Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) на...

Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Єдиний податок для суб’єктів малого підприємства – юридичних осіб (спрощена система оподаткування) » База оподаткування

Бібліотека Бухгалтерського ОблікуЯк оподатковується ЮО платником ЄП операція з продажу земельної ділянки?

25.08.2011

До бази оподаткування єдиним податком необхідно включати всі кошти, отримані від здійснення операцій з продажу земельної ділянки.

Читати далі »

Яка сума зазначається ЮО платником ЄП, що здійснює авто- та авіа-перевезення вантажів, у Книзі обліку доходів і витрат з метою оподаткування: усі кошти, що надійшли на розрахунковий рахунок від замовника, чи лише ті, що залишаються в розпорядженні після р

25.08.2011

Враховуються всі надходження, отримані на розрахунковий рахунок та в касу суб’єктом малого підприємництва від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), суми позареалізаційних доходів та виручку від іншої реалізації

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи включається ЮО платником ЄП, до бази оподаткування сума отриманого курортного збору від відпочивальників, який повністю перераховується до місцевого бюджету?

25.08.2011

Підприємство для оподаткування єдиним податком не враховує суму курортного збору, що перераховується до місцевого бюджету, тобто при нарахуванні єдиного податку враховуються кошти, що надійшли на розрахунковий рахунок та в касу і залишаються в розпорядженні підприємства.

Читати далі »

Чи включаються до бази оподаткування ЄП сума коштів отриманих ЮО від засновника, як внесок до статутного фонду?

25.08.2011

Кошти, що перераховані засновником для поповнення статутного фонду, не включаються до бази оподаткування єдиним податком.

Читати далі »

Діє до 24.12.2009 Яка сума коштів включається ЮО платником ЄП, який надає послуги з декларування митних вантажів, до бази оподаткування, якщо згідно з договором-дорученням замовник перераховує кошти для сплати належних платежів разом із сумою винагороди б

25.08.2011

Підприємство, яке надає митні послуги з декларування вантажів, до бази оподаткування має включати суму винагороди, одержану за надані брокерські послуги.

Читати далі »

Яка сума коштів включається ЮО платником ЄП до бази оподаткування, якщо за надані послуги згідно із договором, отримує кошти від замовника на розрахунковий рахунок, при цьому частину перераховує співвиконавцю?

25.08.2011

Для нарахування єдиного податку вся сума коштів включається до бази оподаткування.

Читати далі »

Чи включається збір за паркування автотранспорту до виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) для обкладання ЄП - ЮО яка надає послуги з паркування автотранспорту?

25.08.2011

Підприємство з метою обкладання єдиним податком не повинно враховувати суму збору за паркування автотранспорту, що перера-ховується до місцевого бюджету.

Читати далі »

Чи включається ЮО платником ЄП до бази оподаткування сума кредиторської заборгованості, щодо якої минув строк позовної давності?

25.08.2011

До бази оподаткування єдиним податком необхідно включати суму кредиторської заборгованості, щодо якої минув строк позовної давності.

Читати далі »

Чи включаються ЮО платником ЄП до бази оподаткування кошти, які вносились на фінансування будівництва житла та були повернуті у зв’язку з його припиненням ?

25.08.2011

Підприємству повертаються власні кошти, які вже було оподатковано, то їх не потрібно повторно включати до бази оподаткування єдиним податком.

Читати далі »

Яка сума включається ЮО платником ЄП до бази оподаткування при реалізації частини своїх ОФ?

25.08.2011

При реалізації платником єдиного податку - юридичною особою основних фондів, виручка визначається як різниця між сумою, отриманою від реалізації цих фондів та їх залишковою вартістю на момент продажу.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи включається до бази оподаткування ЄП ринковий збір, якщо ЮО являється платником ЄП?

25.08.2011

Сума ринкового збору не включається до бази оподаткування єдиним податком.

Читати далі »

Діє до 24.12.2009 Яким чином ЮО платник ЄП визначає базу оподаткування при реалізацію товару за договором комісії, якщо на розрахунковий рахунок надходить уся сума коштів, включаючи суму комісійної винагороди?

25.08.2011

Підприємство-платник єдиного податку, який реалізує товар за договором комісії, має право включати до бази оподаткування єдиним податком лише суми комісійної винагороди.

Читати далі »

Чи включаються ЮО платником ЄП до бази оподаткування кошти, які надійшли на поточний рахунок за комунальні послуги, за умови укладеної угоди, в якій визначено, що комунальні послуги сплачує орендар згідно виставлених орендодавцем рахунків?

25.08.2011

Підприємство для оподаткування єдиним податком враховує всі кошти, що надійшли на розрахунковий рахунок та в касу за здійснення операцій з продажу продукції (товарів, робіт, послуг), суми позареалізаційних доходів та виручки від іншої реалізації і суми коштів, які надійшли за комунальні послуги.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Чи включається ЮО платником ЄП до бази оподаткування сума коштів в іноземній валюті?

25.08.2011

Платник податків для оподаткування єдиним податком повинен враховувати всі надходження, отримані на розрахунковий рахунок та в касу від продажу здійснених послуг як у валюті України, так і в іноземній валюті, а також суми позареалізаційних доходів у вигляді позитивної курсової різниці.

Читати далі »

Чи включається ЮО платником ЄП, за ставкою 6%, до бази оподаткування сума ПДВ, включена до вартості проданих товарів?

25.08.2011

Суми податку на додану вартість враховують у складі виручки від продажу товарів (робіт, послуг), яку оподатковують єдиним податком.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Чи включається ЮО платником ЄП до бази оподаткування сума коштів, які були помилково зараховані на його рахунок та були повернуті?

25.08.2011

Якщо зарахування та повернення коштів, які помилково надійшли на розрахунковий рахунок суб'єкта малого підприємництва - платника єдиного податку, відбулося в одному звітному періоді, такі кошти не включаються до бази оподаткування єдиним податком. У разі якщо повернення помилково зарахованих коштів на розрахунковий рахунок або (та) в касу відбулося в наступному звітному періоді, такий платник єдиного податку повинен включити їх до бази оподаткування єдиним податком у звітному періоді, в якому відбулося зарахування вказаних коштів на розрахунковий рахунок, та відобразити їх повернення у рядку 7 Розрахунку в наступному звітному періоді або в установленому порядку подати уточнюючий розрахунок.

Читати далі »

Чи включаються ЮО платником ЄП до бази оподаткування кошти, які повернуті у зв’язку з розірванням договору до початку виконання робіт?

25.08.2011

Платник єдиного податку повинен включити суму передоплати до бази оподаткування єдиним податком у звітному періоді, в якому відбулося зарахування таких коштів на розрахунковий рахунок, або (та) в касу та відобразити її повернення у рядку 7 Розрахунку або в установленому порядку подати уточнюючий розрахунок.

Читати далі »

Чи включаються ЮО платником ЄП до бази оподаткування відсотки, отримані за договором банківського вкладу (депозиту)?

25.08.2011

Для оподаткування єдиним податком повинні враховувати всі надходження коштів, отримані на розрахунковий рахунок та в касу від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), суми позареалізаційних доходів, включаючи відсотки, отримані за договором банківського вкладу (депозиту).та виручку від іншої реалізації.

Читати далі »

Чи включається ЮО платником ЄП до бази оподаткування сума коштів, одержані як бюджетне фінансування у вигляді субсидій, поточних та капітальних трансфертів?

25.08.2011

Для оподат-кування єдиним податком враховуються всі кошти, отримані на розрахунковий рахунок та в касу від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), суми позареалізаційних доходів, виручки від іншої реалізації, а також кошти, одержані як бюджетне фінансування у вигляді субсидій, поточних та капітальних трансфертів.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Чи включається ЮО платником ЄП до бази оподаткування кошти у вигляді кредиту, який надано банком?

