Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) на...

Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Єдиний податок для суб’єктів малого підприємництва – фізичних осіб (спрощена система оподаткування) » Порядок оформлення та оподаткування найманих працівників

Бібліотека Бухгалтерського ОблікуДіє до 01.01.2011 Чи сплачує ФОП платник ЄП при виплаті доходів найманим працівникам ПДФО?

25.08.2011

У разі виплати платником єдиного податку – фізичною особою доходів найманим працівникам, він повинен нараховувати, утримувати та перераховувати до бюджету податок з доходів фізичних осіб з виплачених доходів.

Читати далі »

Чи потрібно ФОП платнику ЄП укладати трудовий договір з членами своєї сім'ї, які будуть його найманими працівниками?

25.08.2011

Суб’єкт малого підприємництва — платник єдиного податку згідно із законодавством не може залучати для здійснення підприємницької діяльності осіб, включаючи членів своєї сім’ї, з якими не укладено трудові договори, оскільки це порушує умови, що дають змогу застосовувати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком, та є порушенням трудового законодавства.

Читати далі »

Чи може ФОП платник ЄП взяти на місце найманої особи, яка перебуває у декретній відпустці, іншого працівника та як здійснюється сплата ЄП?

25.08.2011

СПД - фізична особа, яка використовує найману працю, має право на період декретних відпусток укласти строковий трудовий договір з іншим працівником на час відсутності основного працівника. У такому випадку, оскільки фактично використовується праця працівника, прийнятого за строковим трудовим договором, ставка єдиного податку за нього збільшується на 50 %.

Читати далі »

Чи сплачується ЄП за працівника, який знаходиться на лікарняному по вагітності і пологах та на його місце не оформлено іншого працівника?

25.08.2011

Перебування найманого працівника на лікарняному по вагітності, не звільняє суб’єкта підприємницької діяльності від сплати єдиного податку за такого найманого працівника (50 % від ставки єдиного податку), оскільки трудова угода між працівником та приватним підприємцем залишається чинною.

Читати далі »

Чи сплачує податок ФОП платник ЄП за працівника, який проходить виробничу практику відповідно до договору, укладеного з навчальним закладом?

25.08.2011

Сплата єдиного податку за найманого працівника, який проходить виробничу практику, залежить від умов договору, який укладений з навчальним закладом щодо проходження цим працівником виробничої практики. Таким чином, якщо за умовами договору передбачено, що найманий працівник може виконувати роботу, яка доручається йому суб’єктом підприємницької діяльності, та отримувати заробітну плату, то приватний підприємець повинен укласти з таким працівником трудовий договір та сплатити податок в розмірі 50 % від ставки єдиного податку. Якщо під час проходження виробничої практики найманий працівник навчається та не отримує доходу, то єдиний податок не сплачується.

Читати далі »

Який порядок оформлення та сплати ЄП при прийняті нового найманого працівника на роботу?

25.08.2011

У разі збільшення чисельності працівників протягом терміну дії отриманого Свідоцтва платник єдиного податку повинен здійснити доплату за кожного додатково найманого (по 50 % від ставки єдиного податку за кожну особу), з розрахунку не менше як за повний місяць з початку діяльності таких працівників, і отримати Довідки про трудові відносини фізичної особи з платником єдиного податку (далі - Довідка) для цих працівників. Підставою для отримання Довідки є заява, де зазначається ідентифікаційний номер, прізвище, ім’я та по-батькові найманого працівника та квитанція про сплату єдиного податку за даного працівника.

Читати далі »

Чи повинен ФОП платник ЄП сплачувати податок за звільненого найманого працівника, якщо Довідка про трудові відносини не була здана до органів ДПС?

25.08.2011

У разі звільнення працівників протягом терміну дії Свідоцтва про сплату єдиного податку платник повинен повернути отримані на найманих працівників Довідки про трудові відносини. У разі неповернення Довідки платник єдиного податку повинен сплачувати єдиний податок на загальних підставах.

Читати далі »

Які дії ФОП при втраті Довідки про трудові відносини ФО з платником ЄП ?

25.08.2011

У разі втрати Довідки про трудові відносини фізичної особи з платником єдиного податку орган державної податкової служби видає дублікат Довідки на підставі письмової заяви.

Читати далі »

Чи потрібно ФОП платнику ЄП на кожен вид діяльності чи кожну окрему торгову точку оформлювати найманого працівника?

