Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) на...

Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Єдиний податок для суб’єктів малого підприємства – юридичних осіб (спрощена система оподаткування) » Умови та порядок переходу на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва

Бібліотека Бухгалтерського ОблікуЧи зобов’язана ЮО платник ЄП повернутися до загальної системи оподаткування у поточному році, якщо згідно з декларацією за минулий рік скоригований валовий дохід такого платника становить більше 1 млн. грн.?

25.08.2011

Оскільки застосовується касовий метод обчислення виручки, при якому враховуються всі надходження коштів, отримані на поточний рахунок або (та) в касу суб’єкта малого підприємництва, то сума, відображена у декларації за попередній рік як скоригований валовий дохід, не може бути підставою для відмови у застосуванні спрощеної системи оподаткування. Лише за результатами документальної перевірки і у разі встановлення перевищення граничного обсягу виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) 1 млн. грн. за зазначений рік такий платник повинен перейти на загальну систему оподаткування.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи може ЮО, яка має розстрочений податковий борг, перейти на сплату ЄП?

25.08.2011

Підприємство, що має розстрочений податковий борг, до остаточного його погашення не має права перейти на спрощену систему оподаткування.

Читати далі »

Чи може ЮО перейти на сплату ЄП, якщо є заборгованість перед Пенсійним фонду?

25.08.2011

Наявність у платників єдиного податку - юридичних осіб заборгованості по страхових внесках до Пенсійного фонду України не може бути підставою для відмови у реєстрації суб'єкта малого підприємництва як платника єдиного податку.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи може ЮО, яка з вини банку має податкову заборгованість, перейти на сплату ЄП?

25.08.2011

Оскільки зазначений суб’єкт підприємницької діяльності має податкову заборгованість перед бюджетом, то до її погашення він не має права перейти на спрощену систему оподаткування.

Читати далі »

Чи може ЮО перейти протягом року на сплату ЄП, якщо не перейшов з початку року?

25.08.2011

Суб’єкт підприємницької діяльності – юридична особа може перейти на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності як з початку року, так і з початку наступного звітного (податкового) періоду (кварталу).

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи може ЮО при наявності заборгованість по штрафних санкціях та пені перейти на сплату ЄП?

25.08.2011

За наявності податкового боргу ваше підприємство не може перейти на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

Читати далі »

Який порядок переходу філій без статусу ЮО на систему оподаткування, що передбачає сплату ЄП?

25.08.2011

Філії не можуть самостійно перейти на спрощену систему оподаткування, оскільки не мають статусу юридичної особи. Якщо підприємство переходить на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності разом з філіями, то при поданні заяви до органу державної податкової служби про видачу Свідоцтва про право сплати єдиного податку обов'язково вказується інформація по філіях. Перелік філій зазначається у Свідоцтві про право сплати єдиного податку суб'єктом малого підприємництва – юридичною особою.

Читати далі »

Діє до 07.10.2008 Законом № 2063-III визначено, що обсяг річного валового доходу суб’єкта малого підприємництва не повинен перевищувати 500 000 євро, а Указом № 727/98 — що обсяг виручки від реалізації продукції за рік не повинен перевищувати 1 млн. грн.

25.08.2011

Суб’єкт малого підприємництва має можливість перейти на спрощену систему лише за умови відповідності вимогам Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва” щодо середньооблікової чисельності працюючих та обсягу виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг). Діє до 07.10.2008р.

Читати далі »

Вимогам якого законодавчого акту повинен відповідати суб’єкт підприємницької діяльності для набуття права перебування на спрощеній системі оподаткування (Закону України “Про державну підтримку малого підприємництва” чи Указу Президента “Про спрощену систе

25.08.2011

Суб’єкт малого підприємництва має можливість перейти на спрощену систему лише за умови відповідності вимогам Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва”.

Читати далі »

За який період визначається обсяг виручки від реалізації продукції для переходу ЮО на сплату ЄП?

25.08.2011

При переході на спрощену систему оподаткування обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) визначаються за календарний рік, тобто з 1 січня по 31 грудня.

Читати далі »

Які особливості податкового обліку операцій з експорту, імпорту продукції у ЮО платника ЄП?

25.08.2011

Не передбачено окремих правил обліку при здійсненні операцій з експорту, імпорту продукції.

Читати далі »

Діє до 24.12.2009 Як визначити граничну суму виручки від реалізації для ЮО платника ЄП, який здійснює діяльність за договорами комісії на продаж товарів у якості комісіонера?