25.08.2011

Кошти, що надійшли на розрахунковий рахунок у вигляді кредиту, який надано банком, не вважаються виручкою і не включаються до бази оподаткування єдиним податком.

Читати далі »

Чи включається ЮО платником ЄП до бази оподаткування сума дивідендів, яку нараховано, але не виплачено і спрямовано на збільшення статутного фонду?

25.08.2011

Грошові кошти, що перераховані засновником до статутного фонду платника єдиного податку, є джерелом формування майна суб’єкта малого підприємництва — юридичної особи, не включаються до бази оподаткування єдиним податком.

Читати далі »

Чи включаються ЮО платником ЄП до бази оподаткування кошти, отримані з місцевого бюджету на капітальні вкладення, а саме на придбання нового спеціального автотранспорту?

25.08.2011

Кошти, що одержані з місцевого бюджету, будуть включатись до бази оподаткування єдиним податком.

Читати далі »

Діє до 24.12.2009 Суб’єкт підприємницької діяльності надає платні послуги з ремонту мобільних телефонів. Клієнти перераховують кошти за надані послуги через установи Ощадбанку України. Підприємство згідно з договором сплачує Ощадбанку комісійну винагороду

25.08.2011

До бази оподаткування єдиним податком включається вся сума, фактично отримана суб’єктом підприємницької діяльності — юридичною особою на розрахунковий рахунок за надані послуги, без зменшення коштів на суму комісійної винагороди, яку підприємство згідно з договором сплачує Ощадбанку.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Яким чином ЮО платником ЄП оподатковуються операції від продажу цінних паперів?

25.08.2011

До бази оподаткування єдиним податком включається лише позитивний фінансовий результат від продажу цінних паперів.

Читати далі »

Чи включається ЮО платником ЄП до бази оподаткування кошти, отримані у вигляді благодійної допомоги?

25.08.2011

Платникам єдиного податку - юридичним особам для визначення бази оподаткування єдиним податком необхідно включати всі надходження, отримані на розрахунковий рахунок та в касу суб’єкта малого підприємництва від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), позареалізаційні доходи з урахуванням безповоротної фінансової допомоги та виручки від іншої реалізації.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Чи виникає у ЮО платника ЄП база оподаткування при оновленні (заміні) ОФ?

25.08.2011

Оскільки при ліквідації об‘єктів основних фондів не відбувається передача прав власності на такі об‘єкти, така операція не належить до операції з продажу основних засобів, а тому не включається до бази оподаткування єдиним податком.

Читати далі »

Чи оподатковується ЮО платником ЄП безоплатно отримані ТМЦ?

25.08.2011

Вартість безоплатно отриманих товарно-матеріальних цінностей не включається до бази оподаткування єдиним податком.

Читати далі »

Чи включаються ЮО платником ЄП до бази оподаткування сума гарантійного внеску від орендаря на випадок нанесення пошкоджень орендованому майну?

25.08.2011

Підприємство для обкладання єдиним податком враховує всі надходження, отримані на розрахунковий рахунок та в касу від продажу продукції (товарів, робіт, послуг) та суми позареалізаційних доходів, включаючи внесок від орендаря, що сплачується на випадок пошкодження майна.

Читати далі »

Чи включається ЮО платником ЄП до бази оподаткування кошти, які повернуті на розрахунковий рахунок від боржників за рішенням Господарського суду?

25.08.2011

Платникам єдиного податку - юридичним особам для визначення бази оподаткування єдиним податком необхідно включати всі надходження, отримані на розрахунковий рахунок та в касу суб'єкта малого підприємництва від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), позареалізаційні доходи та виручку від іншої реалізації з урахуванням кредиторської заборгованості, яка повертається за рішенням суду.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Що є базою оподаткування для ЮО платника ЄП при здійсненні операцій з цінними паперами?

25.08.2011

Позитивний фінансовий результат від продажу цінних паперів.

Читати далі »

Чи може ЮО платник ЄП збільшити свій статутний фонд та чи включаються до бази оподаткування кошти, внесені засновником до статутного фонду?

25.08.2011

Необхідно зафіксувати це у статуті шляхом внесення відповідних змін. Грошові внески, статутного фонду є джерелом формування майна суб’єкта малого підприємництва – для оподаткування єдиним податком не враховуються.

Читати далі »

Як правильно відобразити ЮО платнику ЄП помилково зараховані кошти на рахунок та кошти, отримані як передоплата за договором, який розірвано до початку виконання робіт (надання послуг) з метою уникнення подвійного оподаткування?

25.08.2011

Включити їх до бази оподаткування єдиним податком у звітному періоді, в якому відбулося зарахування вказаних коштів на розрахунковий рахунок, в установленому порядку подати уточнюючий розрахунок.

Читати далі »

Чи включаються ЮО платником ЄП до бази оподаткування кошти, які надходять генпідрядчику, а потім перераховуються підрядчикам за виконані роботи?

25.08.2011

При визначені суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт послуг) генпідряднику треба враховувати весь обсяг коштів, отриманих ним від замовника на виконання підрядних робіт.

Читати далі »

Чи включаються ЮО платником ЄП до бази оподаткування вартість безкоштовно одержаних ОФ?

25.08.2011

Ні, не обкладаються так, як не є виручкою від реалізації.

Читати далі »

Чи включаються ЮО платником ЄП до бази оподаткування кошти, які надходять на поточний рахунок підприємства від Пенсійного фонду в якості повернутої переплати, яка виникла в результаті перерахунків нарахування на фонд оплати праці 32% та частини відрахува

25.08.2011

Суми надміру сплачених внесків до пенсійного фонду, що виникли у зв’язку зі змінами в законодавстві, при поверненні на розрахунковий рахунок підприємства, не підлягають оподаткуванню єдиним податком.

Читати далі »

Чи включаються ЮО платником ЄП до бази оподаткування сума коштів, отримана від здачі в оренду ОФ?

25.08.2011

Оскільки суму орендної плати слід віднести до позареалізаційних доходів та виручки від іншої реалізації, фактично отриманої суб’єктом підприємницької діяльності на поточний рахунок, та відобразити в дохідній частині Книги обліку доходів i витрат, то в розрахунку сплати єдиного податку суму орендної плати потрібно враховувати.

Читати далі »

Чи включаються ЮО платником ЄП до бази оподаткування кошти, отримані у вигляді фінансової допомоги, страхового відшкодування та відсотків банку нарахованих по залишку вільних коштів?

25.08.2011

Підприємство для обкладання єдиним податком враховує всі надходження, отримані на розрахунковий рахунок та в касу від продажу продукції, суми позареалізаційних доходів, включаючи як безповоротну так і поворотну фінансову допомогу та відсотки банку.

Читати далі »

Чи включається ЮО платником ЄП до бази оподаткування сума страхового відшкодування, отримана від страхової організації?

25.08.2011

Суми страхового відшкодування належать до інших доходів підприємства і включаються до бази обкладання єдиним податком.

Читати далі »

Чи оподатковується ЮО платником ЄП сума перевищення обсягу виручки від реалізації (1 млн. грн.)?

25.08.2011

Так, уся сума виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) разом із перевищенням оподатковується єдиним податком.

Читати далі »

Чи може ЮО платник ЄП видати вексель постачальнику за отриману продукцію?

25.08.2011

Платник єдиного податку - юридична особа за фактично отримані товари (роботи, послуги) може видати вексель.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Чи може ЮО платник ЄП зараховувати внески, нараховані на суму дивідендів, у рахунок сплати податку?

25.08.2011

Законодавчо не передбачено зменшення суми нарахованого єдиного податку на суму авансового внеску, сплаченого у зв'язку з нарахуванням дивідендів.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Чи потрібно ЮО платнику ЄП при виплаті дивідендів нараховувати та сплачувати до бюджету авансовий внесок з податку на прибуток? Як це відобразити в податковій звітності?