25.08.2011

Нормами чинного законодавство не передбачено оформлення найманих працівників на вид діяльності, за виключенням якщо фізична особа – підприємець має декілька торгових точок і вони розташовані в різних місцях.

Читати далі »

Чи сплачує ФОП платник ЄП податок за працівників, яких залучає до виконання робіт по цивільно-правових договорах підряду?

25.08.2011

Якщо укладений договір передбачає оплату процесу праці, тобто містить ознаки трудового договору, то приватний підприємець при укладанні таких договорів обов'язково повинен дотримуватись вимоги не перевищення чисельності найманих працівників понад 10 осіб та доплати 50 відсотків єдиного податку за кожного такого найманого працівника. Якщо укладений договір відповідає нормам договору підряду, то приватний підприємець не повинен здійснювати доплату 50 відсотків єдиного податку.

Читати далі »

Чи може ФОП платник ЄП сплачену суму податку за найманого працівника, який місяць перебував на лікарняному, зарахувати в рахунок сплати майбутніх платежів?

25.08.2011

Враховуючи, що при настанні страхового випадку найманий працівник не припиняє трудові відносини з приватним підприємцем, а допомога по тимчасовій непрацездатності компенсує втрату заробітної плати працівника, сума єдиного податку, сплачена за найманого працівника за місяць у якому настав страховий випадок, не може бути врахована як сплата єдиного податку за найманого працівника на наступний місяць.

Читати далі »

Чи потрібно ФОП сплачувати ЄП за працівника, якого було прийнято 16 числа замість звільненого, якщо за звільненого працівника сплачено за цей місяць?

25.08.2011

В тому випадку, коли зменшується чисельність працівників протягом терміну дії отриманого Свідоцтва, платник єдиного податку повинен повернути довідки на звільнених працівників, але сплачена сума єдиного податку у вигляді збільшення ставки єдиного податку на 50 відсотків за звільненого працівника поверненню не підлягає та не збільшується до кінця періоду, за який здійснена сплата за звільненого працівника, у разі, якщо платник єдиного податку замість звільнених працівників приймає інших у тому ж періоді. В такому випадку на кожного нового працівника видається Довідка, оскільки довідки, як i Свідоцтво, видані платнику єдиного податку, не можуть бути передані іншим особам, крім зазначених у них.

Читати далі »

Чи потрібно здати довідку про трудові відносини та сплачувати ЄП за найманого працівника, який йде у декретну відпустку та чи можна взяти на його місце іншу особу?

25.08.2011

У разі тимчасової відсутності найманого працівника, у зв’язку з декретною відпусткою, суб’єкт підприємницької діяльності подає до органу податкової служби письмову заяву про це та здає довідку про трудові відносини фізичної особи з платником єдиного податку. При цьому, ставка єдиного податку на 50% не збільшується за найманого працівника, який перебуває в декретній відпустці. Платник єдиного податку – фізична особа може на період декретної відпустки найманого працівника взяти іншу особу, але з обов’язковим дотриманням платником єдиного податку вимог стосовно того, що протягом року у трудових відносинах, включаючи членів сім'ї, може перебувати не більше 10 осіб.

Читати далі »

Чи отримується Довідка на наступний рік на найманого працівника, який йде у відпустку по догляду за дитиною в поточному році?

25.08.2011

У разі тимчасової відсутності найманого працівника, у зв’язку з декретною відпусткою, суб’єкт підприємницької діяльності подає до органу податкової служби письмову заяву про це та здає довідку про трудові відносини фізичної особи з платником єдиного податку. При цьому, в період знаходження працівника в декретній відпустці, Довідку про трудові відносини з даним працівником на наступний рік платнику єдиного податку - фізичній особі отримувати не потрібно.

Читати далі »

Чи враховуються при обрахування кількості працівників у ФОП платника ЄП звільнені працівники?

25.08.2011

При застосуванні спрощеної системи оподаткування фізичні особи – підприємці –платники єдиного податку, починаючи з моменту застосування спрощеної системи і до кінця календарного року, на будь-який момент здійснення підприємницької діяльності за участю найманих працівників повинні мати одночасно фактично не більше 10 осіб, незважаючи на те, які зміни (збільшення – зменшення) в чисельності найманих працівників сталися протягом календарного року.

Читати далі »

Протягом якого терміну ФОП платник ЄП повинен отримати Довідку про трудові відносини з найманим працівником, з яким укладено трудовий договір?