25.08.2011

З метою визначення права перебування на спрощеній системі необхідно враховувати всі надходження коштів, отримані на розрахунковий рахунок та в касу від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), суми позареалізаційних доходів та виручку від іншої реалізації.

Читати далі »

З якого часу новостворений та зареєстрований в установленому порядку платник податків може бути платником ЄП?

25.08.2011

Згідно зі ст. 6 Указу Президента України від 03.07.98 р. № 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб’єктів малого підприємництва" новостворені та зареєстровані в установленому порядку суб'єкти малого підприємництва, які подали до державної податкової служби за місцем їх р...

Читати далі »

Чи може ломбард перейти на систему оподаткування, що передбачає сплату ЄП?

25.08.2011

Статтею 2 Закону України від 19.10.2000р. № 2063-III “Про державну підтримку малого підприємництва” передбачено, що дія цього Закону не поширюється на ломбарди, інші фінансово-кредитні та небанківські фінансові установи. Таким чином, ломбарди не підпадають під дію зазначеного Закону і не можуть ...

Читати далі »

Чи може ЮО протягом року перейти на систему оподаткування, що передбачає сплату ЄП?

25.08.2011

Суб’єкт підприємницької діяльності – юридична особа може перейти на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності з початку наступного звітного (податкового) періоду (кварталу)

Читати далі »

Чи має право ЮО, яка здійснює торгівлю алкогольними напоями (отримало ліцензію для здійснення права роздрібної торгівлі алкогольними напоями) перейти на сплату ЄП? В якому випадку передбачені ставки 6 % і 10 % ? Який термін подання документів?

25.08.2011

Так.

Читати далі »

Діє до 07.10.2008 Чи має право ЮО застосовувати систему оподаткування, що передбачає сплату ЄП, якщо у статутному фонді частка вкладу засновника — ЮО становить 51%?

25.08.2011

У разі якщо засновник даного підприємства не є суб’єктом малого підприємництва i йому належить 51% статутного фонду підприємства, то підприємство не має права перейти на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності. Діє до 07.10.2008р.

Читати далі »

Чи має право ЮО застосовувати систему оподаткування, що передбачає сплату ЄП, якщо у статутному фонді частка вкладу засновника — ЮО становить 51%?

25.08.2011

У разі якщо засновник даного підприємства не є суб’єктом малого підприємництва i йому належить 51% статутного фонду підприємства, то підприємство не має права перейти на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

Читати далі »

Діє до 07.10.2008 Чи може ЮО бути платником ЄП, маючи засновника не суб’єкта малого підприємництва, частка внесків якого до статутного фонду підприємства перевищує 25 відсотків?

25.08.2011

Оскільки засновник підприємства не є суб'єктом малого підприємництва, а його частка в цьому підприємстві перевищує 25 відсотків, ту дія Указу Президента України від 3 липня 1998 року №727 "Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб'єктів малого підприємництва" на вказане підприємство не розповсюджується Діє до 07.10.2008р.

Читати далі »

Чи може ЮО бути платником ЄП, маючи засновника не суб’єкта малого підприємництва, частка внесків якого до статутного фонду підприємства перевищує 25 відсотків?

25.08.2011

Оскільки засновник підприємства не є суб'єктом малого підприємництва, а його частка в цьому підприємстві перевищує 25 відсотків, то дія Указу Президента України від 3 липня 1998 року №727 "Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб'єктів малого підприємництва" на вказане підприємство не розповсюджується.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Чи може неприбуткова організація бути платником ЄП?

25.08.2011

Юридична особа, яка віднесена до Реєстру неприбуткових установ та організацій, не може перейти на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

Читати далі »

Чи може ЮО, засновниками якого є ФО, бути платником ЄП?

25.08.2011

Якщо засновником є фізична особа, то незалежно від її частки у статутному фонді,суб’єкт малого підприємництва може перейти на спрощену систему оподаткування.

Читати далі »

Який порядок визначення середньооблікової чисельності працюючих ЮО платником ЄП?

25.08.2011

Середньооблікова чисельність працюючих для суб‘єктів малого підприємництва визначається за методикою, затвердженою органами статистики, з урахуванням усіх його працівників, у тому числі працюючих за договорами і за суміцниством, а також працівників представництв, філій, відділень та інших відокремлених підрозділів.

Читати далі »

Чи потрібно змінювати систему оподаткування ЮО платнику ЄП, в якого чисельність працюючих в одному з кварталів перевищує 50 осіб?