25.08.2011

Платник єдиного податку при виплаті дивідендів повинен нарахувати та сплатити до бюджету, до якого зараховується єдиний податок, авансовий внесок з податку на прибуток. Сума авансового внеску відображається у рядку 6 Розрахунку сплати єдиного податку.

Читати далі »

Чи включаються ЮО платником ЄП кошти, повернуті у зв'язку з розірванням договору до початку виконання робіт та як відображається дана операція у Розрахунку ?

25.08.2011

Якщо зарахування та повернення коштів, що надійшли за договором, який було розірвано до початку виконання робіт (надання послуг) відбулося в одному звітному періоді, такі кошти не включаються до бази оподаткування єдиним податком, та не відображаються в Розрахунку сплати єдиного податку суб'єктом малого підприємництва - юридичною особою. Якщо ж платник єдиного податку оподаткував кошти, ті що надійшли за договором, який було розірвано до початку виконання робіт (надання послуг), то за наявності відповідного письмового пояснення, чи надання платником підтвердження про невиконання зобов'язань у зв'язку з розірванням договору такі кошти виключаються із бази оподаткування єдиним податком при сплаті чергового платежу. Щодо оподаткування передоплати, повернутої у зв'язку із розірванням договору до початку виконання робіт (надання послуг) в різних звітних періодах, то платник єдиного податку повинен включити суму передоплати до бази оподаткування єдиним податком у звітному періоді, в якому відбулося зарахування таких коштів на розрахунковий рахунок, або (та) в касу та відобразити її повернення у рядку 7 Розрахунку або в установленому порядку подати уточнюючий розрахунок.

Читати далі »

Які податки і збори справляються ЮО платником ЄП?

25.08.2011

Якщо Указом Президента України від 3 липня 1998 року № 727/98 “Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб'єктів малого підприємництва” із змінами та доповненнями не передбачено звільнення від сплати податків і зборів, передбачених Законом України від 25 червня 1991 року N1251-XII "Про систему оподаткування", нарахування і сплата податків здійснюється на загальних підставах поряд зі сплатою єдиного податку.

Читати далі »

Чи включається ЮО платником ЄП до бази оподаткування поворотна фінансова допомога та як вона відображається в Книзі обліку доходів і витрат суб'єкта малого підприємництва?

25.08.2011

Підприємство з метою обкладання єдиним податком повинно враховувати всі надходження, отримані на його розрахунковий рахунок та в касу від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), суми позареалізаційних доходів, включаючи поворотну фінансову допомогу та виручку від іншої реалізації. В Книзі обліку доходів і витрат ця сума відображається у графі 5 "Позареалізаційні доходи та виручка від іншої реалізації".

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Чи включаються ЮО платником ЄП до бази оподаткування кошти, які були включені до складу ВД ще коли платник був на загальній системі оподаткування?

25.08.2011

З метою уникнення подвійного оподаткування суми коштів, що надійшли підприємству на розрахунковий рахунок після переходу на єдиний податок, не повинні включатися до бази оподаткування єдиним податком оскільки раніше були включені до складу валового доходу.

Читати далі »

Чи включаються ЮО платником ЄП до бази оподаткування кошти депозитного вкладу, які повернено на поточний рахунок банківською установою?

25.08.2011

Базою оподаткування єдиним податком може бути сума коштів, яку банк нарахував як проценти на кошти, що зберігаються на окремому депозитному рахунку у банку, та перерахував на розрахунковий рахунок підприємству. Отже, підприємство повинно включати до бази оподаткування єдиним податком лише суму коштів, отриману від банківської установи як відсотки за користування коштами.

Читати далі »

Чи включаються ЮО платником ЄП до бази оподаткування поверненні кошти, які були надані як поворотно-фінансова допомога?

25.08.2011

Повернення поворотної фінансової допомоги працівником підприємству (іншій особі) не вважається виручкою, і не включається до бази оподаткування єдиним податком.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 ЮО перерахувала кошти за товар, будучи платником ЄП, а товар отримала перебуваючи на загальній системі. Товар у зв’язку з не реалізацією, повернутий постачальнику, за що отримано кошти ЮО, яка знову є платником ЄП. Чи включаються дані ко

25.08.2011

Оскільки підприємству повернуто власні кошти, які вже були оподатковані, їх не потрібно повторно включати до бази оподаткування єдиним податком.

Читати далі »

Чи включається ЮО платником ЄП до бази оподаткування сума роялті, отриманих від нерезидента?

25.08.2011

Роялті належать до інших доходів платника єдиного податку, тобто є виручкою від іншої реалізації. Об'єкт оподаткування у платника єдиного податку виникає на дату зарахування валютної виручки на його поточний рахунок, тому в Книзі обліку сума отриманого доходу у вигляді роялті відображається саме за цією датою. При цьому така сума доходу, зарахована у іноземній валюті, підлягає перерахуванню у національну валюту в установленому порядку.

Читати далі »

Чи включається ЮО платником ЄП до бази оподаткування сума роялті, отриманих від резидента?

25.08.2011

Кошти у вигляді роялті належать до інших доходів платника єдиного податку, та включаються до бази оподаткування єдиним податком і підлягають відображенню у Книзі обліку.

Читати далі »

Чи виникає об’єкт оподаткування у ЮО платника ЄП при здійсненні внеску до статутного фонду іншої ЮО у вигляді ТМЦ, в тому числі ОФ?

25.08.2011

При передачі платником єдиного податку товарно-матеріальних цінностей (основних засобів) до статутного фонду іншої юридичної особи в обмін на корпоративні права грошові кошти на поточний рахунок або (та) в касу не надходять, тому об’єкт оподаткування єдиним податком не виникає.

Читати далі »

Чи включається ЮО платником ЄП до бази оподаткування дохід, отриманий від виду діяльності, що не зазначений у Статуті підприємства?

25.08.2011

Доходи, отримані від виду діяльності, який не зазначений у Статуті підприємства, але на нього поширюються норми Указу, відносяться до інших доходів підприємства і в Книзі обліку доходів і витрат відображаються у графі 5 "Позареалізаційні доходи та виручка від іншої реалізації". Таким чином, суб'єкти малого підприємництва – юридичні особи, які здійснюють свою діяльність за спрощеною системою оподаткування, обліку та звітності, для оподаткування єдиним податком повинні враховувати всі надходження коштів, і отримані на поточний- рахунок та в касу від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), суми позареалізаційних доходів та виручку від іншої реалізації, включаючи доходи від видів діяльності, не зазначений у Статуті підприємства. При цьому, якщо на вид діяльності, який не зазначений у Статуті, не поширюються норми Указу, то юридична особа - платник єдиного податку не має право застосовувати спрощену систему оподаткування

Читати далі »

Чи включається ЮО платником ЄП до бази оподаткування повернутий банком надлишок суми сплаченого кредиту?

25.08.2011

Банком повертаються кошти що були надлишково сплачені за кредитом, то ці кошти не потрібно включати до бази оподаткування єдиним податком.

Читати далі »

Чи включається до бази оподаткування платника ЄП - ЮОи сума держмита та плата за інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, інші судові витрати повернуті за рішенням суду третьою особою на його розрахунковий рахунок або в касу?

25.08.2011

Сплачені платником єдиного податку сума держмита та плата за інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, інші судові витрати, повернуті за рішенням суду третьою особою на його поточний рахунок або в касу, не включаються до бази оподаткування єдиним податком. У разі якщо підприємство сплатило держмито та плату за інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, інші судові витрати перебуваючи на загальній системі оподаткування, то при поверненні за рішенням суду третьою особою зазначених коштів на поточний рахунок або в касу підприємства – платника єдиного податку такі кошти необхідно включати до бази оподаткування єдиним податком.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи включаються ЮО платником ЄП до бази оподаткування кошти, отримані у разі повернення зворотної тари ?