25.08.2011

Найманий працівник може виконувати свої обов’язки виключно при наявності Довідки на його робочому місці. Тобто до моменту укладання трудового договору платнику єдиного податку – фізичній особі необхідно звернутись до податкового органу для отримання Довідки про трудові відносини з найманим працівником.

Читати далі »

Які дії ФОП платника ЄП у разі тимчасової відсутності найманого працівника, в зв’язку з перебуванням у відпустці (крім декретної)?

25.08.2011

У разі тимчасової відсутності найманого працівника, в зв’язку з перебуванням його у відпустці (крім декретної), фізична особа – підприємець – платник єдиного податку сплачує єдиний податок на загальних підставах, незалежно від того, що працівник не буде приймати участь у підприємницькій діяльності, але на він залишається у трудових відносинах з приватним підприємцем.

Читати далі »

В який термін ФОП – платник ЄП повинна повернути Довідку на звільненого найманого працівника, якщо договір про трудові відносини розірвано в кінці місяця?

25.08.2011

Враховуючи те, що сплата єдиного податку відбувається не пізніше 20 числа місяця, наступного за тим, в якому здійснювалася попередня сплата єдиного податку, то у разі припинення трудового договору платника єдиного податку з найманим працівником в кінці місяця Довідка повинна бути здана до органу ДПС до 1 числа місяця, наступного за місяцем звільнення працівника.

Читати далі »

Які дії ФОП платника ЄП у разі зміни прізвища найманого працівника?

25.08.2011

У разі виникнення протягом календарного року необхідності внесення змін до Довідки про трудові відносини, зокрема, якщо у найманого працівника змінилось прізвище, платник єдиного податку – фізична особа повинен подати письмову заяву у довільній формі до податкового органу, який видав Свідоцтво платника єдиного податку та Довідку, де зазначити ідентифікаційний номер, прізвище, ім’я та по-батькові найманого працівника, який змінив прізвище, вказати нове прізвище найманого працівника та надати документ,на підставі якого відбулася така зміна. На підставі письмової заяви платника єдиного податку – фізичної особи податковий орган повинен видати нову Довідку та зробити відповідні виправлення у книзі ф.№10 найманого працівника.

Читати далі »

І Чи враховуються ФОП платником ЄП при обчисленні кількості найманих працівників ФО, з якими укладений не трудовий договір, а договір цивільного правового характеру (договір підряду)?

25.08.2011

Коротка: Фізична особа – підприємець – платник єдиного податку з метою уникнення порушення ст. 1 Указу щодо кількості працівників, при визначенні чисельності найманих працівників враховує тільки тих фізичних осіб, з якими укладений трудовий договір (тобто передбачено оплату процесу праці). Якщо...

Читати далі »

ІІ Чи враховуються ФОП платником ЄП при обчисленні кількості найманих працівників ФО, з якими укладений не трудовий договір, а договір цивільного правового характеру (договір підряду)?

25.08.2011

Повна: Згідно зі ст.1 Указу Президента України від 3 липня 1998 року № 727/98 „Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва” із змінами та доповненнями (далі – Указ) суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб опод...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи потрібно ФОП платнику ЄП у разі отримання частини приміщення в безоплатне користування від члена своєї сім'ї з метою подальшого здійснення підприємницької діяльності, укладати з ним трудовий договір, отримувати Довідку про трудові від

25.08.2011

Враховуючи те, що фізична особа – підприємець – платник єдиного податку укладає з членом своєї сім’ї договір позики, тобто договір щодо безоплатної передачі нерухомого майна, на який не поширюються норми Кодексу законів про працю України, то такий суб’єкт господарювання має право не заключати трудовий договір з членом сім’ї, не отримувати Довідку про трудові відносини та не сплачувати додатково 50 відсотків від ставки єдиного податку, оскільки даний член сім’ї не буде виконувати ніякої роботи та не буде отримувати заробітної плати. Крім того, якщо передача нерухомого майна буде здійснюватися на платній основі, то порядок оподаткування доходу від надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) визначено у п. 9.1 ст. 9 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб".

Читати далі »

Який порядок сплати ЄП у разі звільнення ФОП платниками ЄП найманих працівників та розірвання з ними трудових договорів?

25.08.2011

Пунктом 4 Порядку видачі свідоцтва про сплату єдиного податку, затвердженого наказом ДПА України від 29.10.99 № 599 визначено, що у разі зменшення чисельності працівників (в тому числі розірвання трудових договорів) протягом терміну дії отриманого Свідоцтва платник єдиного податку повинен поверну...

Читати далі »