25.08.2011

Ні, не потрібно. Для застосування суб’єктом підприємницької діяльності спрощеної системи оподаткування необхідно, щоб середньооблікова чисельність працюючих такого суб’єкта не перевищувала 50 осіб за рік.

Читати далі »

Чи включаються материнським підприємством до бази оподаткування ЄП кошти, сплачені дочірнім підприємством, у вигляді відсотків від отриманої виручки?

25.08.2011

Підприємство для оподаткування єдиним податком повинно враховувати всі надходження, отримані на його розрахунковий рахунок та в касу від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), суми позареалізаційних доходів та виручку від іншої реалізації, включаючи кошти, що надходять від дочірнього підприємства у вигляді відсотків від виручки.

Читати далі »

Чи нараховується ЮО платником ЄП амортизація на ОФ?

25.08.2011

Під час перебування підприємства на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності податкова амортизація не нараховується, оскільки платники єдиного податку не є платниками податку на прибуток підприємств.

Читати далі »

Чи може ЮО подати по пошті заяву на застосування системи оподаткування, яка передбачає сплату ЄП?

25.08.2011

Подання юридичною особою заяви про видачу свідоцтва про право сплати єдиного податку поштовим відправленням не дозволяється.

Читати далі »

Діє до 24.12.2009 Чи включаються ЮО платником ЄП кошти, які не відносяться до бази оподаткування, для визначення граничного обсягу виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік?

25.08.2011

Для визначення граничного обсягу від реалізації (товарів, робіт, послуг) включаються всі надходження, отримані на поточний рахунок та в касу суб'єктом малого підприємництва, які відображені у Книзі обліку доходів і витрат суб'єкта малого підприємництва – юридичної особи, за винятком повернутих надміру сплачених податків і зборів.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Платник ЄП - ЮО приймає рішення про виплату дивідентів власникам цінних паперів. Чи виключається з гранично-допустимого обсягу виручки за рік, сума коштів, яка буде направлена на виплату дивідендів акціонерам?

25.08.2011

Згідно з пп. 7.8.2 п. 7.8 ст. 7 Закону України від 28 грудня 1994 року №334/94-ВР “Про оподаткування прибутку підприємств” (в редакції Закону України від 22.05.97 № 283/97-ВР, із змінами і доповненнями) (далі – Закон) емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм а...

Читати далі »

Чи враховується суми коштів, що надійшли на поточний рахунок СПД з іншого його поточного рахунку (в зв’язку зі зміною банківської установи, перерахування коштів на рахунки відокремлених підрозділів), при визначенні обсягу виручки від реалізації продукції

25.08.2011

Оподаткуванню єдиним податком та врахуванню при визначенні граничного обсягу виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) підлягають усі кошти, що надходять на поточний рахунок суб’єкта малого підприємництва від продажу продукції (товарів, робіт, послуг). При перерахуванні коштів з одного поточного рахунку на інший поточний рахунок такого платника єдиного податку (в зв’язку зі зміною банківської установи, перерахування коштів на рахунки відокремлених підрозділів), за умови, що такі кошти були оподатковані єдиним податком, вони не враховуються при визначенні бази оподаткування єдиним податком та не підлягають повторному включенню до граничного обсягу виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Чи повинна враховуватись платником ЄП - ЮО, сума коштів, що надана в кредит установою банку, при визначенні гранично допустимого обсягу виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік?

25.08.2011

Кошти, що надійшли на поточний рахунок у вигляді кредиту, який надано банком, враховуються при визначенні гранично допустимого обсягу виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи повинна враховуватись платником ЄП - ЮО сума ринкового збору, що сплачена в складі вартості за право здійснення торгівлі на ринку, при визначенні гранично допустимого обсягу виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за

25.08.2011

Оскільки ринковий збір є транзитним для ринку, який працює на спрощеній системі оподаткування, то при визначенні суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) для нарахування єдиного податку ці кошти не включаються до бази оподаткування. При цьому, з метою визначення права перебування на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності суб'єкти малого підприємництва повинні враховувати всі надходження коштів, отримані на поточний рахунок та в касу від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), суми позареалізаційних доходів та виручку від іншої реалізації, включаючи і суми ринкового збору.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Чи включається до бази оподаткування ЄП ЮО сума коштів, що отримана на поточний рахунок, як відшкодування збитків, за будівлі, що були знесені при будівництві автомобільної дороги?