25.08.2011

Підприємство для оподаткування єдиним податком повинно враховувати всі надходження коштів на поточний рахунок або (та) в касу від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), суми позареалізаційних доходів, виручки від іншої реалізації, включаючи кошти, які надійшли на поточний рахунок або (та) в касу підприємства за тару.

Читати далі »

Що вважається виручкою від реалізації нематеріальних активів у ЮО платника ЄП?

25.08.2011

Виручкою від реалізації нематеріальних активів вважається сума, фактично отримана суб'єктом підприємницької діяльності на поточний рахунок або (та) в касу за здійснення операцій з реалізації таких активів, за винятком комп’ютерних програм.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Чи включаються ЮО платником ЄП до бази оподаткування вартість ОФ, отриманих за рішенням суду від підприємства-боржника по його боргових зобов’язаннях?

25.08.2011

Отримання підприємством за рішенням суду основних фондів від підприємства-боржника по його боргових зобов’язання прирівнюється до бартерної операції. У разі проведення платником єдиного податку бартерних угод, необхідно перейти такому платнику на загальну систему оподаткування з наступного звітного періоду (кварталу). При цьому сума бартерної угоди оподатковується згідно із Законом України від 28 грудня 1994 року №334/94-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств".

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 І Який порядок оподаткування ЮО платником ЄП пайових, додаткових, вступних, членських та цільових внесків членів кооперативу?

25.08.2011

Кооператив, створений в установленому порядку, для оподаткування єдиним податком повинен включати всі надходження, отримані на його розрахунковий рахунок та в касу від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), виручку від іншої реалізації та суми позареалізаційних доходів, включаючи додаткові, вступні, членські та цільові внески членів кооперативу, якщо такі внески виражені в грошовій формі. Пайові внески, внесені членами кооперативу – платника єдиного податку при його створенні в обмін на корпоративні права, не включаються до бази оподаткування єдиним податком.

Читати далі »

ІІ Який порядок оподаткування ЮО платником ЄП пайових, додаткових, вступних, членських та цільових внесків членів кооперативу?

25.08.2011

(початок див. І) Повна: Згідно із п. 2 Порядку ведення Книгу обліку доходів і витрат суб'єктами малого підприємництва - юридичними особами, що застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, затвердженого наказом ДПА України від 12.10.99 №477, із змінами та доповненнями у доход...

Читати далі »

Чи включається ЮО, яка сплачує ЄП за ставкою 6%, до бази оподаткування сума відшкодованого ПДВ?

25.08.2011

У дохідній частині Книги обліку доходів і витрат суб'єкта малого підприємництва – юридичної особи відображаються всі надходження, отримані на поточний рахунок та в касу суб'єктом малого підприємництва, в тому числі суми коштів, які надійшли на рахунок підприємства як сума бюджетного відшкодування з ПДВ, однак дана сума не включаться до бази оподаткування і не зазначається в Розрахунку сплати єдиного податку.

Читати далі »

Чи включається до бази оподаткування ЄП сума кредиторської заборгованості, щодо якої не минув строк позовної давності, у разі ліквідації підприємства – постачальника?

25.08.2011

У разі ліквідації підприємства – постачальника, суб’єкт малого підприємництва повинен включати до бази оподаткування єдиним податком суму кредиторської заборгованості після закінчення строку позовної давності.

Читати далі »

Чи включається до бази оподаткування ЄП закладами громадського харчування суми компенсації витрат за обіди дітей сиріт отриманих від Управління праці?

25.08.2011

Суб’єкт малого підприємництва повинен включати до бази оподаткування єдиним податком суму компенсації витрат підприємства для надання обідів дітям сиротам, отриману від Управління праці.

Читати далі »

Чи включається до бази оподаткування ЮО ЄП частина повернутих коштів, виданих працівникам під звіт?

25.08.2011

Частина повернутих коштів, виданих під звіт працівнику, не включається до бази оподаткування юридичної особи єдиним податком однак включається для визначення граничного обсягу виручки.

Читати далі »

Чи включається до бази оподаткування ЄП сума дебіторської заборгованості, щодо якої минув строк позовної давності?

25.08.2011

Оскільки при списанні дебіторської заборгованості не відбувається розрахунок за реалізовану продукцію (товари, роботи, послуги), то суб’єкт малого підприємництва повинен включати до бази оподаткування єдиним податком суму дебіторської заборгованості, щодо якої минув строк позовної давності.

Читати далі »

Чи відноситься до бази оподаткування ЮО платника ЄП вартість безоплатно отриманих цінних паперів?

25.08.2011

Вартість безоплатно отриманих цінних паперів не включається до бази оподаткування єдиним податком.

Читати далі »

Чи включається до бази оподаткування ЄП сума дотації, отримана на покриття витрат, спрямованих на заробітну плату осіб, працевлаштованих за направленням державної служби зайнятості?

25.08.2011

Для обкладання єдиним податком необхідно враховувати всі надходження, отримані на поточний рахунок та в касу від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), суми позареалізаційних доходів, виручку від іншої реалізації, дотації, надані Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття для покриття витрат, спрямованих на заробітну плату осіб, працевлаштованих за направленням державної служби зайнятості.

Читати далі »

Чи включаються ЮО платником ЄП сума відшкодувань допомоги по тимчасовій непрацездатності до бази оподаткування та до граничного обсягу виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік?

25.08.2011

Юридична особа для обкладання єдиним податком не враховує суму відшкодувань допомоги по тимчасовій непрацездатності, оскільки вказані надходження є її фактичними витратами з виплати допомоги

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи включається до бази оподаткування та чи враховується при визначенні гранично допустимого обсягу виручки від реалізації продукції ЮО - платником ЄП сума податку з реклами, що сплачена в складі вартості послуг?

25.08.2011

Вповноваженою особою для сплати податку з реклами, а саме юридичною особою – платником єдиного податку, яка утримує та перераховує до відповідного місцевого бюджету податок з реклами, при визначенні суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) для нарахування єдиного податку утриманий та перерахований до місцевого бюджету податок з реклами не включається до бази оподаткування. При цьому, з метою визначення права перебування на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності суб'єкти малого підприємництва повинні враховувати всі надходження коштів, отримані на поточний рахунок та в касу від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), суми позареалізаційних доходів та виручку від іншої реалізації, включаючи і суми податку з реклами.

Читати далі »

Чи включаються ЮО платником ЄП до бази оподаткування отримана сума відшкодувань на виплату та доставку пільгових пенсій?

25.08.2011

Для відповіді на Ваше запитання Вам необхідно звернутися письмово до ДПА України.

Читати далі »

Чи включаються до бази оподаткування та граничного розміру виручки від реалізації кошти, отримані ЮО - платником ЄП від іншого підприємства як компенсації витрат на оплату праці працівникам, переведеним з одного підприємства на інше?

25.08.2011

Для обкладання єдиним податком необхідно враховувати всі надходження, отримані на поточний рахунок та в касу від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), суми позареалізаційних доходів, виручку від іншої реалізації, в тому числі кошти отримані юридичною особою - платником єдиного податку від іншого підприємства як компенсації витрат на оплату праці працівникам, переведеним з одного підприємства на інше.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Чи відноситься сума дисконту у вигляді знижки до бази оподаткування ЮО-платника ЄП, що є векселедавцем (вексель було видано, коли платник перебував на загальній системі оподаткування)?

25.08.2011

Якщо утримувач векселя погоджується прийняти частковий платіж за векселем від емітента i при цьому за згодою сторін борг за векселем вважається погашеним, тобто зобов’язання векселедавця оплачено, то частина боргу за векселем у розмірі знижки (фактично не сплаченої за домовленістю частини повної суми векселя) не вважається виручкою, і не включається до бази оподаткування єдиним податком.

Читати далі »

Чи включається ЮО платником ЄП до бази оподаткування повернута йому частка в товаристві у разі виходу із засновницького складу товариства?

