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011. Якщо фізична особа – підприємець здає Свідоцтво про сплату єдиного податку в зв’язку з припиненням підприємницької діяльності, але продовжує отримувати доходи, то до закінчення процедури закриття такі доходи підлягають оподаткуванню за правилами, які діють для фізичних осіб - підприємців на загальній системі оподаткування та відображаються у Книзі обліку доходів та витрат за ф. № 10 у графі "Сума виручки (доходу)".

Читати далі »

Чи застосовуються ФОП платником ЄП при продажу товарів (робіт, послуг) звичайні ціни?

25.08.2011

Нормами Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" не передбачено обов’язкового застосування фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку при здійсненні своєї підприємницькій діяльності звичайної ціни. При цьому, виручкою платника єдиного податку – фізичної особи є сума коштів, фактично отримана на розрахунковий рахунок та /або в касу за здійснення операцій з продажу товарів (робіт, послуг).

Читати далі »

Чи має право ФОП платник ЄП здійснювати бартерні операції та чи будуть включатись вартість цих товарів до виручки від реалізації у 2011 р.?

25.08.2011

Відповідно до п.п.14.1.10 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-IV бартерна (товарообмінна) операція - господарська операція, яка передбачає проведення розрахунків за товари (роботи, послуги) у негрошовій формі в рамках одного договору. Згідно з ст.1 Указу Президе...

Читати далі »

Якщо в поточному році ФОП платником ЄП перевищено граничний обсяг виручка від реалізації товарів (робіт, послуг), то з якого періоду можна знову перейти на спрощену систему оподаткування?

25.08.2011

Якщо у фізичної особи – підприємця за підсумками попереднього року обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, послуг) перевищив 500 тис. грн., то така особа може перейти на спрощену систему оподаткування лише по закінченню року, який буде після року, в якому відбулось перевищення, за умови, що обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, послуг) не перевищить 500 тис. грн.

Читати далі »

Чи включається до виручки ФОП платника ЄП дохід, отриманий у вигляді роялті?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 23, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної інф...

Читати далі »