25.08.2011

Отримана суб’єктом малого підприємництва – юридичною особою на поточний рахунок сума компенсації, яка не перевищує суму залишкової вартості основних фондів, що були знесені при будівництві автомобільної дороги, не включається до об’єкту оподаткування єдиним податком.

Читати далі »

Чи може ЮО (створена із формуванням статутного фонду або без його формування), засновником якої є тільки неприбуткова організація (громадська, благодійна), перейти на спрощену систему оподаткування?

25.08.2011

Коли одна тільки неприбуткова організація (громадська, благодійна), яка не є суб'єктом підприємництва і виступає засновником юридичної особи (створеної із формуванням статутного фонду або без його формування), то така створена юридична особа не має права перейти на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

Читати далі »

Чи може дочірнє підприємство перебувати на загальній системі оподаткування, якщо головне підприємство перебуває на спрощеній системі оподаткування?

25.08.2011

Враховуючи те що дочірнє підприємство є самостійною юридичною особою – платником податків, зборів та інших обов’язкових платежів, обмеження діяльності якої можуть бути передбачені її статутом, що затверджується материнським підприємством, то дочірнє підприємство може перебувати на загальній системі оподаткування, коли головне підприємство перебуває на спрощеній системі оподаткування.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Яку графу декларації з податку на прибуток повинна використати ЮО при поданні заяви для переходу на спрощену систему оподаткування?

25.08.2011

При заповненні заяви для переходу на спрощену систему оподаткування із загальної юридична особа при поданні заяви може використати показник декларації „Скоригований валовий дохід” (р.3).

Читати далі »

Який обсяг виручки від реалізації зазначає ЮО в заяві про видачу Свідоцтва про право сплати ЄП?

25.08.2011

У заяві про видачу Свідоцтва про право сплати єдиного податку, зокрема, зазначається обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), майна основних фондів за попередній календарний рік. Також відображається сума: виручки, отриманої на момент подання заяви; розрахункової виручки за період, що залишився до кінця року (розраховується, виходячи з середньомісячної фактичної виручки за період до моменту подачі заяви) або сума запланованих надходжень за період, що залишився до кінця року.

Читати далі »

Чи має право ЮО стати платником ЄП з наступного року, якщо державна реєстрація проведена у другій половині грудня поточного року?

25.08.2011

Якщо державну реєстрацію юридичної особи проведено у другій половині грудня, то вона може бути платником єдиного податку до кінця відповідного року за умови подання заяви для переходу на спрощену систему оподаткування і дотримання обмежень передбачених Указом №727/98. Оскільки згідно Указу термін дії Свідоцтва про право сплати єдиного податку обмежується календарним роком, то з метою отримання законного права на застосування спрощеної системи оподаткування у наступному періоді (рік, квартал) новостворене в другій половині грудня підприємство подає до органу державної податкової служби (але не пізніше останнього дня року) дві заяви, а орган ДПС видає два Свідоцтва – на поточний та на наступний звітний рік. По закінченню поточного року Свідоцтво повертається до податкового органу.

Читати далі »

Чи включається до граничного обсягу виручки (1 млн. грн.) від реалізації сума депозиту, яка повернута банком на розрахунковий рахунок ЮО платника ЄП?

25.08.2011

Суб'єкти малого підприємництва - юридичні особи, які здійснюють свою діяльність за спрощеною системою оподаткування, обліку та звітності, для оподаткування єдиним податком, повинні враховувати всі надходження коштів, отримані на розрахунковий рахунок та в касу від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), суми позареалізаційних доходів, включаючи відсотки, отримані за договором банківського вкладу (депозиту), та виручку від іншої реалізації, і дана сума включається до граничного обсягу оподаткування. Щодо вкладу (без відсотків), то дана сума коштів не включається повторно до граничного обсягу виручки від реалізації продукції, оскільки підприємству повернуто власні кошти.

Читати далі »

І. Чи може ЮО, одним із засновників якої є неприбуткова організація (громадська, благодійна), перейти на спрощену систему оподаткування (в тому числі коли статутний фонд не сформовано)?

25.08.2011

У разі якщо засновниками юридичної особи, одним із яких є неприбуткова організація (громадська або благодійна), прийнято рішення (до 01.01.2004 року) не формувати статутний фонд, на неї не поширюється обмеження, щодо частки засновників (учасників) у статутному фонді такого суб'єкта малого підприємництва, але для переходу на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності зі сплатою єдиного податку така юридична особа повинна бути заснована в порядку, встановленому законодавством, бути суб'єктом підприємництва, відповідати критеріям суб'єкта малого підприємництва і вимогам Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва". У разі, якщо юридична особа, у якої одним із засновників є неприбуткова організація, якій належить більше 25 відсотків статутного фонду підприємства, то така юридична особа не має права перейти на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності зі сплатою єдиного податку.