25.08.2011

Якщо юридичною особою внесені власні кошти до статутного фонду вже були оподатковані, то у разі виходу із засновницького складу повернені кошти, не включаються до бази оподаткування єдиним податком, якщо повернута сума не перевищує внесену частку.

Читати далі »

Чи є базою оподаткування ЄП виручка, отримана від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) новоствореним платником – ЮО від моменту державної реєстрації до дати видачі Свідоцтва?

25.08.2011

Для новостворених платників - юридичних осіб об’єктом оподаткування єдиним податком є вся сума виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), фактично отримана суб'єктом підприємницької діяльності на поточний рахунок та/або в касу в звітному кварталі, у якому відбулась державна реєстрація, незалежно від дати отримання Свідоцтва.

Читати далі »

Чи включаються ЮО - платником ЄП до бази оподаткування кошти, які надходять на поточний рахунок підприємства як надміру сплачені податки, коштів на обов'язкове соціальне страхування (у тому числі до Державного фонду сприяння зайнятості населення) для відш

25.08.2011

У графі 5 "Позареалізаційні доходи та виручка від іншої реалізації" Книги обліку доходів і витрат суб'єкта малого підприємництва – юридичної особи відображаються кошти, які надійшли на рахунок підприємства як надміру сплачені податки, коштів на обов'язкове соціальне страхування (у тому числі до Державного фонду сприяння зайнятості населення) для відшкодування витрат, які здійснюються відповідно до законодавства у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, однак дані суми не включаться до бази оподаткування.

Читати далі »

Чи включається до бази оподаткування ЄП сума коштів, яка надійшла в касу підприємства від його працівника за санаторно-курортну путівку, отриману з Фонду соціального страхування?

25.08.2011

Платник єдиного податку отримані в касу підприємства кошти за санаторно-курортну путівку, надану його працівнику Фондом соціального страхування, не включає до бази оподаткування єдиним податком.

Читати далі »

Чи включається до бази оподаткування ЮО - платником ЄП сума коштів, що надійшла на розрахунковий рахунок як відшкодування збитків, завданих іншою особою?

25.08.2011

Підприємство для оподаткування єдиним податком враховує всі кошти, що надійшли на розрахунковий рахунок або (та) в касу за здійснення операцій з продажу продукції (товарів, робіт, послуг), суми позареалізаційних доходів та виручки від іншої реалізації, в тому числі і суми коштів, що надходять як відшкодування збитків, завданих іншою особою.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Чи включається до бази оподаткування та чи здійснюється перерахунок іноземної валюти, яка на дату закінчення наступного звітного періоду обліковується на поточному рахунку ЮО - платника ЄП?

25.08.2011

Базою оподаткування єдиним податком є сума валютної виручки по даті її зарахування на поточний рахунок суб'єкта господарювання та позитивна курсова різниця у разі здійснення продажу цієї іноземної валюти, при цьому перерахунок іноземної валюти, яка обліковується на поточному рахунка юридичної особи платника єдиного податку на дату закінчення звітного періоду (кварталу), не здійснюється.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Чи застосовується визначення звичайна ціна при продажу ОФ (продукції) для платника ЄП - ЮО?

25.08.2011

Визначення звичайна ціна при продажу основних фондів (продукції) для платника єдиного податку – юридичної особи згідно Закону України від 28.12.1994р. № 334/94-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств" не застосовується.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Чи включається до бази оподаткування ЄП поворотна фінансова допомога, отримана ЮО під час перебування на загальній системі оподаткування від особи що є платником податку на прибуток і не має пільг з оподаткування, яка після переходу цією

25.08.2011

Юридичною особою включається до бази оподаткування єдиним податком поворотна фінансова допомога, отримана цією особою під час перебування на загальній системі оподаткування від особи, що є платником податку на прибуток і не має пільг з оподаткування, якщо така поворотна фінансова допомога після переходу цією юридичною особою на спрощену систему оподаткування набула статусу безповоротної.

Читати далі »

Чи включає до бази оподаткування ЮО платник ЄП вартість ОФ безоплатно переданих іншій ЮО?

25.08.2011

Юридична особа - платник єдиного податку не включає до бази оподаткування вартість основних фондів безоплатно переданих іншій юридичній особі.

Читати далі »

Чи може перейти на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єкт малого підприємництва - ЮО, який має засновника (одного із засновників) - нерезидента - ФО (з урахуванням податкового роз’яснення наданого листом ДПА України від 06.11.03 N 17

25.08.2011

Якщо засновником юридичної особи виступає фізична особа - нерезидент, то незалежно від її частки у статутному фонді підприємства та у разі відповідності вимогам Указу стосовно обсягу виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) і середньооблікової чисельності працюючих, а також за умови сплати всіх установлених податків та обов'язкових платежів за попередній звітний (податковий) період, підприємство може перейти на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності зі сплатою єдиного податку (оглядовий лист ДПА України від 10.07.09 № 14487/7/15-0417). Податкове роз’яснення висвітлене листом ДПА України від 06.11.03 N 17331/7/15-1217 „Про спрощену систему оподаткування обліку та звітності” діє в частині, що не суперечить оглядовому листу ДПА України від 10.07.09 № 14487/7/15-0417.

Читати далі »

Чи є базою оподаткування ЄП ЮО сума коштів отримана з державного (місцевого) бюджету як відшкодування наслідків стихійного лиха?

25.08.2011

Отримана суб’єктом малого підприємництва – юридичною особою на поточний рахунок сума коштів отримана з державного (місцевого) бюджету як відшкодування наслідків стихійного лиха, яка не перевищує суму залишкової вартості основних фондів, що були пошкоджені, не включається до об’єкту оподаткування єдиним податком, однак для визначення граничного обсягу від реалізації продукції враховуються всі надходження отримані на поточний рахунок та в касу суб'єктом малого підприємництва без виключення.

Читати далі »

Чи включаються ЮО - платником ЄП до бази оподаткування відсотки, отримані на рахунок платника, в тому числі відсотки за договором банківського вкладу (депозиту)?

25.08.2011

Суб'єкти малого підприємництва - юридичні особи, які здійснюють свою діяльність за спрощеною системою оподаткування, обліку та звітності, до бази оподаткування єдиним податком включають відсотки, отримані на рахунки платника, в тому числі відсотки за договором банківського вкладу (депозиту).

Читати далі »

Чи включається до бази оподаткування платника ЄП - ЮО повернута на його розрахунковий рахунок або в касу працівником сума зайво виплаченої заробітної плати внаслідок лічильних помилок?

25.08.2011

Зайво виплачена сума заробітної плати, внаслідок лічильних помилок юридичною особою, яка повернута працівником на поточний рахунок або в касу юридичної особи – платника єдиного податку, не включається до бази оподаткування єдиним податком, якщо виплата заробітної плати була здійснена під час перебування юридичної особи на спрощеній системі оподаткування, і повинна включатися до бази оподаткування єдиним податком, у разі виплати заробітної плати під час перебування юридичної особи на загальній системі оподаткування.

Читати далі »

Чи включаються ЮО платником ЄП (позикодавцем) до бази оподаткування вартість безоплатно отриманих від позичальника ОФ або ТМЦ як погашення поворотної фінансової допомоги?

25.08.2011

Якщо за договором позики позикодавець надав кошти, то погашення позики дозволяється здійснити тільки шляхом повернення грошей. Отримання юридичною особою - платником єдиного податку товарно-матеріальних цінностей або основних фондів у погашення за договором позики поворотної фінансової допомоги, є порушенням вимог ст.1 Указу Президента "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва", тому платник єдиного податку – юридична особа повинен перейти на загальну систему оподаткування, обліку та звітності починаючи з наступного звітного періоду (кварталу).

Читати далі »

І. Чи включаються сільськогосподарською дорадчою службою до бази оподаткування ЄП отримані із державного бюджету кошти за програмою "Державна підтримка сільськогосподарської дорадчої служби"?

25.08.2011

За умови, що застосування спрощеної системи оподаткування сільськогосподарською дорадчою службою не суперечить вимогам Указу Президента “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва”, то отримана на поточний рахунок сума коштів із державного бюджету, спрямованих на оплату дорадчих послуг включається до виручки і бази оподаткування єдиним податком та відображається в Книзі обліку доходів і витрат у графі 5 "Позареалізаційні доходи та виручка від іншої реалізації".

Читати далі »

Чи зменшується база оподаткування ЄП у разі утворення від’ємної курсової різниці від продажу валюти, яка надійшла як виручка на поточний рахунок ЮО платника ЄП?

25.08.2011

Для визначення бази оподаткування єдиним податком окрім коштів, отриманих на розрахунковий рахунок та в касу від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), потрібно враховувати суми позареалізаційних доходів, включаючи суми позитивної різниці від продажу валюти. У разі утворення від’ємної курсової різниці від продажу валюти її величина не зменшує базу оподаткування єдиним податком.

Читати далі »

Діє до 24.12.2009 Яким чином ЮО - платник ЄП,визначає базу оподаткування при здійсненні турагентської діяльності?

25.08.2011

Відповідно до статті 1 Указу Президента України „Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва” (далі Указ) виручкою від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) вважається сума, фактично отримана суб'єктом підприємницької діяльності на розрахунковий рахунок або (та) в касу за здійснення операцій з продажу продукції (товарів, робіт, послуг). Таким чином, юридична особа, що здійснює турагентську діяльність, для обкладання єдиним податком повинна враховувати всі надходження, отримані на розрахунковий рахунок та в касу суб’єктом малого підприємництва, в тому числі й кошти, що перераховуються іншим суб’єктам за надані послуги, виконані роботи.

Читати далі »

В якому періоді ЮО - платник ЭП включає до бази оподаткування кошти, отримані від реалізації ОФ, якщо виручка надходить рівними частками протягом певного періоду?

25.08.2011

Платник єдиного податку – юридична особа включає до бази оподаткування кошти, отримані від реалізації основних фондів, які надходять рівними частками протягом певного періоду, у тому звітному періоді, в якому відбулось таке надходження коштів в сумі різниці між отриманими коштами від реалізації цих фондів та їх залишковою вартістю на момент продажу в пропорційному співвідношенні від отриманої суми у відповідному періоді.

Читати далі »

Чи включає суб'єкт господарювання, який надає послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій до бази оподаткування ЄП отримані від фінансового органу кошти для відшкодування витрат населення на оплату житлово-комунальних послуг, частина

25.08.2011

Суб'єкт господарювання, який надає послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій до бази оподаткування єдиним податком включає всю суму отриманих від фінансового органу коштів для відшкодування витрат населення на оплату житлово-комунальних послуг, незалежно від того, куди ці кошти потім розподіляються.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Чи включається до обсягу виручки та об’єкту оподаткування ЮО платника ЄП сума коштів від реалізації корпоративних прав як частки в статутному фонді іншої ЮО?

25.08.2011

До бази оподаткування єдиним податком включається лише позитивний фінансовий результат від продажу корпоративних прав. Для визначення граничного обсягу від реалізації продукції враховуються будь-які надходження отримані на поточний рахунок та в касу суб'єктом малого підприємництва без виключення. Винятком є повернення надміру сплачених податків і зборів.

Читати далі »

ІІ. Чи включаються сільськогосподарською дорадчою службою до бази оподаткування ЄП отримані із державного бюджету кошти за програмою "Державна підтримка сільськогосподарської дорадчої служби"?

25.08.2011

(початок див.І) Повна: Отже, за умови, що застосування спрощеної системи оподаткування сільськогосподарською дорадчою службою не суперечить вимогам Указу, то отримана на поточний рахунок сума коштів із державного бюджету, спрямованих на оплату дорадчих послуг включається до виручки і бази оподат...

Читати далі »

Чи включається до обсягу виручки та бази оподаткування ЮО - платника ЄП сума коштів, яка була перерахована іншій особі, але у зв’язку з помилкою у банківських реквізитах знову повернулася на рахунок платника ЄП та як дана операція відображається в Книзі о

25.08.2011

Оскільки підприємству повертаються власні кошти, то їх не потрібно повторно включати до бази оподаткування єдиним податком. Для визначення граничного обсягу виручки від реалізації продукції дані кошти не включаються.

Читати далі »

Діє до 06.04.2010 Чи включаються до бази оподаткування ЄП та граничного розміру виручки від реалізації, сума транзитних коштів, отриманих ЮО, яка здійснює комісійну торгівлю, надає експедиторські, брокерські, агентські послуги та як вони відображається в

25.08.2011

Суб'єкти малого підприємництва - юридичні особи, які здійснюють комісійну торгівлю, надають експедиторські, брокерські, агентські послуги, повинні включати до бази оподаткування єдиним податком лише суми комісійної (агентської) винагороди, отримані від здійснення таких видів діяльності. З метою визначення права перебування на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності суб'єкти малого підприємництва - юридичні особи, які здійснюють комісійну торгівлю, надають експедиторські, брокерські та агентські послуги, повинні враховувати надходження коштів у вигляді комісійної (агентської) винагороди, отриманої від здійснення таких видів діяльності, на розрахунковий рахунок та/або в касу без урахування коштів, що є транзитними і на які ці суб'єкти не мають права власності. При цьому, в Книзі обліку доходів і витрат сума транзитних коштів відображається у графі 5 "Позареалізаційні доходи та виручка від іншої реалізації".

Читати далі »

Чи виникає зобов’язання із сплати ЄП, у разі надання ЮО платником ЄП безоплатних послуг іншій ЮО чи ФО?

25.08.2011

У разі надання юридичною особою - платником єдиного податку безоплатних послуг іншій юридичній особі чи фізичній особі (кошти за надані послуги не надходили ні на поточний рахунок ні в касу підприємства) зобов’язання із сплати єдиного податку не виникають.

Читати далі »

Чи включає ЮО (у разі оплати комунальних послуг за іншу особу) до бази оподаткування ЄП та граничного розміру виручки від реалізації отриману від іншої особи суму коштів для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг (тепло, вододопостачання, тощо)

25.08.2011

Сума коштів, що надійшла як відшкодування витрат на оплату комунальних послуг (тепло, вододопостачання, тощо) включається юридичною особою до об’єкту оподаткування єдиним податком та враховується при визначенні граничного обсягу від реалізації продукції.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Чи виникає у ЮО платника ЄП база оподаткування при списанні своїх ОФ, які мають залишкову вартість на момент списання?

25.08.2011

При списанні об‘єктів основних фондів, які мають залишкову вартість на момент списання та залишаються, як товар на складі (не відбувається передача прав власності на такі об’єкти), така операція не належить до операції з продажу основних засобів, а тому не включається до бази оподаткування єдиним податком.

Читати далі »

Чи включається до бази оподаткування ЄП сума кредиторської заборгованості щодо якої не минув строк позовної давності, у разі ліквідації ЮО –платника ЄП, що є покупцем (товари (роботи, послуги) отримано, але не оплачено)?

25.08.2011

Сума кредиторської заборгованості щодо якої не минув строк позовної давності та яка у зв’язку із ліквідацією юридичної особи – платника єдиного податку вже не надійде кредиторам, включається до бази оподаткування єдиним податком.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Чи здійснюється ЮО розподіл сум єдиного податку у разі нарахування та сплати авансових внесків при виплаті дивідендів?

25.08.2011

Юридична особа платник єдиного податку здійснює розподіл суми єдиного податку, яка зазначається у рядку 8 "Податкові зобов'язання до сплати" Розрахунку сплати єдиного податку, яка включає в себе суму авансового внеску при виплаті дивідендів.