Читати далі »

ІІ. Чи може ЮО, одним із засновників якої є неприбуткова організація (громадська, благодійна), перейти на спрощену систему оподаткування (в тому числі коли статутний фонд не сформовано)?

25.08.2011

(початок див.І) Повна: У разі, якщо юридична особа, у якої одним із засновників є неприбуткова організація (громадська або благодійна), якій належить більше 25 відсотків статутного фонду підприємства, то така юридична особа не має права перейти на спрощену систему оподаткування, обліку та звітнос...

Читати далі »

І Коли платнику ЄП - ЮО необхідно повернути Свідоцтво про сплату ЄП при ліквідації?

25.08.2011

Платник єдиного податку – юридична особа, що ліквідується, повертає до податкового органу Свідоцтво на право сплати єдиного податку після проведеної перевірки платника податків та його відокремлених підрозділів та спливу законодавчо встановлених строків сплати узгоджених податкових зобов'язань такого платника податків та його відокремлених підрозділів у разі встановлення факту відсутності заборгованості платника податків та його відокремлених підрозділів перед Державним бюджетом України та місцевими бюджетами з податків, зборів (обов'язкових платежів), які контролюються органами державної податкової служби, платнику податків перед отриманням довідки за ф. №22-ОПП.

Читати далі »

ІІ Коли платнику ЄП - ЮО необхідно повернути Свідоцтво про сплату ЄП при ліквідації?

25.08.2011

(початок див. І) Повна: Згідно із п. 7 ст. 59 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року №436-ІV із змінами та доповненнями скасування державної реєстрації позбавляє суб'єкта господарювання статусу юридичної особи і є підставою для вилучення його з державного реєстру. Суб'єкт господарю...

Читати далі »

Чи може бути платником ЄП ЮО у статуті якої зазначені види діяльності, на які не поширюється дія Указу Президента “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва” у разі коли ці види діяльності не здійснюються?

25.08.2011

Якщо у Статуті суб'єкта малого підприємництва зазначені види діяльності, на які не поширюється дія Указу, а на момент подання заяви для переходу на спрощену систему оподаткування він не здійснює зазначеної діяльності та не отримав відповідної ліцензії, про що він письмово повідомляє орган ДПС, такий суб'єкт може отримати Свідоцтво про право сплати єдиного податку суб'єктом малого підприємництва - юридичною особою.

Читати далі »

Які дії ЮО -платника ЄП у разі порушення умов перебування на спрощеній системі оподаткування?

25.08.2011

Якщо платником податку або податковим органом було виявлено порушення вимог перебування на спрощеній системі оподаткування, такий платник податків зобов’язаний перейти або податковий орган зобов’язаний перевести даного платника на загальну систему оподаткування, обліку та звітності, починаючи з наступного звітного періоду (кварталу).

Читати далі »

Де повинно знаходитись свідоцтво платника ЄП - ЮО(в тому числі, яка займається торгівельною діяльністю)?

25.08.2011

Чинним законодавством не передбачено обмежень щодо зберігання та розміщення свідоцтва платника єдиного податку - юридичної особи. Платник податків може розмістити копію свідоцтва платника єдиного податку - юридичної особи, в куточку покупця на заміну торговельного патенту, оскільки він не є платником плати за патенти згідно із Законом України „Про патентування деяких видів підприємницької діяльності”.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Які дії ЮО- платника ЄП, якого в середині звітного періоду (кварталу), у зв’язку зі змінами у статуті, внесено до Реєстру неприбуткових установ та організацій?

25.08.2011

Юридична особа - платник єдиного податку, яку в середині звітного періоду (кварталу), у зв’язку зі змінами у статуті, внесено до Реєстру неприбуткових установ та організацій, не підпадає під вимоги Указу Президента України щодо перебування на спрощеній системі оподаткування, тому вона повинна перейти на загальну систему оподаткування, обліку та звітності, починаючи з наступного звітного періоду (кварталу).

Читати далі »

Чи має право ЮО -платник ЄП надавати агентські послуги (бути посередником) в сфері страхування?

25.08.2011

Суб’єкт господарювання – юридична особа яка здійснює послуги зі страхування, в тому числі на агентських умовах, не може бути платником єдиного податку.