Читати далі »

Чи включаються до бази оподаткування та як відображаються ЮО платником ЄП в Книзі обліку доходів та витрат кошти, які він отримав назад внаслідок повернення ним неякісного товару (послуг)?

25.08.2011

Оскільки підприємству повертаються власні кошти, то їх не потрібно повторно включати до бази оподаткування єдиним податком. Дані кошти відображаються в графі 5 Книги обліку доходів і витрат. Для визначення граничного обсягу виручки від реалізації продукції дані кошти не включаються.

Читати далі »

Чи включаються до бази оподаткування ЄП та граничного розміру виручки від реалізації, отримані ЮО дивіденди та як вони відображаються в Книзі обліку доходів і витрат?

25.08.2011

До бази оподаткування єдиним податком необхідно включати отримані дивіденди суб'єктом малого підприємництва - юридичною особою, які не були оподатковані у джерела виплати відповідно до Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”. В Книзі обліку доходів і витрат ця сума відображається у графі 5 „Позареалізаційні доходи та виручка від іншої реалізації”. Дивіденди, що були оподатковані у джерела виплати відповідно до Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” до бази оподаткування єдиним податком не включаються та не відображаються в Книзі обліку доходів і витрат. При цьому, для визначення граничного обсягу виручки від реалізації продукції включаються отримані суб'єктом малого підприємництва - юридичною особою тільки ті дивіденди, які не були оподатковані у джерела виплати відповідно до Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”.

Читати далі »

Чи включається до бази оподаткування та граничного розміру виручки від реалізації не повернута ЮО - платнику ЄП сума поворотної фінансової допомоги, що була надана раніше?

25.08.2011

У разі якщо суб’єкт малого підприємництва, який працює за спрощеною системою оподаткування, обліку та звітності зі сплатою єдиного податку, надав поворотну фінансову допомогу, то у разі її не повернення (або повернення) на поточний рахунок або в касу підприємства – платника єдиного податку ця сума не включається до бази оподаткування єдиним податком та не враховується при визначенні граничного обсягу від реалізації продукції, оскільки вона не вважається виручкою.

Читати далі »

Чи включаються до бази оподаткування ЄП та граничного розміру виручки від реалізації, сума транзитних коштів, отриманих ЮО, яка здійснює комісійну торгівлю, надає експедиторські, брокерські, агентські послуги та як вони відображаються в Книзі обліку дохо

25.08.2011

Суб'єкти малого підприємництва - юридичні особи, які здійснюють комісійну торгівлю, надають експедиторські, брокерські, агентські послуги, повинні включати до бази оподаткування єдиним податком лише суми комісійної (агентської) винагороди, отримані від здійснення таких видів діяльності. З метою визначення права перебування на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності суб'єкти малого підприємництва - юридичні особи, які здійснюють комісійну торгівлю, надають експедиторські, брокерські та агентські послуги, повинні враховувати всі надходження коштів, отримані на розрахунковий рахунок та в касу від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), суми позареалізаційних доходів та виручку від іншої реалізації, в тому числі транзитні кошти. При цьому, в Книзі обліку доходів і витрат сума транзитних коштів відображається у графі 5 "Позареалізаційні доходи та виручка від іншої реалізації".

Читати далі »

Чи застосовується ЮО - платником ЄП звичайна ціна до суми комісійної винагороди?

25.08.2011

Суб'єкти малого підприємництва - юридичні особи включають до бази оподаткування єдиним податком суму комісійної (агентської) винагороди, отриманої на розрахунковий рахунок та/або в касу від здійснення комісійної торгівлі. При цьому, сума комісійної винагороди, що виплачується комітентом комісіонеру за виконання договору комісії, повинна бути визначена в такому договорі, а якщо договором її розміру не визначено, то вона визначається після його виконання виходячи із звичайних цін (незалежно від системи оподаткування, на якій перебувають комітент і комісіонер).

Читати далі »

Чи включаються ЮО платником ЄП кошти, які не відносяться до бази оподаткування, для визначення граничного обсягу виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік?

25.08.2011

Для визначення граничного обсягу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) включаються всі надходження, отримані на поточний рахунок та в касу суб'єктом малого підприємництва, які відображені у Книзі обліку доходів і витрат суб'єкта малого підприємництва – юридичної особи, за винятком повернутих надміру сплачених податків і зборів.

Читати далі »

Чи включається ЮО - платником ЄП до бази оподаткування частка у статутному фонді, яка залишається в товаристві у разі виходу одного із засновників зі складу товариства (ЮО або ФО)?

25.08.2011

Платником єдиного податку - юридичною особою до бази оподаткування не включається частка у статутному фонді, яка залишається в товаристві у разі виходу одного із засновників зі складу товариства (юридичної або фізичної особи).

Читати далі »

Чи включаються до бази оподаткування, граничного розміру виручки від реалізації та чи відображається у Книзі обліку доходів і витрат кошти, отримані ЮО – платником ЄП як компенсація витрат на оплату додаткової відпустки працівникам, постраждалим внаслідок

25.08.2011

У графі 5 "Позареалізаційні доходи та виручка від іншої реалізації" Книги обліку доходів і витрат відображаються кошти, які надійшли на рахунок підприємства як компенсація витрат на оплату додаткової відпустки працівникам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, які здійснюються відповідно до законодавства, однак дані суми не включаться до бази оподаткування. Дана сума коштів не включається до граничного розміру виручки від реалізації за рік.

Читати далі »

Чи включаються ЮО – платником ЄП податку до бази оподаткування безоплатно отримані корпоративні права?

25.08.2011

Після внесення засновником майна (коштів) до статутного фонду компанії, такий засновник отримує відповідну частку корпоративних прав. Якщо засновник відмовляється від належної йому частки корпоративних прав без відповідної компенсації, з метою оподаткування для отримувача зазначена операція розглядається як безоплатне отримання корпоративних прав.Юридична особа - платник єдиного податку, яка безоплатно отримує корпоративні права, не повинна включити вартість таких корпоративних прав, до бази оподаткування єдиним податком.

Читати далі »

Чи є об’єктом оподаткування у ЮО - платника ЄП вартість ОФ при безоплатній передачі їх засновникам в процесі ліквідації?

25.08.2011

Оскільки при передачі юридичною особою - платником єдиного податку, в процесі його ліквідації, основних засобів його засновникам на поточний рахунок або (та) в касу кошти не надходять, то об’єкт оподаткування єдиним податком у такого платника податків не виникає.

Читати далі »

Чи є об’єктом оподаткування у ЮО - платника ЄП придбані товари (роботи, послуги), з відстроченням терміну оплати?

25.08.2011

Платник єдиного податку - юридична особа не включає до бази оподаткування придбані товари (роботи, послуги), з відстроченням терміну оплати.

Читати далі »

Чи включається ЮО платником ЄП до бази оподаткування поворотна фінансова допомога, якщо її було повернуто таким платником в тому ж звітному податковому періоді, в якому і отримано?

25.08.2011

З метою обкладання єдиним податком підприємство повинно враховувати поворотну фінансову допомогу, незважаючи на те, що її було повернуто таким підприємством в тому ж звітному податковому періоді, в якому і отримано.

Читати далі »

Чи включається ЮО платником ЄП до бази оподаткування отриманий гарантійний платіж від виконавця робіт, який потім буде йому повернутий?

25.08.2011

Юридична особа з метою обкладання єдиним податком враховує всі надходження, отримані на розрахунковий рахунок та в касу від продажу продукції (товарів, робіт, послуг) та суми позареалізаційних доходів, включаючи суму гарантійного платежу від виконавця робіт (незалежно від того чи буде потім повернуто цей платіж).

Читати далі »

Яка сума буде вважатися виручкою ЮО-платником ЄП у випадку розрахунку покупцем пластиковою карткою по терміналу банку, а банк перераховує на розрахунковий рахунок платника суму за мінусом відсотків за користування терміналом?

25.08.2011

Юридичною особою платником єдиного податку буде вважатись виручкою, сума фактично отримана на розрахунковий рахунок або (та) в касу за здійснення операцій з продажу продукції (товарів, робіт, послуг), так як застосовується касовий метод обчислення.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Як ЮО платник ЄП оподатковує дохід від продажу ОФ (ОЗ), термін використання яких в господарській діяльності менше 365 днів у зв’язку із продажем?

25.08.2011

Під час перебування підприємства на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності облік основних фондів (засобів) здійснюється згідно з правилами бухгалтерського обліку. У разі здійснення операції з продажу основних фондів (засобів) виручкою від реалізації вважається різниця між сумою, отриманою від реалізації цих фондів (засобів), та їх залишковою вартістю на момент продажу.

Читати далі »

Чи включається до бази оподаткування сума коштів, перерахована за ЮО- платника ЄП іншою особою (в т.ч. засновником) орендодавцю, за оренду приміщення?

25.08.2011

Сума коштів, перерахована за юридичну особу - платника єдиного податку іншою особою (в тому числі засновником) орендодавцю, за оренду приміщення, не вважається виручкою і не включається до бази оподаткування єдиним податком.

Читати далі »

Чи включаються ЮО- платником ЄП до бази оподаткування ЄП та граничного розміру виручки від реалізації сума держмита та плата за інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, які отримані за умовами договору від іншої ЮО для подальшого їх перерахува

25.08.2011

Юридичною особою - платником єдиного податку до бази оподаткування єдиним податком та граничного розміру виручки від реалізації включаються сума держмита та плата за інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, які отримані за умовами договору від іншої юридичної особи для подальшого їх перерахування. При цьому, в Книзі обліку доходів і витрат ці суми коштів відображаються у графі 5 "Позареалізаційні доходи та виручка від іншої реалізації".

Читати далі »

Чи включається до суми виручки та до бази оподаткування ЮО– платника ЄП сума коштів, на яку зменшено розмір статутного фонду, що невиплачені (неповернені) засновнику?

25.08.2011

Сума коштів, на яку зменшено розмір статутного фонду, але невиплачена засновнику, вважатиметься отриманням фінансової допомоги і підлягає оподаткуванню єдиним податком як така, що входить до складу позареалізаційних доходів та включається до обсягу виручки.

Читати далі »

Чи нараховує та сплачує авансові внески ЮО - платник ЄП при виплаті дивідендів?

25.08.2011

Діє з 01.04.2011 Платник єдиного податку при виплаті дивідендів повинен нарахувати та сплатити до бюджету, до якого зараховується єдиний податок, авансовий внесок з податку на прибуток.

Читати далі »

Чи включаються ЮО - платником ЄП до бази оподаткування кошти, які були включені до складу доходів коли платник був на загальній системі оподаткування?

25.08.2011

Ні, не включаються.

Читати далі »

Чи включаються до бази оподаткування ЄП та граничного розміру виручки від реалізації, сума транзитних коштів, отриманих ЮО, (крім: комісійної торгівлі, експедиторських, брокерських, агентських послуг) та як вони відображаються в Книзі обліку доходів і в

25.08.2011

Оподаткуванню підлягає сума транзитних коштів (крім: комісійної торгівлі, експедиторських, брокерських, агентських послуг), що належить вищезазначеним суб'єктам підприємницької діяльності від реалізації ним своєї продукції (товарів, робіт, послуг). З метою визначення права перебування на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності суб'єкти малого підприємництва - юридичні особи, які отримують транзитні кошти, повинні враховувати всі надходження коштів, отримані на розрахунковий рахунок та в касу від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), суми позареалізаційних доходів та виручку від іншої реалізації

Читати далі »

Чи включається ЮО платником ЄП до бази оподаткування поворотна фінансова допомога та як вона відображається в Книзі обліку доходів і витрат суб'єкта малого підприємництва?

25.08.2011

Підприємство з метою обкладання єдиним податком повинно враховувати всі надходження, отримані на його розрахунковий рахунок та в касу від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), суми позареалізаційних доходів, включаючи поворотну фінансову допомогу та виручку від іншої реалізації.

Читати далі »

Чи застосовується визначення "звичайна ціна" при продажу ОФ (продукції) для платника ЄП - ЮО?

25.08.2011

Ні, не застосовується.

Читати далі »

Чи нараховує та сплачує авансові внески ЮО - платник ЄП при виплаті дивідендів ФО (в т.ч. засновникам)?

25.08.2011

Юридичною особою - платником єдиного податку при виплаті дивідендів фізичним особам не нараховуються та не сплачуються авансові внески.

Читати далі »

Чи виникає об’єкт оподаткування, якщо ЮО - платник ЄП передає ОФ засновникам при виході їх із засновницького складу, якщо внесок ними був здійснений у грошовій формі?

25.08.2011

При передачі основних фондів засновникам у разі їх виходу із засновницького складу юридичної особи - платника єдиного податку, об’єкт оподаткування єдиним податком не виникає.

Читати далі »

Чи включаються ЮО - платником ЄП до бази оподаткування отримані кошти у вигляді кредиту, який надано банком?

25.08.2011

Юридична особа, яка здійснює свою діяльність за спрощеною системою оподаткування, обліку та звітності, до бази оподаткування єдиним податком включає всі надходження, отримані на її розрахунковий рахунок та в касу, включаючи отримані кошти в кредит.

Читати далі »

Чи включається ЮО - платником ЄП до бази оподаткування сума коштів в іноземній валюті та як вона відображається в Книзі обліку доходів і витрат?

25.08.2011

Валютні кошти, що надходять на валютний рахунок або в касу суб’єкта підприємницької діяльності – юридичної особи, перераховуються у гривні за офіційним курсом НБУ на дату надходження і включаються до бази оподаткування єдиним податком та відображаються у доходній частині Книги обліку доходів і витрат суб’єкта малого підприємництва – юридичної особи.

Читати далі »

Чи включається до бази оподаткування та чи здійснюється перерахунок іноземної валюти, яка на дату закінчення наступного звітного періоду обліковується на поточному рахунку ЮО - платника ЄП?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 24., або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної ін...

Читати далі »

Чи є обмеження щодо розміру добових витрат для ЮО платника ЄП?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 24., або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної ін...

Читати далі »

Чи включається до обсягу виручки та об’єкту оподаткування ЮО платника ЄП сума коштів від реалізації корпоративних прав як частки у статутному фонді іншої ЮО?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 24., або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної ін...

Читати далі »

Як ЮО платник ЄП, який здійснює приймання від ФО ювелірні вироби та здійснює їх обмін на нові, визначає базу оподаткування?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 24., або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної ін...

Читати далі »

Чи подається звітність ЮО - платником ЄП, який здійснює виплату доходу на користь нерезидента, та чи враховує дану суму у визначенні бази оподаткування ЄП?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 24., або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної ін...

Читати далі »

Який порядок оподаткування сум попередньої оплати, отриманої на загальній системі оподаткування, якщо перехід покупцеві права власності здійснюється на спрощеній системі оподаткування?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 24., або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної ін...

Читати далі »

Як оподатковується ЄП вартість бартерної операції здійсненої ЮО якщо з наступного звітного періоду вона переходить на загальну систему оподаткування?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 24., або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної ін...

Читати далі »

Чи потрібно ЮО платнику ЄП писати заяву на загальну систему оподаткування на наступний рік, якщо в четвертому кварталі перевищено обсяг виручки?

25.08.2011

У разі перевищення граничної межі , щодо обсягу виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) у сумі 1 млн.грн, платник єдиного податку – юридична особа повинен перейти на загальну систему оподаткування, обліку та звітності починаючи з наступного звітного періоду (кварталу).

Читати далі »