Читати далі »

Чи має право новостворена ЮО перейти на ЄП 6 % з реєстрацією платником ПДВ ?

25.08.2011

Новостворений суб'єкт підприємницької діяльності -юридична особа, у якого обсяг оподатковуваних операцій не перевищує обсягу, визначеного п. 181.1 ст. 181 (300000 гривень) та/або не відповідає вимогам п. 182.1 ст. 182 ПКУ, не може зареєструватися як платник ПДВ та відповідно перейти на спрощену систему оподаткування за ставкою єдиного податку 6 відсотків, а може сплачувати єдиний податок тільки за ставкою 10%.

Читати далі »

Яку суму ЮО - платник ЄП включає до граничного обсягу виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) при реалізації ОФ?

25.08.2011

Для визначення граничного обсягу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) враховуються всі надходження, отримані на поточний рахунок та в касу суб'єктом малого підприємництва, в тому числі від реалізації основних фондів.

Читати далі »

Чи застосовується юридичною особою - платником єдиного податку "звичайна ціна" при розрахунках з пов’язаною особою до та після вступу в дію ПКУ та яка передбачена відповідальність?

25.08.2011

Юридичною особою - платником єдиного податку не застосовуються "звичайна ціна" при розрахунках з пов’язаною особою до та після вступу в дію Податкового кодексу України і не передбачено ніякої відповідальності.

Читати далі »

Яку графу декларації з податку на прибуток повинна використати ЮО при поданні заяви для переходу на спрощену систему оподаткування?

25.08.2011

Суб’єкт господарювання при розрахунку граничного обсягу виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не може використати ніяку графу декларації з податку на прибуток. Граничний обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік суб’єктом господарювання розраховується за допомогою касового методу.

Читати далі »

І. Чи має право ЮО, яка здійснює прийманням від ФО ювелірних виробів та обмін їх на нові вироби бути платником єдиного податку?

25.08.2011

Суб’єкт малого підприємництва – юридична особа, яка здійснює приймання від фізичних осіб ювелірних виробів та обмін їх на нові вироби має право перейти на спрощену систему лише за умови відповідності вимогам Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва”, крім тих, що здійснюють торгівлю промисловими виробами з дорогоцінних металів, що підлягають ліцензуванню відповідно до Закону України „Про ліцензування певних видів господарської діяльності”.

Читати далі »

ІІ. Чи має право ЮО, яка здійснює прийманням від ФО ювелірних виробів та обмін їх на нові вироби бути платником єдиного податку?

25.08.2011

Повна: (початок див.І) Таким чином, суб’єкт малого підприємництва, який здійснює приймання від фізичних осіб ювелірних виробів та обмін їх на нові вироби має право перейти на спрощену систему лише за умови відповідності вимогам Указу № 727/98, крім тих, що здійснюють торгівлю промисловими виробам...

Читати далі »

Чи може ЮО платник ЄП сплачувати ЄП, якщо при наданні послуг з технічного обслуговування автомобілів використовує в роботі автомобільне мастило?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 24., або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної ін...

Читати далі »

Чи може ЮО при наявності заборгованість по штрафних санкціях та пені перейти на сплату ЄП?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 24., або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної ін...

Читати далі »

Чи може ЮО бути платником ЄП, якщо засновник нерезидент – ЮО (ФО), частка внесків якого до статутного фонду перевищує 25 відсотків?

25.08.2011

Якщо суб'єкт підприємництва, у якого засновником є нерезидент - юридична особа, який не є суб'єктом малого підприємництва і якому належить більше 25 відсотків статутного фонду підприємства, такий суб'єкт підприємництва не може перейти на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності зі сплатою єдиного податку. Якщо засновником підприємства є фізична особа - нерезидент, то незалежно від її частки у статутному фонді підприємства та у разі відповідності вимогам Указу стосовно обсягу виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) і середньооблікової чисельності працюючих, а також за умови сплати всіх установлених податків та обов'язкових платежів за попередній звітний (податковий) період підприємство може перейти на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності зі сплатою єдиного податку.

Читати далі »

Чи може ЮО, яка сплачує ЄП за ставкою 6% перейти з початку нового кварталу поточного року на сплату податку за ставкою 10%?

25.08.2011

Рішення про перехід на спрощену систему оподаткування може бути прийняте платником податку не більше одного разу за календарний рік, тому змінити протягом року ставку єдиного податку з 6 % на 10 %, або навпаки не можливо.

Читати далі »